IMT

danas sastavili traktor bio je na 3 djela rastavljen i nece upalit dok ne stisnem kvacilo,a kad pustim kvacilo pocne gusit motor? :sta:

Da ti nije uhvatio dve brzine? 24 ili 27 ključ skini čep menjača škljocni sliku pa da vidimo. Ili ako znaš postupak izbacivanja onda umesto fotoaparata uzmi pajser i .....
 
nije u brzini zaglavljen kad ga mozemo gurat,skinio sam plocu mjenjaca i cini mi se da je prilikom remonta ubaceno vise distanci negoli je potrebno :sta:
 
KOji je to traktor kad ste ubacivali distancere u mjenjac..

- - - - - - - - - -
Danas, 10:51
Šanana
Kotač se cima poprilično, a izašao je van više od centimetra!
E sad se pitam dal se samo matica odpustila ili je stvarno nešta puklo unutra??
Dal je dovoljno samo rastaviti bočni reduktor ili mora cijela truba dolje?[/QUOTE]

dsc08098.jpg

To ti je ta kolega matica sa slike.
dsc08113-kopija.jpg

Ova je rađena kod tokara sa cetiri utora(zareza) sa unutarnje strane.Drzi vec ima 5--6 godina.
dsc07510.jpg
 
Mislis na podloske u reduktoru za brze spore.Problem je sto pri montazi nisu legle u leziste.Trebaju se prije postavljanja namazati mascu tako da ne ispadaju iz lezista.Inace reduktor kad se montira pri stezanju treba uvijek rukom okretati.Tako se provjerava jesu li ustinute podloske.
pc140626.jpg
 
to je sjelo,još ima 4 platne 2 manje i 2 srednje velicine naspram ovih od reduktora,mjenjac se lagano vrtiom prije montaže na traktor
 
to je sjelo,još ima 4 platne 2 manje i 2 srednje velicine naspram ovih od reduktora,mjenjac se lagano vrtiom prije montaže na traktor

Nisam odavno radio na 577 pa se nesjecam gdje tacno budu ti distanceri u mjenjacu..Evo slika sa komplet zupcanicima kad su vani Zanima me gdje budu ti distanceri u mjenjacu.
pb140557.jpg
 
Poslednja izmena:
Danijella, zar je moguce da netko ima na 577 full sinhroniziran mjenjac?!? Ja sam za njega samo cuo da je nekad postojala nadoplata za isti ali da ga je netko i imao ugradjenog ovo mi je prvi glas...

Daj snimi neki video sa saltanjem brzina od prve do pete i nazad od pete do prve u voznji...
 
Da, imam ga ja na mojoj sedmici ,ma možeš to da šaltaš kako hoćeš niš ne krči:osmeh: Možeš slobodno i da menjaš pravac kretanja npr; iz rikverca u drugu dok se on još kreće u nazad ili iz neke veće u manju brzinu upada ko u maslac.I drugačiji je raspored brzina.Napraviću neki video.
 
Raspored brzina treba biti kao na zetoru npr. koji ima mjenjac iz poda... gornji red R 2 4 a donji red 1 3 5...

Sad samo cekamo "majstore" koji ce poceti pisati kako se u sinhroniziranim stupnjevima prijenosa na IMT-u ne smije orati, tanjurati ili raditi slicne radnje i da taj mjenjac nista ne valja, da je trobrzinac s 560 bolji ;)

Ako nije tajna, kolika je bila nadoplata za takav mjenjac?

Jedva cekam video...
 
Kakav je raspored brzina,jel isti prenosni odnos kao i kod starog menjača?
Raspored brzina je baš ovakav kako je @Bobo objasnio,zato sam i mislio da @dobrinčan vuče drljaču u četvrtoj.A prenosni odnos...mislim da je isto kao na starom menjaču,neverujem da su oni tu šta menjali.@Bobo doplate je bilo ali koliko to ti sad stvarno nemogo reći pošto sam zaboravio ali znam da nije bila velika razlika zato sam i uzeo ovaj potpuno sinhronizovan.A što se tiče radova u sinhronizovanim brzinama jbg. ja sad nemam izbora.Sa ovim traktorom obrađujem oko 80 hektara zemlje i dosad nisam imao nikakvih problema sa menjačem.:cao:
 
Nazad
Vrh