IMT

Kazes isperes sa 10-20 l nafte, zar ne ostane posle bar nesto nafte mislim nemoguce je sve ispustit, ostane nesto sigurno e sa da li to bitno utice na sastav novog ulja volio bih znat.
I ja nisam ispustao iz servo pumpe (noviji tip) bi ja to odradio ali ne znam kako pravilno sve ispustit(i iz cijevi) i kako doci do filtera pumpe,cime isti isprat i kojim postupkom to sve nanovo vratiti.
Takodje i ulje iz kocnica kako ispustiti i zameniti novim kog takodje nisam menjao kako je kupljen pa bi mi svaki savet dobro dosao
 
I to sto kazes,znam i ja za to odzracivanje kocnica a i servo pumpi verovatno treba nesto slicno a ja to nikad nisam radio.
 
Stevo prvi put cujem da na 400rh se menja ulje. A znam i slucajeve koji nikada to nisu menjali, medjutim ako ne radi puno ide to. Ja to menjam jer hocu da mi traktori traju i da mi ne otkazuju u sezoni. Zato se gleda da se sve predupredi blagovremeno.
 
U upustvu za rukovanje svakog IMT traktora ima tabela u kojoj su oznaceni termini zamene ulja
za hidraulik i transmisiju je navedeno 400 r.s. i verujem da to niko ne postuje
Ja menjam na 1000, mada to nije sad neka stavka u odrzavanju, zaradi on sigurno za tih 400 sati 9000din
 
Zato za rusa u priručniku piše sipati isključivo prerađeno ulj... Ajte molim vas, pa kakvo menjanje kakvi bakrači... :)
 
Hilzni ima više mera, naj bolja 101mm, a za radilicu ne znam, pitaj člana BUBU

Prodao sam 'levator, šaljem spiralom
 
Nazad
Vrh