IMT

Da li ovaj rogonja sa snimka nije od naseg clana Spajkija?

Ova kolevka je fabricki bila na IMT 539P. Sam akumulator i teza koelevka mu, kako prijatelj koji ga je imao kaze znace dosta u tanjiranju jer je malo vece opterecenje na prednjoj osovini i malo malje skakuce po oranju:osmeh:
 
Kakvi su 533 i 539 sto se tice kacenja kolevke na motor? jel su kompatibilni :osmeh:? odnosno da li bi pasovala ova kolevka na 533, da zanemarimo haubu.
 
Takav sam 49 gledao 90 s takvom koljevkom navodno se može na njega ugradit prva vuča da ima ostavljeno za nju
 
nije ovakva koljevka, slicne ali ipak razlicite... ima u susjednom selu 549 deluxe bez prednje vuce i ima otvorenu koljevku kao sto je moja, tako negdje oko 90-og godista ali nema na trupu mjesto za ukapcalicu prednje vuce...

Stariji su imali jacu koljevku zatvorenu i s donje strane...
 
Kupujem nov indijski 80 eura,proverena roba,ima kod mene u selu dosta njih su kupili,komsija evo vec 5 godina a koristi traktor bas dosta.Ja sam ga nekad kupio i imao novog na rajki 65s i burazer ga imao 3 godine na rajki 65,radio bez greske,prodao traktor sa sve anlaserom kao i ja:osmeh:

Iskrini su neunistivi, ja imam neki rotor jos od 533 u rezervi ima li ga 1968-1988 Iskrin sa kojim je moj 539 kupljen jos 1988. radi savrseno. Letos odneo da ociste, zamenili neku sajbnu sta li vec i rekli odlican ne diraj nista.

- - - - - - - - - -

Jel ovo kolevka od 54x, ili je specijalno za ovaj model 539?

111klzn.jpg
a cek u sluze ove crne kutije napred?
Koja je prednost da akumulator bude skroz napred? pa tu traktor najvise skace kada se bas radi sa njim/najbrze strada?
 
Kutije su boca za ulje hid. volana i vazdusni filter. A prednost akumul. naprijed je da si najeb'o ako nema hidro volan.
 
Ja ne znam sta je prednost tog hidrovolana, ili su vam ruke toliko svilene ili vam tesko idu traktori :osmeh:

Nego ima li neki tekst o kurbli, imam jednu na tavanu, mislim da je fabricki isla uz 533 1960ih? :osmeh:
 
Ova kolevka i akumulator napred dosta znace jer na primer gde se obican 539 dizao na 2 tocka ovaj ide bez problema a sto se tice motanja mogu reci da nema nikakve razlike u tezini volana.
 
nije ovakva koljevka, slicne ali ipak razlicite... ima u susjednom selu 549 deluxe bez prednje vuce i ima otvorenu koljevku kao sto je moja, tako negdje oko 90-og godista ali nema na trupu mjesto za ukapcalicu prednje vuce...

Stariji su imali jacu koljevku zatvorenu i s donje strane...

Ovaj je meni pokazivao otvorena koljevka 90 godina i pokazao dekl da ima sad jel jedan od puno njih .
Gledao sam po oglasima malo samo su tri takva s otvorenom koljevkom.
 
Ovaj je meni pokazivao otvorena koljevka 90 godina i pokazao dekl da ima sad jel jedan od puno njih .
Gledao sam po oglasima malo samo su tri takva s otvorenom koljevkom.

Dekl koji ti je pokazao je dekl za pristup filteru hidraulicne pumpe...

Mnogi taj dekl bune i na 560 577 kao mjesto za izvod prednje vuce.

Po pitanju hidraulicnog volana, na facebooku je covjek u jednoj grupi jucer postavio slike IMT 531 (sumski) kojeg su kupili novog sa tvornickim hidraulicnim volanom, traktor je prefarban u crveno i skinuta mu je kabina ali tvornicki hidraulik volan na 539 iz 88 jos nisam nikad imao prilike vidjeti.

Evo, nasao sam i slike:
jl4hnm.jpg


2kmzc9.jpg


Ovo je preporod, pogotovo u sijanju, kultiviranju (spartanju) kad ides iz reda u red, jednostavno motas kako hoces...

Ja sam nabavio servo glavu od mercedes kombija i imam ju u planu ugraditi na 539, bas zbog otimanja volana, motanja u mjestu, pracenja pravca i opcenito komfora u radu. Ko nije probao, nek ne prica. Sto Mirko kaze, hidro volan . pola traktora
 
Poslednja izmena:
Po meni 539 nema potreba za hidraulicnim volanom imam nov 539p i to sto se mota teze je nista mozda 10%od obicnog
 
Na 539 ce ici servo, dakle ista stvar kao i mehanicki, nema "bjezanja" volana, samo sto ova glava ima 4 kruga na volanu od punog lijevog do punog desnog, dok od 539 mislim da ima 3 kruga... da i ne kopcam servo pumpu, vec ce biti osjetno lakse. Otac provodi 90% svog "traktorisanja" na 539 pa da i njemu olaksam. A sto da ne ugradim servo ako vec imam mogucnost. Skoditi ne moze ;)
 
Dekl koji ti je pokazao je dekl za pristup filteru hidraulicne pumpe...

Mnogi taj dekl bune i na 560 577 kao mjesto za izvod prednje vuce.

Po pitanju hidraulicnog volana, na facebooku je covjek u jednoj grupi jucer postavio slike IMT 531 (sumski) kojeg su kupili novog sa tvornickim hidraulicnim volanom, traktor je prefarban u crveno i skinuta mu je kabina ali tvornicki hidraulik volan na 539 iz 88 jos nisam nikad imao prilike vidjeti.

Evo, nasao sam i slike:
jl4hnm.jpg


2kmzc9.jpg


Ovo je preporod, pogotovo u sijanju, kultiviranju (spartanju) kad ides iz reda u red, jednostavno motas kako hoces...

Ja sam nabavio servo glavu od mercedes kombija i imam ju u planu ugraditi na 539, bas zbog otimanja volana, motanja u mjestu, pracenja pravca i opcenito komfora u radu. Ko nije probao, nek ne prica. Sto Mirko kaze, hidro volan . pola traktora

Je da pokazivao je da se može a ja gledao i sad zaboravi riječ je o 549 90 novi tip...
A sad pošto su kod nas skupi ti dupljaci isplatilo bi se staviti 49 s prvom vučom je stroj.
 
Nazad
Vrh