IMT

Ta dva brezona me i muce jer kad sam radio fest generalnu normalno sam komplet motor skidao i rasturan onda, e sad je poceo mnogo ulja da izbacuje na iber pa sam mislio samo da svucem karter Pa da izbijem klipove bojim se da nije neka karika pukla

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Dve matice,izviti brezone i spustiti karter,naravno trap se mora skloniti ako me secanje sluzi.
 
Ja sam skidao na 539, ne znam da li je isto, trap i kolijevka out i nije neki problem, ne odvaja se zvono zamajca odnosno mjenjac. Malo je sex staviti one plutane polumjesec zaptivke, odozdo, kada se radi generalno i motor je odvojen, onda je lako.
 
Nemoš vratiti plute nazad!!!!!!!!!!!!!!!!
A nemaš mesta da izviješ brezone!!!!
A kad skineš trap i glavu šta je problem blok odvojit od zvona?????


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Pa nije problem al ajde da pitam mozda je neko nasao neki nacin da se ne razdvaja

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Ta dva brezona me i muce jer kad sam radio fest generalnu normalno sam komplet motor skidao i rasturan onda, e sad je poceo mnogo ulja da izbacuje na iber pa sam mislio samo da svucem karter Pa da izbijem klipove bojim se da nije neka karika pukla

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
Kolega ako moze jedan predlog proveri prvo da ti nisu pretegnuti ventili.
 
Saviću, brezon izvadi tako što ćeš :
odvrnuti maticu, skinuti podlošku, vratiti maticu nazad, zategni je do zvona i zavari je za brezon.
Sa kontra maticom nećeš moći jer je :
brezon kratak za dve matice pa se navoj isčupa iz matice,
previše zategnuto fabrički da bi ga sa kontrom otpustio (osim ako je neko naknadno odvrtao)
a ni mesta baš nema (smeta karter), što kaže Luka.
Luka, plute moš vratit'. E jedino ako si klaustrofobičan, onda nemoš. :)
 
Sto nebi prvo izmerio kompresiju i video ako je svuda podjednaka onda karike nisu pukle.

Onda iber samo sprovedes u usisnu granu i gas.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
Muka je vraćat karter odozdo radio sam više puta, na kraju sam napravio okretni držač za motor da odozgo vraćam karter, te plute su kurxe i moraš ih baš lepo namestiti i osraviti malo duže!!
, a kakav ti je kompresor možda on duva imao sam više takvih slučajeva!!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nema kompresora skinut kad je generalna radjena.. Pa nismo merili uradjeni pre neki dan pumpa i dizne jer su bile u haosu

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Brezoni mogu da se izviju sa dve matice,ima i mesta i loze probano x puta(naravno ako se nisu zavarili od rdje).
Plute mogu da se vrate,isto radjeno x puta.
Karter moze da se skine i moze da se uradi to sto kolega hoce tj da povadi klipove nepolje.
Pitanje je jedino sta je brze lakse i jednostavnije.
Ako kolega ima mogucnost bilo kakve dizalice da motor izvuce napolje iz traktora onda je mnogo lakse izvaditi isti prevrnuti ga lepo na stranu,sesti pored i raditi kao covek.
E ako nema mogucnost neke dizalice onda je laksa druga varijanta tj skinuti karter i raditi na licu mesta.
 
Nista da naprave da valja!
Anjc glanjc nova.
db044e44ff3fee9f67a66114b8ed7ddc.jpg


Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
Jeste, ali sam vratio staru i mnogo vise stegao da vidim sta ce se desiti! Naravno nista se nije desilo.
Stara je fabricka.
 
Nazad
Vrh