IMT

Trenutno cu sa konja na magarca,posto do jeseni cu raditi sa ferdzikom...ako ne pazarim do tada nesto,bice to duga i teska jesen za malisu...(oranje)

Uopste se ne radujem sto odlazi,ali mi treba jaci traktor.Nisam u mogucnosti da pazarim nov,a da zadrzim sedmicu...
 
Radi a ne čuje se :osmeh:



Mislim da je isti motor kao u 549. Pisalo je na tabli nešto o potrošnji na sat rada, da li beše oko 140 grama, nisam siguran. Nije se moglo prići bliže jer su na platformi, ali klikom na slike otvaraju se veće. Iza prednjeg desnog točka je još jedna boca sa manometrom.
I ova Rakovica je TNG.
 
Umjesto PVP namontira se razvodnik palenja,umjesto dizni idu svjecice.Nabaci se karburator na usisnu granu i od dizela postane benzinac(plinac).Masey Ferguson(MF) je imao traktore na benzin nekad.
 
Ja sam razumeo da je klasican 549 koji je naravno dizel dobio gasnu instalaciju.Gledao sam pre par godina da su na kamione,koji su naravno dizelasi ugradjivali uredjaje za TNG samo sto su istovremeno trosili i dizel i TNG,kao neku mesavinu.
 
Da i ja sam pomislio na taj sistem dizel+ gas
U zavisnosti od godine proizvodnje i ishabanosti, dizel motori sagore oko 75% dizela dok se ostatak izbaci preko izduvnog sistema u atmosferu, a dio ostane u motoru kao čađ.
AUTOGASNI SITEM za dizel motore omogućava kontrolisano ubrizgavanje malih količina tečnog naftnog gasa (LPG) u motor putem sistema usisa vazduha oplemenjujući proces sagorevanja dizela u cilindrima i rezultirajući potpunim sagorevanjem do 99%.
Tečni naftni gas visokog pritiska konvertuje se u reduktoru u gas niskog pritiska i u gasovitom stanju se ubrizgava u motor uz pomoć gasnih dizni koje kontroliše procesor. Dozirana količina gasa prolazi kroz crjevo u usisni sistem vazduha , gdje se pravi smješa vazduha i gasa. Procesor svo vrijeme kontroliše obrtaje motora, položaj papučice gasa, pritisak u motoru i na osnovu toga reguliše otvaranje gasnih dizni.
Sa mapom ubrizgavanja mozemo odrediti idealnu kolicinu gasa u datom momentu.
Sistem poseduje prekidač za uključenje i isključenje koji se montira u kabini kao i zaštitni mehanizam koji štiti motor od pregrevanja.
Posebno treba naglasiti da je gasni sistem potpuno nezavisan i ne zahtjeva nikakve modifikacije na dizel motoru.
U slučaju nestanka gasa ili u slučaju kvara na gasnom sistemu motor automatski nastavlja rad na dizel.

Ugradnjom gasnog uredjaja u dizel motore ostvaruje se:
-ušteda u novcu od 10% do 25%
-povećanje snage motora do 30%
-povećanje obrtnog momenta
-smanjenje štetnih izduvnih gasova
-eliminacije čađi iz izduvnog sistema
-smanjenje habanja i duži vijek trajanja motora,turbine,katalizatora i filtera
Dizel motori proizvode štetne toksične gasove koji su opasnost za zdravlje ljudi i životnu sredinu. Korišćenjem gasnog uredjaja u dizel motore veliki dio tih opasnih gasova biće značajno smanjen.






 
Ja sam razumeo da je klasican 549 koji je naravno dizel dobio gasnu instalaciju.Gledao sam pre par godina da su na kamione,koji su naravno dizelasi ugradjivali uredjaje za TNG samo sto su istovremeno trosili i dizel i TNG,kao neku mesavinu.

Tako je. To nije cng, vec tng. U Segedinu autobusi idu na plin (tng), i to stari Ikarusi su prebaceni sa dizela na tng. A imam i poznanika, ko ima opel astru (astra g) na tng (dizelas na plin).
 
Nazad
Vrh