IMT

Ako se dobro sjecam to je mjenjac sa 5 brzina.Uopste nebi trebao biti problem zamjeniti semeringe spojnicke.Traktor na pola ,odvrnuti cetiri vijka kljuc 14 i izvuci kuciste van.Vucna spojnicka ostaje u mjenjacu a kuciste i kardanska spojnicka ide van.U kardanskoj spojnickoj ima jedan semering iza iglicastog lezaja,a drugi je u kucistu .
dsc06335.jpg
 
Da to je 5 stepeni menjac, e sad, posto sam ja laik ne znam koji tacno semering treba menjati ali iz mog prvog posta mozete procitati gde tacno curi ulje i gde se pojavljuje. Ako je tacno da ne mora na 3 dela sutra zovem majstora da ga rasturam.
 
Traktor nemora na tri dijela za zamjenu semeringa spojnicke.Ta rupa i jeste za to da kapa ulje van kad propusti semering..
Suplju spojnicku sa kucistem drze 4 vijka kljuc 14.Kad se oni odvrnu ona ide van a vucna ostaje.Da bi vucnu skinuo mora se skinuti osigurac zupcanika koji je na njoj.U tvom slucaju to nije potrebno_Oba semeringa budu u dijelu koji mozes lako izvaditi.
dsc06334.jpg



@SANANA

Trobrzinac ima produzeno kuciste spojnicke.Sto i jeste problem.Nemoze van jer zupcanik u donjem snopu za kardan smeta kucistu da se izvadi van.Tad mjenjac mora na tri dijela.Nemoze donje vratilo da se izvadi naprijed jer ima zeger iza zupcanika.Mora nazad ,a tamo mu neda pumpa hidraulika dok se ne rastavi.Postoji i nacin da se skida poklopac hidraulika,pumpa hidraulika,pa mora i kardan van .Malo tijesno skidati poluge za saltanje. Inace mislim da je lakse na tri dijela.
Ovaj zeger smeta da se donje puno vratilo izvuce naprijed.
dsc06330.jpg





 
Poslednja izmena:
Ne trobrzinac isto nemora u tri dela osovina donjeg snopa se vadi napred to jest prema zamajcu vadi se kućište osovine donjeg snopa zupčanik padne dole i onda kućište spojničke ide napolje jedino malo je borba skinuti osigurač (lastin rep) sastaviti obrnutim redosledom
 
jesi li ti siguran da je semering na spojnickoj ?
meni je curelo tu od semeringa na radilici,zamajac baca ulje svuda unaokolo i tu je curelo
postoji verovatnoca da je on
 
Ljudi ima li tko kabinu Arma Bać koja ide na IMT 539, da ju malo poslika. Sređujem takvu kabinu i umjesto stakla bio je gore pleksiglas.Sada imam sva stakla,ali ne znam kako izgleda postavljena stakla na vratima i ona guma okolo stakla.
 
Ne trobrzinac isto nemora u tri dela osovina donjeg snopa se vadi napred to jest prema zamajcu vadi se kućište osovine donjeg snopa zupčanik padne dole i onda kućište spojničke ide napolje jedino malo je borba skinuti osigurač (lastin rep) sastaviti obrnutim redosledom

Tako ide kod 539.Kod ovih malo jacih kolega to nemoze tako.Mislim da si gledao sliku zasto nemoze..
 
Imt je zakon.kod mene u firmi rade sa Fotonom 504 usran ceo nafta.hidraulika.klima kaze traktorista meni eh da je ferdza makar bih ga popravio

- - - - - - - - - -

a ima 25,6sati
 
JEl ima neko sliku noznog gasa na 567-577 stari tip?Kako je sprovedeno od papucice do PVP?
Imam u plani da ugradim na 560
 
imam ja 567.nozni gas radi po sistemu poluge koja se spaja kod rucice sa polugom,pokusacu sutra da slikam,ali tesko je slikati da se vidi tacno,samo moras imati oprugu za nozni gas da vraca sam
 
Napravi šlic na polugi ručnoč gasa ili stavi komad lanca mesto poluge ,sajla od bicikle i papučicu napraviš
 
na 567 je vezano preko poluge,kada dajes rucni gas i nozni se pomera,kako rece kolega ima slic
dok kada dajes nozni rucica rucnog gasa miruje,donja tj nozna se vraca pomocu opruge,jedino je vazno da imas oprugu koja vraca nozni gas :bravo::bravo:
 
Nazad
Vrh