IMT

Radašine, ne odvaja ti dobro kvačilo. Ona može isto da se šalta kao i imt (ne tako lako ali ne i nemoguće) ali za to prvo ubacivanje moraš duže čekati da se zaustave zupčanici, nije kao na imt-u. Pogotovo leti kad su menjač i ulje dooobro ugrejani. Po uputstvu, leti bi trebalo sipati sae 140 ulje, zimi sae 90, a to niko ne radi.
Pokušaj(te) umesto izbacivanja iz brzine da izbacujete iz reduktora. Manje (ako si nestrpljiv) odnosno ništa ne zakrči pri odabiru spore-brze i najbitnije-izbacivanjem iz reduktora , ležajevi gornje osovine menjača se podmazuju.
Deks, naravno, ne pipaj dok ide. Kad je rastaviš zbog lamele onda proveravaj opruge (dužinu, debljinu i broj namotaja).
Da pali lamelu, jeste nažalost normalno, zato što je neki idiJot u fabrici smislio da kirnerovani limići mogu biti dovoljno dobri toplotni izolatori između nalegajućih površina ploča i lamela. Jednoj rakani sam nabudžio klingerit i bilo je dobro (po rečima vlasnika podnošljivo tvrđe kvačilo), ali nažalost nemam povratnu informaciju koliko dugo je još radila jer je manje više ubrzo smenjena sa funkcije....
---------------------------------------
Još jedna stvar. Rakovici smrdi lamela jer ima gde da izađe smrad. Ajd nek izađe imt-u, yto-u i sličnima koji su zatvorenog zvona kvačila.
 
Jes u pravu si, zaboravio sam da je na yto sinter ali teško da bi zasmrdila i da je obična jer je zvono kvačila zatvoreno skroz na skroz.
A na imt-u nisam imao prilike da osetim lamelu. Ali ako je tako da se može osetiti kada zasmrdi siguran sam da je znaaačajno više zagrejana i spaljena u odnosu na rakovicu jer imt-u isto nema gde da izađe smrad (osim one male rupe dole gde izlazi ulje) a rakovici se odmah izmigolji na špijunku sa strane.
 
I na ursusu ima rupa pa ne smrdi!!!!!
Moji u sumi sa 904 ursulama cuda cine kud idu gde se penju sa 15t prikolicom

Nije to do rupe vec do kvacila!!


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Tako je luka, vozio sam imt koji nema poklopac dole, a znam i drugi koji nemaju, nema sanse da se oseti lamela a balvani drze po minut na kvacilu jer kocnice nisu ispravne!
335 ursus dok sam imao nikad nisam osetio da zamirise...
Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Lamela mirise kad lose hvata, dal lose ploce ili ne nastelovane
Ja kad treba obradim zamajac i korpu isto tako sam gledao da vrate na lose povrsine novu lamelu pa se cude sto je pojede za 200 sati i zasto mirise

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Sila
267662e3e2637510a5e22d37d2622fbe.jpg
3cb57063548c8a4c638a4ecf6e4f8e67.jpg


Sent from my moto e(7) plus using Tapatalk
 
Bez vila i ove bale iza ne moze ni jednu napred na nosi jer je toliko mekano od vode, samo slajfuje.
Razmisljam da napravim od cevi nosac za jednu balu iza i uvek da je nosim umesto tega dok tovarim i istovaram.
Mada nisam siguran koliko cu jos koristiti ovaj utovarivac, namestili smo na 560 dv.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Jel se desilo nekad nekome na rakovici da menjac ispadne iz brzine ili se zaglavi u brzini? Pitam jel nikad nisam cuo da se to nekome desilo dosad. Dok kod imt traktora sam dosta puta cuo da ljudima menjac ispadne i zaglavi u nekoj brzini.
 
Može i na njivi ali ne tako lako kao na imt-u. Mora skinuti poklopac menjača-ploču jer verovatno ne može kroz čep za ulje...
Inače mislim da se to jako teško dešava na rakovici. Ustvari siguran sam da je mali procenat glavljenja u odnosu na imt-a. Ipak su rolne i opruge puuuno jače na rakovici (ima i na ploči i u menjaču) nego na imt-u (samo u menjaču).
 
Imamo IMR 40 godina i nikada nije zaglavio menjač i nije ispao iz brzine. IMT zaglavi 1-2 puta godisnje usled velike žurbe a ponekad i nepaznje. Ako je nešto dobro na IMR onda je to menjač, jeste da krči ali nikada problema. U principu jedina mana za 40 godina je hidroulik manje precizan od IMT-a, prednji desni nosač kabine koga lomi spona kada sa namota volan do kraja, dugačka poteznica pa se u transportu mnogo ljulja gore - dole i naravno mesto gde su postavljeni osigurači.
 
Nazad
Vrh