IMT

Ah ne sad to cu za neko bolje vrijeme ostaviti ali volio bi ga vidit skoro u dvorištu.
Plan bio proizvodnju povećao triput i na kraju eto nikad gora godina ništa prodat...
Tako da sam trenutno u stagniranju biću sretan da preživim ovu godinu.
 
Kako radi ova hidraulika,kada koliko vidim nije zakačena na rukavac već direktno na most i kako prenosi na drugi točak,ima drugi klip sa druge strane ili ....?
 
Ovo je takozvani pojacivac cilindar, znaci raspodeljivac je u cilindru. Glava upravljaca je standardna pa se pojacanje prenosi kroz nju.
Ja bih uvek ovako resenje radije ugradio nego gerotor.
 
Sad sam video da nema drugi klip,ail i dalje neznam kako ovo funkcioniše upravljač je ostao stari,mehanički ,ili....?
 
Ovo je takozvani pojacivac cilindar, znaci raspodeljivac je u cilindru. Glava upravljaca je standardna pa se pojacanje prenosi kroz nju.
Ja bih uvek ovako resenje radije ugradio nego gerotor.

Kakav "pojacivac cilindar" o cemu ti pricas... Postoji SERVO i postoji HIDRAULICNI nacin upravljanja traktorom. Ti mislis na servo kao sto su imali stari tipovi 577 a ovo NIJE servo nego je ovo hidraulicni volan. Zbunjujes ljude. Da je ovo servo cilindar slican zetorovom ili IMT-ovom na njega trebaju biti spojene 3 spone a ne dvije kao na slici.

Iz kucista volana se ukloni puzni prenos i umjesto njega je montoran orbitrol. Segmenti su ostali tako da pomogu mehanicke glave desna strana prenosi silu za skretanje na lijevu stranu posto je na 539 jako tesko napraviti prednju poprecnu sponu a da ne smeta, pogotovo sto je ovo u originalu bio traktor za sumsku upotrebu s tegovima na prednjim tockovima i jos kojecime. Nemam vremena da sad pisem na siroko ali to je u sustini TO.
 
Ево погледајте овај видео и схватићете колико су наши продуценти били моћни,да виде још осамдесетих година шта ће нас задесити после 2000. и доласком демократије.Ово је слика данашње ситуације у ИМТ-у
<a href="https://www.youtube.com/watch?v=Yo5hf_Qrb7Y" target="_blank">

Иначе сада сам звао Агрорид и човек каже да се више не прави 577 и неће се правити скоро,фабрика је тотално банкротирала.Каже могао је после сајма 50 да прода али њих нема.Толико о куповини новог трактора.
Било би лепо да се чувени видео не брише.
 
Poslednja izmena od urednika:
Evo i ja bih voleo videti kuciste volana sa ubacenim orbitrolom a zadrzanim segmentnim zupcanicima. Posle toga cu mirno priznati da sam pogresio i javno se izvinuti.
 
Evo i ja bih voleo videti kuciste volana sa ubacenim orbitrolom a zadrzanim segmentnim zupcanicima. Posle toga cu mirno priznati da sam pogresio i javno se izvinuti.

Pa tako radi fabrički hidraulični volan za IMT 539 (stari tip kolijevke), evo skice

zl6sqs.jpg
 
trebalo bi spojiti imt i imr i napraviti dobre traktore mislim da mnogi od nas ne mogu da priuste neki zapadni traktor i mislim da su skupi za odrzavanje.nije mi samo jasno u vezi ovog orbitrola na 539 da li cev prolazi kroz orbitrol i ulazi u kuciste da bi prenosio silu na spone
 
Нема ништа друже.Мислио сам да нешто искомбинујем и купим нов али нема од тога ништа.У овој години неће га правити,можда за сајам један али и то тешко.
 
trebalo bi spojiti imt i imr i napraviti dobre traktore mislim da mnogi od nas ne mogu da priuste neki zapadni traktor i mislim da su skupi za odrzavanje.nije mi samo jasno u vezi ovog orbitrola na 539 da li cev prolazi kroz orbitrol i ulazi u kuciste da bi prenosio silu na spone

Orbitrol nema nikakve mehaničke veze sa sponama. On samo usmjerava ulje na jednu ili drugu stranu hidrauličnog cilindra. Cilindar gura desnu sponu a zupčasti segmenti u kućištu volana prenose silu sa desne spone na lijevu.
 
Нема ништа друже.Мислио сам да нешто искомбинујем и купим нов али нема од тога ништа.У овој години неће га правити,можда за сајам један али и то тешко.

Ma to bi trebalo sve baciti u dragu takve ljude .
Prispodobiti se i složiti da tvornica radi mislim ljudi oće da kupe strojeve a oni ne prave sad su postali kao oni iz Rools Rojsa sad će da prave sve na ruke :haha:
 
Danas mi drugar donese anlaser za 560,stari tip spori ali ubrzan u bajinoj basti kod onih prevaranata,ajd da probam,njemu ostalo kad je prodao traktor pa ajd da probamo,sad je kao 3kw na 9v ili sta vec i vergla 10-15% bolje od mog,560 nije upalio,nema sanse.Odmah sam skinuo i ubacio u gepek,moja konstatacija je bila nosi mi ovo govn...od anlasera iz dvorista,a zvuk i brzina je bila skoro pa kao ovaj sa snimka,takodje ubrzan:haha:
https://www.youtube.com/watch?v=ktcjT6XOEw0
Ljudi ovo je komedija od brzine,poispadace mu klipovi koliko brzo okrece:haha:
 
Ubi u mozak,a i ovaj baja prska dezedorans u pogresnio mesto,treba direktno u usisnu granu a ne kroz ulje filtera.
 
Taj ce mu sprej puno pomoći kao i mom susjedu dugo bude palio uz to.
533 su koma što se tiče paljenja i tu nema pomoći.
 
Nazad
Vrh