IMT

Šta te boli tuki šta je unutra??????
Stavi dobru žicu i Kreši
I kako ćeš doći do kontakata? Na većini se ne otvara poklopac????


Sent from my moto e5 using Tapatalk
Na svakom se otvara poklopac, dobra lemilica, odpertla se lim i eto ga napolju, a zica veceg poprecnog presjeka nece popraviti polu-istopljenu kotvu.Skoro sam imao takvo iskustvo i nije prvo, na kljuc nece upaliti, direktno ko mina pali.
 
Nzm šta je kotva
Nego one glave Cu vijaka gde spaja to bi trebalo menjati, ja koliko znam to se menja samo na starom tipu ruskog alnasera
Otvarao sam to pertlovano u strug sam stavljao automat pokušavao sam i ja ranije da pitu od govana pravim nema tu sreće

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Која је улога тог релеја и где се он везује?
U ovom slučaju mu je uloga da prenese napon akumulatora na automat anlasera. Ako brava paljenja zatrokira i prenese 8 volti umesto 12.5-13 volti automat iznjaka kontakte ili čak ni ne prenese struju na rotor, pa umesto da zavrti anlaser kaže klik-klak. Staviš ga gde hoćeš. Možeš i kod samog anlasera ali onda treba izbegavati pranje jer releji uglavnom nisu hermetički zatvoreni.
-------------------------
Kotva bi trebalo da je namotaj.
 
Мислим да је боље да прегледа целу линију анласера, када већ има проблем. Претпоставимо да намотаји аутомата нису оштећени.

Прелазни отпор може бити на више места у струјном колу. Најчешће је на месту где је маса.

Али и на свим местима где је проводник прекинут (места где се навојима спаја за потрошаче). Ако све погледа очисти и заштити од корозије, што није огроман посао, решиће проблем потпуно.

Ако би уградио тај релеј, онда је решио могући проблем браве. А шта ако је брава исправна а проблем на другом месту?

Све може да среди и очисти, а ако не погледа масу, имаће прелазни отпор који се временом повећава и чак може довести до пожара.



Да поједноставим: струјно коло се може упоредити са водоводном кругом. Ако је цев сужена због прљавштине на пар места а на крају скоро потпуно сужена ( то сужење у поређеном електричном колу колу је маса) и убаци се у део мреже цев већег пречника (то би био онај проводник од 2,5 мм који lovac luka предлаже), није ништа урађено ако нису очишћени други чепови (места са прелазним отпором у електричном колу) и опет ће бити слаб проток воде. Када је убацивао проводник до аутомата, lovac luka је могао имати успех јер је очистио и средио једно слабо место и смањио укупни отпор кола. За неко време ће се опет јавити проблем јер се стање прелазног отпора само погоршава (све док се не појави чак и пожар у крајњем случају).

Тако да мислим да је убацивање тог релеја погрешно и добија још места за појаву прелазног отпора.
 
DrSole
Presek žice žive struje što dolazi na bravu je 4mm2
Od brave na alnasera ide 1,5mm2 koji još u fabričkom krugu počne da gori!!!!!!!!!!!!!!
Šta može da se zapali kad brava dobija struju preko osigurača 16A
E sad fabričkom stanje je bilo
Od brave na neutral davač na reduktoru pa na alnaser
to tek što kara


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Може да се запали свако место где се повећава отпор до те мере да се загрева превише. Таква места су сви спојеви који се периодично проверавају, чисте и дотежу.

Ако си некада ставио руку на отпорник видео си да се загрева (ослобађа топлоту сразмерно снази отпорника). Да би димензионисао неки проводник мораш знати које је снаге потрошач. Ако потрошач не троши много проводник тог пресека је задовољавајући.

И не греје се проводник превише ако није преоптерећен јер је његов отпор мали.
 
