IMT

Vojkane ideja je doba za fabriku i uz pravo rukovodstvo bez stranačkih grabljivaca veoma lako bi zaživela prizvodnja
5106 nije loš traktor ali nije baš rentabilan za toliko male parcele imao bi veću potrošnju u odnosu na 577 30% sigurno
 
Хтео сам рећи да је то велики трактор и не знам колики је потрошач.Да ли је окретан на мањим њивама које су још и угловите?Мени трактор треба само за орање.За спремање би већ био превелик.Такође кажу да он има проблема са диференцијалом и мењачем?

- - - - - - - - - -

Ево један наводно добар,1994 и цена 9500е фиксно.
http://www.kupujemprodajem.com/IMT-5106-17476687-oglas.htm
 
560 od 1985 godine svi imaju hidraulicni volan,a ranije ako ima neki to je bila doplata jer su standardni bili sa mexanickim.

Pitanje,ako moze neko ko moze da resi misteriju.Bendiks na anlaseru je u pitanju.Jel anlaser brzi(za 560,558 i slicne)ako ima 9,10 ili 11 zuba.Koja varijanta je najbrza,vidim da ima u sve tri varijante brzih anlasera od 3kw.Tenk yu za pomoc!!
 
ja mislim da to ne pase nikako 9-10-11 zuba da ne leze isto po zamajcu,mozda gresim,znam kada sam na 533 ugradjivao alnaser od 558 pored dekla morao sam da stavim sa alnasera od 533 bendiks i cini mi se da on ima 11 zuba a od 558 10,a to ti i nije neki problem pogledaj na 539 540 542 na iskrinom sta pise,a imas i na netu
 
Хтео сам рећи да је то велики трактор и не знам колики је потрошач.Да ли је окретан на мањим њивама које су још и угловите?Мени трактор треба само за орање.За спремање би већ био превелик.Такође кажу да он има проблема са диференцијалом и мењачем?

- - - - - - - - - -

Ево један наводно добар,1994 и цена 9500е фиксно.
http://www.kupujemprodajem.com/IMT-5106-17476687-oglas.htm

Velik je to traktor za te male parcele, nisu toliko okretni ti traktori. Slab im je konusno tanjirasti par - sve zavisi kako se koristi.

Ovaj - sa oglasa - pristojno izgleda.
 
Najbrze ce anlasovati ako stavis zupcanik na anlaser sa vise zuba. To moze da se nabudzi, ali ti problem moze biti ako nemas dovoljno snage u anlaseru, jer bi dosao u situaciju kao kad auto uzbrdo ubalis u petu, a on jedva ide i trecom.
 
Velik je to traktor za te male parcele, nisu toliko okretni ti traktori. Slab im je konusno tanjirasti par - sve zavisi kako se koristi.

Ovaj - sa oglasa - pristojno izgleda.
Не знам шта да радим,577 у пристојном стању траже 10-12000е а и то није сигурно дал вреди и дал је без улагања.И јако мало имах оних са спољњом хидрауликом.
 
nisam imao prilike da upravljam sa tim traktorima sa spoljasnjom hidraulikom,vlasnici ih hvale a opet neki drugi koji ih nemaju a gledasi li rad njihov kazu da su bolji stariji tipovi,moj ti je predlog ako mislis da ti takav traktor odgovara,zakacis plug i probas i vidis :)
 
Не знам шта да радим,577 у пристојном стању траже 10-12000е а и то није сигурно дал вреди и дал је без улагања.И јако мало имах оних са спољњом хидрауликом.

