IMT

Malo mi je cudno da se u Hrvatskoj ne moze naci majstor za Imt hidrauliku, do skora su to bili najzastupljeniji traktori...

Послато са SM-A202F помоћу Тапатока

Dobro si rekao, BILI SU ZASTUPLJENI...... koji su ostali 577 i 560, oni koji prodaju, neznaju koliko bi tražili 577 bez dv eno ga za 9000€......ma daj
Inače, navikao sam na njih, zastarjeli su odavno, al mene služe, a nekad i ja njih..... Kako kad.... Hehe
 
Šta 106-ica ima za aksijalne ležajeve, valjkaste ili.... da nije to? Nisam imao čast da to popravljam pa nzm šta su tamo turili al mi nekako logično da je to ako lako ide kad digneš prednjicu.....
 
Kakav servis, nova pumpa..
Ako je do nje a sudeci po svemu, jeste.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Samo poslušaj što ti se kaže, đaba što si skidao 5 puta kad nisi ništa napravio..... Skini, postavi sliku i označim ti što treba napraviti..... I drugi su tu koji bolje poznaju problem.....

Ja sam imao problem s usponskom cijevi, kida o ringove prvo je držalo 30 sati, sada sam pripremio zadnje 6kj i popustilo.... Nakon što sam nabavio original usponsku, skužio da moja nije originalna, nešto je rađeno po njoj i kao da je kraća nego što treba biti i položaj o ringova nije dobar...... Sada ću vidjeti što će biti kada to rješim i stavim plastične prstene..... Eto, svi imamo nekih problemčića, al sve je to rješivo.....

Skidali smo ponovno i nije do poluge ona lako ide.
Sad ćemo još jednu stvar probat.
Da imam novaca sad bi ga zapalio i neka gori do temelja.
Gore hidrulike nisam vidio.
Znak za zamjenu marke traktora i gotovo rješit problem samo da je para.
 
Da li je neko mozda kupovao online ono crevo od rezervoara do bos pumpe IMT 558 u pitanju? Tacnije, meni bi trebalo samo ono malo koleno koje ide u bos pumpu jer mi je plasticno crevo koje ide od ventila rezervoara zdravo i ne pusta nigde, dobro drzi i selna pricvrscena za koleno dole ali mi pusta izmedju supljeg vijka i cevcice (to sto zovem koleno, nzm kako se zove taj mali deo) na samom ulazu u bos pumpu.

Evo i slike i strelice gde vidim da pusta:
imaged0345ddead58cbc6.png
 
Da li je neko mozda kupovao online ono crevo od rezervoara do bos pumpe IMT 558 u pitanju? Tacnije, meni bi trebalo samo ono malo koleno koje ide u bos pumpu jer mi je plasticno crevo koje ide od ventila rezervoara zdravo i ne pusta nigde, dobro drzi i selna pricvrscena za koleno dole ali mi pusta izmedju supljeg vijka i cevcice (to sto zovem koleno, nzm kako se zove taj mali deo) na samom ulazu u bos pumpu.
To možeš zamjeniti sa okcem i šupljim vijkom.Ili na tom koljenu ima gumica koju možeš napraviti od nekog creva.Stoji ispod te matice.
 
Зар ту не иде месингани бурић који се стиска и пресује холендером? Мада би ја ту променио цело то црево и ставио са окцем и решен проблем подбациш две бакарне подлошке и нема цурења више.
 
Da li je neko mozda kupovao online ono crevo od rezervoara do bos pumpe IMT 558 u pitanju? Tacnije, meni bi trebalo samo ono malo koleno koje ide u bos pumpu jer mi je plasticno crevo koje ide od ventila rezervoara zdravo i ne pusta nigde, dobro drzi i selna pricvrscena za koleno dole ali mi pusta izmedju supljeg vijka i cevcice (to sto zovem koleno, nzm kako se zove taj mali deo) na samom ulazu u bos pumpu.

Evo i slike i strelice gde vidim da pusta:
imaged0345ddead58cbc6.png
Nema tu gumica nego konus i to je bila cev iz jednog dela nego je neko skratio i navukao crevo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Da li je neko mozda kupovao online ono crevo od rezervoara do bos pumpe IMT 558 u pitanju? Tacnije, meni bi trebalo samo ono malo koleno koje ide u bos pumpu jer mi je plasticno crevo koje ide od ventila rezervoara zdravo i ne pusta nigde, dobro drzi i selna pricvrscena za koleno dole ali mi pusta izmedju supljeg vijka i cevcice (to sto zovem koleno, nzm kako se zove taj mali deo) na samom ulazu u bos pumpu.

Evo i slike i strelice gde vidim da pusta:
imaged0345ddead58cbc6.png
Ovo je orginalni suplji sraf i on je manji od ove rupe na pumpi koju si zamenio gde je navoj na ovoj pumpi m14 a na staroj je verovatno bio oginalni colovni zato ste ovde namotali kudelju na sraf. Verovatno je pocelo da curi posle zamene ac pumpe. Resenje je crevo 230mm oko/holender.
 
Nema tu gumica nego konus i to je bila cev iz jednog dela nego je neko skratio i navukao crevo

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока

Mislim da je ovo original ovako. Ne secam se da smo to menjali nekad a i pumpa je bila original do skoro. IMT 558 1980 godiste ali nema ni 5000 sati.

Ovo je orginalni suplji sraf i on je manji od ove rupe na pumpi koju si zamenio gde je navoj na ovoj pumpi m14 a na staroj je verovatno bio oginalni colovni zato ste ovde namotali kudelju na sraf. Verovatno je pocelo da curi posle zamene ac pumpe. Resenje je crevo 230mm oko/holender.
I ja bih rekao da je tu neki problem sa srafom i pumpom. Jer loza odgovara i srafi se lepo ali mi deluje da je kratak i da ne pritisne dovoljno unutra cevcicu. Videh ima da se kupi komplet kao sto BARBULA rececev od ventila do pumpe pa ce valjda da odgovara na novu pumpu.
 
Nazad
Vrh