Sad me seti da i ja pitam. Šta je problem kad anlaser na 539 klikće (solenoid radi), ali ne vergla već tek posle 5-10 okretanja ključa zavergla. Na direktno vergla iz prve i bez problema.
Doktore jel ti vidiš šta je čovek napisao? Anlaser vergla na direkt a na ključ neće. Znači da brava ne prenese svaki put napon sa akamalatora (more bit i žica falična) a relej to rešava 1/1 tj ili će zaverglati anlaser ili neće ni kliknuti.
 
Па управо то и пишем. Због повећања отпора у струјном колу слаби струја.

Та струја је недовољна да побуди други намотај који задржава електромагнет.

Тада електромагнет оде до одређене тачке и враћа се. Тај други намотај захтева јачу струју које вероватно нема.

И човек је лепо написао да вергла јер је очигледно да је сила јача када га потисне ручно. Вергла јер је струјни круг алнасера посебан у односу на струјни круг аутомата. (Ако је и ту слаба маса, замисли шта ће онда да се деси: то место се не греје него усијава. Алнасер не вуче у десетинама ампера него је ред величине стотина).
 
Vergla kada ga potisne ručno... A gde ga potisne, pa vergla u odnosu na potisak preko ključa kad ne vergla? Gde na anlaseru ubode šrafciger, ekser, 13 ključ, parče žice ili šta god već pa zavergla?
 
Па управо то и пишем. Због повећања отпора у струјном колу слаби струја.

Та струја је недовољна да побуди други намотај који задржава електромагнет.

Тада електромагнет оде до одређене тачке и враћа се. Тај други намотај захтева јачу струју које вероватно нема.

И човек је лепо написао да вергла јер је очигледно да је сила јача када га потисне ручно. Вергла јер је струјни круг алнасера посебан у односу на струјни круг аутомата. (Ако је и ту слаба маса, замисли шта ће онда да се деси: то место се не греје него усијава. Алнасер не вуче у десетинама ампера него је ред величине стотина).
Nisi ukapirao ne potiska on automat rucno nego direktno dovede struju do njega nekim metalom direktno sa kabla koji dolazi sa akumulatora na anaser

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Момци очигледно је да сам направио лапсус. Немојте сада то да разматрате на тај начин.

Струја коју је довео је баш много великих вредности (одговара снази анласера).

Њу доводи на контакте аллнасера, а не аутомата.
 
I što se ne ZAPALI kad ga bode na direkt utero materi??????
Koja masa koji **greška kad je na šasiji na motoru alnaser????????????..
Lepo ti kažem ide preko OSIIIIIGURAČA
MOŽEŠ STAVIT 90MM2 AKO IDE PREKO OSIGURAČA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Lepo oguliš tu staru žicu i ona bude CRNA na 95% traktora
Izgorela nema provodljivost


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Могуће је алнасер иде преко осигурача. Мада ја то нисам видео.:)

Не мислиш ваљда да намотаји алнсера иду преко осигурача од 16 ампера (мислим да си толико рекао).
А преко чега мислиш да се успоставља струјно коло намотаја алнасера ако други крај није на маси?

И не пали се све док налази "пролаз" до масе. Када се накупи свега и свачега, онда је проблем.
 
Jel ti mene njakaš malo?????
Jel mi pričamo o alnaseru( rotoru statoru) ili automatu
Dje si ti vidiJo da struja sa brave ide na alnaser????
Direktno na četkicu
Kralj si brate

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
А на шта доводи струју када пали директно? На гуму?

Погледај пар "цантима" изнад пишеш да струја иде преко осигурача.

Причамо о анласеру где је аутомат саставни део.
 
Čovek kaže preko BRAVE neće!!!!
A kad DIVLJE da struju na automat OĆE!!
EUREKA
ZNAČI RADI ALNASER!!!!??

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Pozdrav svima, hteo bih jedan savet, naime uzeo bih traktor imt 560 sa mokrim kocenjem i pomocnim klipovima, da li preporucujete takav traktor, koliko se krecu i da li mozda ima neko da proda a da znate, hvala unapred.
 
Nazad
Vrh