IMT

https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd....071_618612361558662_3189249842824223777_n.jpg

- - - - - - - - - -

Došo kući,cijena 10500e,kad sve odbijem 6000e i odmah pitanje kako prepoznati loš motor????Pošto ne vjerujem današnjem produktu sa naših prostora i kako nemam iskustva sa IMT mašinama ne mogu prepoznati loš motor.Pritisak ulja je od 3,75 do 4 a na leru malo opadne do 3.25 pri temperaturi od 60 do 70 stepeni.Na iber lauf nema dima ni ulja ali kad se izvadi mjerač pomalo špricka ulje na rupu.Komšije mi kažu da mu je motor slab ali po meni nema logike,ako je slab trebao bi na iber lauf da duva.Sve u svemu u brigi sam jer danas je rizik kupit i novo.
Ako do 100 rh ne pocne da baca ulje na onu rupicu na krivini ispod auspuha (sto sluzi za odliv eventualne kisnice iz auspuha) dobro je, polozio je.
 
Meni na 539 pritisak je oko 2-3 bara. Nikad nije preko 3 bara, sem kad je skroz hladan i dok se ne zagreje. Snage ima i suvise za svoju masu. Oko 1700-1750kg ima sa kabinom, i u vecini slucajeva ne moze da iskoristi snagu zbog male mase traktora pa proklizava u tim situacijama. To je upravo cinjenica zasto i posle 3500 sati rada ne trosi ulje niti je bilo nekih intervencija na motoru. Uopste 539 mislim da je odlican IMT traktor a ako mozes uzeti nov za 6000e ja tu ne bih razmisljao puno.
 
https://fbcdn-sphotos-a-a.akamaihd....071_618612361558662_3189249842824223777_n.jpg

- - - - - - - - - -

Došo kući,cijena 10500e,kad sve odbijem 6000e i odmah pitanje kako prepoznati loš motor????Pošto ne vjerujem današnjem produktu sa naših prostora i kako nemam iskustva sa IMT mašinama ne mogu prepoznati loš motor.Pritisak ulja je od 3,75 do 4 a na leru malo opadne do 3.25 pri temperaturi od 60 do 70 stepeni.Na iber lauf nema dima ni ulja ali kad se izvadi mjerač pomalo špricka ulje na rupu.Komšije mi kažu da mu je motor slab ali po meni nema logike,ako je slab trebao bi na iber lauf da duva.Sve u svemu u brigi sam jer danas je rizik kupit i novo.
Pusti price,sve u svemu je to solidan traktor.U svojoj kategoriji je verovatno i jedini u ovom delu sveta,po svojim karakteristikama.A mislim i da je po svim ostalim karakteristikama zadovoljavajuci.Neki ljudi su iz mog sela kupovali ovih godina i vidim da radi jako lepo i ozbiljne poslove.
 
Prnjavor, jedan dobronameran savet, obavezno proveri da li su dobro stegnuti šarafi koji spajaju trube i kućište menjača, kao i oni što drže ploču hidraulika.I proveri da li su dobro pritegnute dekle na kojoj se nalazi ručica za uključenje kardana i ona na suprotnoj strani gde je nekada bio merač ulja menjača.To su sve šarafi za ključ 19, video sam dosta novih 539 na kojima su ti šarafi bili popušteni, tj. nisu ih u fabrici dobro pritegli, i tu onda vrlo brzo procuri ulje.
 
Oduvijek su se traktori kod kuce dotezali u 3-4 navrata, kako koji dio "sjedne" na mjesto... 549 sam terao kuci nekih 35-40km kuci i do kuce mi se tockovi pootpustali i cjeli dan sutra sam dotezao sve sarafe do kojih sam mogao doci. i onda sam se vozikao nekih 80-90 radnih sati i jos u dva navrata sve dotezao. I opet mi je "uteklo" da je saraf koji drzi centralni klin otpusten i da se isti izvukao iz mjesta te da mi je jedno crijevo od hidro volana popusteno i da tu gubi ulje iz volana ;)

Pisalo se na ovom forumu prije koju godinu-dvije da je informacija dosla da se dozetu "na kilu" samo zamajac, korpa i diferencijal a ostalo kako koga dopadne ;)
 
Taj traktor je dugo u oglasima. Radio je sa prednjim utovarivacem cim su svetla mu izmestili. Prednji utovarivac jako dobro moze da sahrani motor traktora kao i menjac.
 
Hvala svima na savjetima,ja sam njega kupio i šta Bog dadne.danas sam silu šarafa dotegao i jedino su na zadnjim točkovima bili dobro zategnuti a sutra ću pregledati glavne spojeve.
 
539 koji ja koristim radi 30 jutara sve sem oranja i setvospremaca ne vide se znaci umora posle 24 godine rada. Sluzice on odlicno na 10ha:ppozdrav:
 
gledao sam jedan kod mene,hteo da ga ugradim na 567 sa karterom od 577 zamajac,ploca samo da se srafi trazi lik 900 e kako mi rece da je od 75+ice da je on nabacio karter od 577
e sad imas i jeftinije varijante od tama 75 ako stavljas na 577 to to ti je bolje
a ako ides na 560 imas da pljunes na motor 400+karter da kupis+zamajac sto znaci jos bar 300e ako ne i vise
 
Nazad
Vrh