IMT

Neznam koliko bi mogao ovaj u polju da radi sa tim gasnim uredjajom!!!! Malo malo pa bi tu nesto zafrklo!!! NEma tom modelu zivota moze da bude samo prototip...
 
Kad bi imao sredstava prepisao bi projekat od njih i napravio na svom traktoru,pa bi video kako izgleda u praksi,a da kupim njihov proizvod tek nemam mogucnosti.
 
Jel pitao neko koliko to troši na sat rada
Ma koga bre da pitas kad svi ko da na jezu sede pozakljucavali traktore i svi u hladovinu zderu i piju za dz,a preko puta Class-ovi traktori sve do jednog otkljucani mozes da lepo udjes sednes pogledas sta te zanima dodje promoter ako hoces upali ti traktor a ovi sa IMT -ovog standa samo sto ti nekazu mars odavde.
 
A da li se zna sta je sa tom fabrikom? Da li je jos u restruktuiranju? Ima li budućnosti za nju?? Znam da je bilo govora da je pred stecaj ali su joj dali neki rok, ako moze da se izvuče...
 
Da li je i kako moguce podesiti(doraditi) rucni gas na imt 577 da se ne vraca sam od sebe,dam mu gas i on se ubrzo sam smanji,nozni vrlo retko koristim, posebno ako je neravan teren noga poskakuje a time i gas te zbog toga koristim najcesce rucni gas osim u transportu tad prednost dajem noznom.
 
Da li je neko postavljao manometre za ulje i temperaturu u ove IMT traktore sa novijom instrument tablom? To bih da ugradim,pa ako je neko to vec uradio,da vidim kako je i gde to smesteno
 
Da li je i kako moguce podesiti(doraditi) rucni gas na imt 577 da se ne vraca sam od sebe,dam mu gas i on se ubrzo sam smanji,nozni vrlo retko koristim, posebno ako je neravan teren noga poskakuje a time i gas te zbog toga koristim najcesce rucni gas osim u transportu tad prednost dajem noznom.

Zaviri malo pod instrument tablu, ima da se steluje otpor rucice gasa sa 2 matice vecih dimenzija. Tim maticama se napreze opruga koja gura lamelice koje drze polugu gasa.
 
Da li je neko postavljao manometre za ulje i temperaturu u ove IMT traktore sa novijom instrument tablom? To bih da ugradim,pa ako je neko to vec uradio,da vidim kako je i gde to smesteno
temperaturu srafis na glavi napred iza ventilatora
a sto se pritiska ulja tice odsrafis davac za kontrolku n abloku i tu zavijes cev ili crevo za manometar,ako hoces da ti rade kontrolka i manometar istovremeno moraces ili da izbacis kompresor ili da kupis neku racvu
 
Znam gde se sta srafi,nego pitam kako su postavljeni manometri (ako neko ima sliku),posto nema predvidjenog mesta za njih :ppozdrav:
 
Zaviri malo pod instrument tablu, ima da se steluje otpor rucice gasa sa 2 matice vecih dimenzija. Tim maticama se napreze opruga koja gura lamelice koje drze polugu gasa.
Problem je kod novjeg tipa što se nožni gas osklanja na ručicu od ručnog gasa pa usled vibracija ručni polako popusta,pogotovu sa viših obrtaja
ja sam spremio za moj 577 papču gasa na pod od FAP-a al nikako da je namestim
 
Pozdrav kolege,zainteresovao sam se za kupovinu novog imt 549 bez prednje vuce,pa mi navedite neke njegove prednosti i nedostatke.Inace on bi mi bio treci traktor u dvoristu,bio bi koristen da pomogne malom 539 u laksim radovima,a za teze je tu belarus.
 
Pa prednosti su velike, a nedostataka nema.:haha: Ja isto imam 539 i 549( stari tip,91god) i sve radim sa njim. Po meni jedina velika prednost kod fergusona je okretnost, mada sada ovi noviji su skoro istih gabarita i tako da mislim nema neku prednost ferguson. Moj prijatelj iz sela ga je uzeo pre tri god, i hvali ga. Ja bih uvek pre ozabrao 549 nego 539.
 
Nazad
Vrh