IMT

brankovicu, dosta više! Svi znamo da je lep traktor :osmeh:
Kako si prošao u SM?
 
Ljudi,da vas pitam nesto,jutros upalim traktor hocu da krenem,ne ide,blokirao mi zadnji desni tocak,probam malo napred- malo nazad i odblokirao se ali se osetio miris tokom voznje,cuo sam da su na ovom traktoru lose napravljene kocnice ili sta vec,pitanje, sta mi je ciniti?A da,u pitanju je imt 560.
 
Ljudi,da vas pitam nesto,jutros upalim traktor hocu da krenem,ne ide,blokirao mi zadnji desni tocak,probam malo napred- malo nazad i odblokirao se ali se osetio miris tokom voznje,cuo sam da su na ovom traktoru lose napravljene kocnice ili sta vec,pitanje, sta mi je ciniti?A da,u pitanju je imt 560.
Verovatno je cilindar u pitanju,desava se veoma cesto na 560,558 da blokiraju kocnice narocito ako stoji dugo ili pokisne dobro.evo moj stric ima 558 kao nov,sve je sredjen kocnice,motor limarija pre 4godine i od tada stoji napolje pre par dana sam bio kod njega nemoze da ga pomeri sa mesta zakovale kocnice skroz.lose su napravili ali moze da koci ako se pravilno odrzavaju,hoce i kuglice da zezaju.
 
Zvao sam danas Ikaterm za hladnjak IMT 533.Neverovatnih 18486 + PDV.
Turski 11000 sa PDV.Iz dna duse mrzim tursku proizvodnju ali i ovi nasi su ga prekardasili.
 
Zvao sam danas Ikaterm za hladnjak IMT 533.Neverovatnih 18486 + PDV.
Turski 11000 sa PDV.Iz dna duse mrzim tursku proizvodnju ali i ovi nasi su ga prekardasili.

Zasto bi ga i menjao ako moze da se zakrpi. Materijali se daleko razlikuju, nije isti nas mesing i turski i pogotovo kineski npr. Npr. LG i ostali koriste kineski aluminijum za isparivace na friziderima koga posle 2 god garancije pojede sama izolacija, eto koliko su kvalitetni materijali...
A dal moze meni neko da kaze zasto mi izbacuje kompresor na 533, na najmanji otpor izbaci i krene da krci, a nije kandza.
 
Ikaterm je domaca firma,remont je 80% vrednosti novog a moj je los za remont i mora jedino nov.Polovno nisam nikad nista ni kupovao i to je jos sumnjicavija kupovina od turskog a indijski kod mene u kraju nema,mada i u njegov kvalitet sumnjam.Za Ikaterm su neki rekli da je jako dobar ali ova cena me obeshrabri jer za nesto preko 1000e ima ceo IMT533,a samo nov hladnjak je preko 200e.
 
Meni iz Ikaterma trazili oko 58.000din za hladnjak za Zmaja 132!!!!!!!!!!!!!! Oni bas hoce svakom kozu da skinu!!!!
 
A šta je konkretno loše na samom hladnjaku? Ako je jedna ćelija probušena onda možeš jednostavno da je blindiraš i gotova stvar.
 
Nazad
Vrh