IMT

Pa nisam siguran ni ja trebalo bi da ima pozadi stelovanje na rotorima, ili tockove.

Kod mene napred na topling pozadi na rotorima.
Mislio sam ako moze da ore sa plugom bez točka da može i ovaj mali setvospremac bez valjka. I kod oranja ide kuglica na fast a dubina sa kockom ako se ne varam?
 
Slow ili fast zavisi od uslova ja je uvek gurnem skor dole na slow.

Sent from my Mi A2 Lite using Tapatalk
 
Stavis kuglu na fast,kockom podesis dubinu i cepas. Za setvospremac dovoljno. Za oranje mozes plus i manjom kockom da stelujes otpor.
 
  • Like
Reagovanja: nem
Tesko, ovde 577 novi tip u pristojnom stanju kod trhovca cesto bude do 12.000e.
Za te pare bi pre uzeo nesto iz uvoza domacinsko, ili dodati jos malo paa, klima, podizaci, cuda m*da...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
A da li je istina da je bio u Brnjcu imt 2065? Kakvo je tvoje misljenje o tom traktoru, hvala na odgovoru...
 
Imam mali setvospremac sa 11 S opruga bez valjka koji korisitim za medjurednu obradu u vocnjaku. Da li je pravilno da se nosi tj podešava dubina sa ručicom hidraulike sa kuglom ili da se ručica sa kuglom spusti na fast a one dve ručice sa kocama podignu gore. Probao sam i jedno i drugo ali ne znam šta je bolje da se nešto ne pokvari.
Druze velika kugla rucica ili A rucica ti sluzi za dizanje i spustanje pri takvim radovima uvek na UP i Fast, Up je podignuto do kraja, Fast brzo spusteno, imas i slow ali onda ti dugo spusta prikljucak i moras da cekas, a ako jos spustis ispod slow pocece da ti dize uvis, a opet ako preteras preko Up cuce ti se pumpa kako lupa blago i moze puci poklopac hidraulika ostetiti pumpa itd... Istina je da se dubina steluje preko rucica B i C, ali to se iskljucivo koristi kod oranja, kod spremaca ih stavis na izmedju dve tacke ili jos dole ispod tacaka, tako ja radim, ako te rucice podignes skroz gore iznad tacaka i podignes rucicu A do kraja na UP, i naidjes na neku rupu ljuljne ti prikljucak i preko opruge reaguje i pocne da digne jos uvis i pokvaris jer ti digne iznad UP i osteti se... Opet kazem spremac skratis topling i stelujes tako, ako imas tockove na spremacu stelujes dubinu tamo, a topling skratis cisto da ne bi vise radili rotori nego opruge, naravno ne skracujes puno, jer hoce onda zemlju da ti gura i mucis traktor i na svake uvratine doneses 100 kila zemlje bez potrebe, drugi prohod ja uvek poplicim na tockove i produzim topling jer u drugom prohodu tek hoce zemlju da vuce i trosis vise nafte, a i traktoru je drugi prohod tezi jer je mekano pod tockovima, imas ti spremace koji imaju topling za stelovanja rotora sto je po meni nepotrebno, tu opet nema sta da se objasnjava, mnogi ljudi to i ne koriste niti steluju godinama, to je neko moje koriscenje, sad mozda i nije tacno ali volim da pruzim bar neki savet, pozdrav!
 
  • Like
Reagovanja: nem
Naprotiv !
Pogledaj ovaj klip,cika je lepo objasnio od osmog minuta. Mrzi me da pisem. Imas dve kocke i obe se koriste za stelovanje. I za kipovanje se koriste. Ne samo za oranje.
Normalno za kipovanje i to je prosta stvar, ko nema razvodnik koristi taj nacin, prosto spustis rucicu A dole, rucice C I B dizes uvis, tacnije B dok ne pocnudadizu poluge, onda tu ostavis rucicu B i sa rucicom C dizes i spustas sanduk, e sad kad poravnas sa B onda stoji u mestu i vazno je reci da nikad ne dizes rucicu A gore kad kipujes nego dole jer se moze ostetiti sve sto ima oko hidraulika, i rucica A pri kipovanju moze samo odrediti brzinu na fast bi trebalo biti brze, tako je objasnio i Petar Grbic isto, inace ovo vazi i za berac...
 
Naprotiv !
Pogledaj ovaj klip,cika je lepo objasnio od osmog minuta. Mrzi me da pisem. Imas dve kocke i obe se koriste za stelovanje. I za kipovanje se koriste. Ne samo za oranje.
Pogledao sam ga odavno,mozda sam se lose izrazio na toj drugoj kocki se steluje samo hod kocke za stelovanje otpora

Послато са moto e5 play помоћу Тапатока
 
Ljudi dal je moguce da ne razumete, a Grbic je to perfekt objasnio.
Ajd sad u neki IMT pa vidi funkciju RUCICE C.
Kontrola polozaja i kontrola vuce, odnosno A i B, a ono sto nazivas C moras pogledati na traktoru, posto ne verujes a lepo ti ljudi kazu da je samo granicnik.
 
A da li je istina da je bio u Brnjcu imt 2065? Kakvo je tvoje misljenje o tom traktoru, hvala na odgovoru...
Ne znam stvarno, ima taj kraj dobrih domacina, moguce da je imao neko.
Ja se nisam susretao sa tim modelom sem sto znam da je bio na sajmu...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Izmeri koliko ti fali!!!!!!!
Izmeriš ploče, a onda mesto za sve!!
Nebi trebalo biti više od 1mm lufta
Ja sam par puta pravio po meri

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Sad smo pre par dana promenili onaj leptir na bos pumpi iza, ocistili sito, ponovo pali na zub 560 sa roto pumpom. A bilo je kad prskam pred vece i nece da pali bez grejaca ni vruc.
 
Nazad
Vrh