IMT

Jok automat mu stoji u kabini!!!!!


Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Sad me seti da i ja pitam. Šta je problem kad anlaser na 539 klikće (solenoid radi), ali ne vergla već tek posle 5-10 okretanja ključa zavergla. Na direktno vergla iz prve i bez problema.

Ово прочитај пажљиво. Каже човек анласер „кликће“. Мислим да је реч о аутомату, а не алнасеру јер је у заграду ставио: кликће (соленоид ради). То су ударци електромагнета јер не може да се задржи у сталном положају. Да ли знаш да има два намотаја у аутомату. Један покрене електромагнет, а други га задржава док се коло не растави.

Даље не бих да се "настављам"са тобом. Само ти веруј (и убеђуј народ) да дебља жица производи јачу струју.
 
Ne može žica da proizvede struju!!!!!!!!!!
Znači idemo šemu
+ Živi pa Kontakt brava pa osigurač pa start brava pa automat( solenoid)
On ne dobije dovoljno struje da (solenoid) izadje do kraja
Tj da povuče viljušku i da spoji kontakte!!!!
A kad mu da direktno više struje onda radi
Znači da je problem u jačini struje do solenoida

Dokazano u praksi strada žica od brave do solenoida, i nema dobru provodljivost!!!!
Zašto i zbog čega strada posle 20+ god to ne znam?????




Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Ово прочитај пажљиво. Каже човек анласер „кликће“. Мислим да је реч о аутомату, а не алнасеру јер је у заграду ставио: кликће (соленоид ради). То су ударци електромагнета јер не може да се задржи у сталном положају. Да ли знаш да има два намотаја у аутомату. Један покрене електромагнет, а други га задржава док се коло не растави.

Даље не бих да се "настављам"са тобом. Само ти веруј (и убеђуј народ) да дебља жица производи јачу струју.
Mozda se teoretski razumeš u struju ali slab si sa praksom u ovoj oblasti. Jednosmerna struja ne trpi loše kontakte i tanke.,loše žice

Poslato sa AGS-W09 pomoću Tapatoka
 
Ово прочитај пажљиво. Каже човек анласер „кликће“. Мислим да је реч о аутомату, а не алнасеру јер је у заграду ставио: кликће (соленоид ради). То су ударци електромагнета јер не може да се задржи у сталном положају. Да ли знаш да има два намотаја у аутомату. Један покрене електромагнет, а други га задржава док се коло не растави.

Даље не бих да се "настављам"са тобом. Само ти веруј (и убеђуј народ) да дебља жица производи јачу струју.
Pardon, pogrešno sam se izrazio. Terbao da napišem da solenoid klikne, a ne "klikće". Desio mi se taj kvar na rusu kada automat klikće dok verglaš. To se dešava kad jedan od 2 akomulatora oslabi i verovatno napon pada prilikom verglanja. Predpostavljam da prvi namotaj dobije dovoljno struje, ali čim anlaser krene da vrti napon pada pa dolazi do tog kliktanja.

To ovde nije slučaj. Ovde verujem da oba namotaja anlasera dobiju dovoljno stuje i da izbace klip u položaj u kome bi trebao da bude, ali to nije dovoljno da on ostvori dobar kontakt kako bi elektro motor dobio struju. To se najverovatnije dešava jer se bakarni kontakti u automatu vremenom deformišu usled udaraca tako da jedan kontakt dodiruje provodnu pločicu a drugi ne. (mislim da prošli koji sam otvorio nije radio zbog korzije na kontaktima) Izgleda dovodjenjem struje jače amperaže (direktno) udarac i sila kujom klip pritiska pločicu na kontakte postaje dovoljna kako bi se zatvorilo strujno kolo.
Najblje bi bilo otvoriti automat i očistiti-poravnati kontakte, ali pošto je zalepljen ... to mi je previše cimanja.
Poslušaću lovca i zameniti žicu od brave mada je onda već solidne debljine (mislim da je 2,5 mm i čini mi se da je već menjana) tako da je moguće da je problem negde drugde. Meni su sumnjivi kontakti u bravi i buksne tako da ću prvo probati samo sa tim.

Evo kako to izgleda unutra:

 
Ne mora da bude da zica ne valja svaki kontakt moze da zeza,brava,neka buksna malo oksidira I odma problem

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
ДрСоле, немој да те Барбула завара: то што он пеља није чак ни пунокрвни багер, већ неки компактни, пардон... суб-компактни, којим ни септичку не мож' да ископа.

;)
 
Pozdrav svima, hteo bih jedan savet, naime uzeo bih traktor imt 560 sa mokrim kocenjem i pomocnim klipovima, da li preporucujete takav traktor, koliko se krecu i da li mozda ima neko da proda a da znate, hvala unapred.
Dobar traktor samo ako nađeš po dobroj cijeni.
Ja sam našao 577 dve u Španjolskoj ali ne isplati se ići po njega 2200 km
 
Video sam taj 560 u oglasu, po meni skup...... ali je bez greske.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
ДрСоле, немој да те Барбула завара: то што он пеља није чак ни пунокрвни багер, већ неки компактни, пардон... суб-компактни, којим ни септичку не мож' да ископа.

;)
Mislim nemo se ljutis ali ti ne znas ni sta je bager,kakve septicke name kakvi bakraci ja radim sa masinama od 500 tona pa do 2500 tona na povrsinskom kopu a ne kopam jame. To sto vi zovete bager je kod nas pomocna mehanizacija ulte,rovokopaci,skip cevopolagaci itd

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Opusti se. Vi'š da se Zorge zafrkava. Realno, nije ni slag'o. Sa takvim mašinama, teško da mož' iskopat' sKeptičku jamu... :)
 
Nazad
Vrh