IMT

Probacu, pa ako ne ide ima veći traktor u rezervi.

Послато са SM-A505FN помоћу Тапатока
 
Po meni za sejalicu sto manji traktor, na ivici, samo koliko da ga ne rascepi.
Utege zavrnes do kraja, ako treba neki teg napred i vatra.
Nekoliko god u nazad sejao sa komsijinim 560 i nodetom, nije to to.
Nepregledan, neokretan, krut, tvrd volan.
539 sa nodetom pozadi motas kao putnicki auto, na kocnici kontrolises!

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
Uvek sejemo sa fergusonima i nodetkom 4 reda
Uvek napred 80kg tegova, mnogo duže traje trap!!!!
Utege nikad zategnute do kraja!!!!!! Uvek ima lufta 15cm levo desno
Sejao sam jedne godine sa 560 iskreno lakše je, hidro volan, preglednost ok lakše je nosi, ne upada, nemože razor da te vuče u stranu ali nismo navikli
Sejao sam i sa T40
Ali fergula je majka za setvu!!!!!
Markiri na dugme, brz kardan, a i navika je čudo!!
Večeras sam mu zakačio djubretaru ujutru ide da baca stajnjak naj lakše mi sa njim navikao
Uvek smo imali više traktora u kući ali FERDINAD ili MALI PRCO je uvek omiljen!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Uvek sejemo sa fergusonima i nodetkom 4 reda
Uvek napred 80kg tegova, mnogo duže traje trap!!!!
Utege nikad zategnute do kraja!!!!!! Uvek ima lufta 15cm levo desno
Sejao sam jedne godine sa 560 iskreno lakše je, hidro volan, preglednost ok lakše je nosi, ne upada, nemože razor da te vuče u stranu ali nismo navikli
Sejao sam i sa T40
Ali fergula je majka za setvu!!!!!
Markiri na dugme, brz kardan, a i navika je čudo!!
Večeras sam mu zakačio djubretaru ujutru ide da baca stajnjak naj lakše mi sa njim navikao
Uvek smo imali više traktora u kući ali FERDINAD ili MALI PRCO je uvek omiljen!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Utege idu do kraja i to je to!
Sto se tice svega drugog slazem se

Послато са SM-J710F помоћу Тапатока
 
U transportu da ali u setvi ako su do kraja čim malo vrdneš iskriviš ohoho i rveš se sa sejalicom što nije posao.Kad su raspušteni imaš lufta da vrdneš jer sejalica svejedno ide ravno.
 
Utege ili stabilizatori kako ih mi zovemo moraju biti zategnute skoro do kraja,dovoljno je po par cm lufta sa leve i desne strane.Mogu biti labavi u ravnici inace,kod mene u parcelama koje su u strani nikako!Jer razmak izmedju vrsta mnogo ce vise varirati nego kad se vozi sa zategnutim stabilizatorima.
 
Par cm držim slobodne stabilizatore (uvek) da bi redovi bili pravi (zato sam i napisao da ne idu do kraja) i nemam problema sa pucanjem lanaca. Ali ako kod tebe tako mora, ok. :ppozdrav:
 
Pozdrav narode jedno pitanje treba da skinem karter na imt 542 stari tip i zanima me da li mogu da ga skinem bez da razdvajam motor od menjaca.?

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Luka ako se skinu ona dva brezona sa donje strane kartera zar ne moze onda da se spusti karter bez vadjenja napolje?
 
Luka ako se skinu ona dva brezona sa donje strane kartera zar ne moze onda da se spusti karter bez vadjenja napolje?
Ta dva brezona me i muce jer kad sam radio fest generalnu normalno sam komplet motor skidao i rasturan onda, e sad je poceo mnogo ulja da izbacuje na iber pa sam mislio samo da svucem karter Pa da izbijem klipove bojim se da nije neka karika pukla

Poslato sa SNE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nazad
Vrh