A tako je to uvjek polovno kupiti a nećeš da nezz kakav kupiš da nešto ne uložiš.
Na cjeni su skupi jer su dobri al eto čekaj nešto će izletiti.
 
pa to je traktor 2000 i neko godiste DW tesko da ce mu nesto tako izaci povoljno,bar ne narednih 5-6 godina,e sad ima li neke mane ili ne to nece znato dok ga ne pusti u pogon,a iskreno kada vec dajes tolike pare trebao bi vlasnik da ti dopusto da izores 1 hektar zemlje ako treba jer ipak velike su to pare
 
Па пази,не тражим ја нешто џабе.Платио бих 577дв новији тип 10000е али више не јер не вреди више.Кад бих био сигуран да ми 5106 није превише гломазан још сутра бих ишао да пазарим онај у Апатину за 9500.
 
glomazan jeste,moj ti je predlog odvojis dan,pogledas i probas jedan i drugi i vidis sta ti najvise odgovara,nema drugog resenja
 
Па пази,не тражим ја нешто џабе.Платио бих 577дв новији тип 10000е али више не јер не вреди више.Кад бих био сигуран да ми 5106 није превише гломазан још сутра бих ишао да пазарим онај у Апатину за 9500.

Ma kakvi glomazan, isti vrag kao IMT 577 samo malo duži jer ima 6 klipova. Traktor nikad nije dovoljno veliki, ja imao duplaka od 60KS pa sad 70KS pa mi već ide voda na usta kad vidim neki od 90-100KS.
 
Звао сам овог што је лошији и каже неће испод 4300.Али ко зна колико ту има улагања.Онај што је 9500 каже има само 1700 сати.Лепо је све то.Мораћу да палим ауто иначе овако сви те лажу.
 
ako imas 100 hektara normalno je,ako imas 5-10 hektara koji ce ti realno,kod mene postala neka moda imaju ljudi para a po 3 hektara zemlje pa kupuju nek emaseje,landine i sl sa po 120-150 konja,a sve rade sa fergama,533-539-558-560 ovi im sluze da se k...e i da idu sa njima po pivo,eventualno kad je blato d aobidju njive i iskopaju puteve,kod mene nemaju funkcija jer su parcele pretezno u proseku po domacinstvu 2.5-3 hektara zemlje

- - - - - - - - - -

Звао сам овог што је лошији и каже неће испод 4300.Али ко зна колико ту има улагања.Онај што је 9500 каже има само 1700 сати.Лепо је све то.Мораћу да палим ауто иначе овако сви те лажу.
onaj losiji ce te jos kostati,ako je hidraulika i sve iostalo ok od ulaganja imas motor,ako radis generalku oko 600-700 eura,a ako ugradjujes od tama oko 450 eura,gume zadnje 2x50.000 dinara i farbanje 150-200e i po potrebi kocnice oko 200-250 eura stu ukupno na tu cifru daje jos 1500-2000 eura maksimalno,ali ces bar znati kakav motor imas i sa gumama si miran dugo godina,a na te radne sate zaboravi,svi lazu
 
Звао сам овог што је лошији и каже неће испод 4300.Али ко зна колико ту има улагања.Онај што је 9500 каже има само 1700 сати.Лепо је све то.Мораћу да палим ауто иначе овако сви те лажу.
Nemoj ni da pomislis da onaj za 9500 ima samo 1700 sati ima barem duplo ako ne i vise ja sam imao 2 komada 5106 jedan bio 94 god. Tog je uzeo cale novog kad sam ga prosao pre 4 god imao je nesto preko 4000rh i jos su zadnje gume bile fabricke a kod ovog nisu,A obog drugog kupio sam ga polovnog navodno sa samo 1500 sati 2000 god bio zadnje gume fabricke malo jace od pola potrosene a prednje menjane cim ja sam njega u prolece 2007 kupio i iste godine prodao cim je zaladnelo nece da upali odmah mi bilo sumnjivo i po broju motora dobijem adresu prvog vlasnika traktora ja njega zovem i saznam da je on njega prodao sa 3200 sati i da u oranju crkao je menjac i kad sam otvorio imao sam sta da vidim sve vareno samo da drzi odradio sam menjac i prodao...
 
Ма знам да нема шансе да је 1700сати.Него реци ми,поред диференцијала значи и мењач је слабашан?
Колико кошта ремонт истог?Није ли он велики за имање од 20хектара?
 
komsija moj dragi za 20 hektara ti je dovoljno da imas 533 ili 539 i 558,560,577 jedino ako se ne bavis oranjem za pare,za tvoje potrebe ti je ova kombinacija sasvim ok,da ne pucas para za dzabe bez nekog efekta
 
Nazad
Vrh