IMT

Moze limi neko reci gde bi mogao da narucim komplet kuglu sa kucistem za imt 558,da je nabijem presom na potegu,hvala.
j0b7n9.jpg
.
video sam u rumi na vašaru gde prodaju delove za ursuza,koštalo je 1000din
a kako sam čuo imao od zetora samo pločica koja se zavari sa strane da drži kuglu
onom IMT 559 bi bolje stajali farovi u masci nego sa strane
 
Mislim da za komplet krajeve poluga mozes da se raspitas u Mikron Sirig. Radio sam to pre godinu dana ali posto sam bio u zurbi, nasao sam jeftinije na vasaru u Temerinu krajeve sa kuglama od (cini mi se) Rakovice pa sam ocrtao poluge naspram toga, polako rupu po rupu izbusio na taj oblik, obrusio i samo ubacio i zavario. Kao fabricki. Za prvu pomoc ti je i dovoljan prsten da zavaris ali gledaj da ga malo upustis pa da kugla naleze maksimalno.
 
Nemogu da nadjem gde se pisalo o tome ,problem je kocnice . 577 novi tip ,sta raditi da bi se doslo do resenja nisu mokre kocnice nego obicne sa ona dva cilindra pozadi.
 
Moze li neko od vlasnika IMT-a 5106-5136 da mi kaze koliki je raspon zadnjih tockova. Interesuje me unutrasnja mera od gume do gume. Hvala unapred.
 
Nemogu da nadjem gde se pisalo o tome ,problem je kocnice . 577 novi tip ,sta raditi da bi se doslo do resenja nisu mokre kocnice nego obicne sa ona dva cilindra pozadi.

Kraj cilindara se ubace jake opruge da vracaju kocnice kako ne bi blokirale...

NIDZA: Na brenama se raspon stela kao i na 577... imaju oni klizaci pa kako kome pase tako drzi tockove... Postoji i noviji tip zadnjih felgi bez klizaca, koje su iz dva djela pa se sarafa po potrebi. Postoje i odstojnici za dodatna dostelavanja ali tu su dulje poluosovine pa se uz stelanje na felgama moze fino dostelavati raspon tockova klizanjem po poluosovinama...
 
Znam, ja sam imao 5106 sa ovim novijim tipom felne iz dva dela. Nismo nikad dirali ni pomerali raspon tockova, bio je idealan za plug koji imam, sad taj plug vucem drugim traktorom i imam malo problema oko stelovanja pa reko da nije raspon tockova problem. Inace na ovom traktoru mi je unutrasnja mera zadnjih tockova 1220 mm.
 
komsija hoce na 542 da ugradi motor od 560,sta sve treba da menja i jel odgovara kolevka od 542 na 560 motor
 
tfnm.jpg
ahg7.jpg
qhev.jpg
prxj.jpg



Rukavac i glavcina od IMT-a 5100.Popustila se matica,ostetila navoj i zamalo da ispadne tocak,a na glavcini osteceno mesto gde dolazi semering.Narezan drugi navoj nove matice i navucena caura za semering.
 
Prijatelju, koliko te ovo zadovoljstvo kostalo?

Nekidan su mi dosli ljudi s istim takvim problemom a moj kolega ih uputio meni posto ja imam skoro cjeli prednji trap za brenu u rezervi za "nedaj boze"... imam jedan ovaj rukavac u dobrom stanju i jedan radjen kao sto je tvoj. Za gori sam im trazio 100€ a za bolji (u original stanju) oko 130€. uzeli su taj bolji...

Kod mene na traktoru je to jos sve u redu, i nikad nisam cuo da je ikome to otislo u normalnoj ekspolataciji, samo kad okrecu na kocnici onda zna svuci maticu i praviti probleme. Zato sam taj dio deckima i prodao u nadi da meni nece trebati a jedan radjeni rukavac jos uvijek posjedujem, i necu ga prodavati "za crne dane".


Zanima me koliko te izasla obrada djelova jer ovim deckima se vise isplatilo dati 130€ samo za glavcinu i jos su kupovali nove lezajeve i semeringe, nego da naprave remont na svojoj glavcini??
 
Nije se ovo meni desilo,ja sam vrsio remont.Znaci prvo prerezao navoj na rukavcu,napravio maticu i kontra maticu.To je sto se tice rukavca.Sa glavcinom je bio veci problem posto nije omah moglo da se uhvati i amerikaner pa sam morao prvo da obradim vecu rupu kao sto se vidi na slici pa posle da uradim kosuljicu za semerig.Cifra je mnogo manja od 130e.
 
Ma, imam dvije glavcine i bocne reduktore u tvornickom stanju takodje u rezervi, to me ne brine, samo je rukavac problematican u mojoj prici...

De mi reci... zasto kontramatica? Za svaki slucaj ili?
 
Kad su mi doneli rukavac i glavcinu bile su dve matice pa sam i ja napravio dve nove.Verovatno je neko pre mene stavio i kontra maticu.Na rukavcima kod IMT-a ima po jedna matica i osigurac koji ulazi u nut rukavca a drugi kraj se savije preko matice.U svakom slucaju kontra matica je za ''svaki slucaj'' i ne smeta samo ako ima mesta da se zavrne.
 
Pa na 577 je sasvim drugaciji rukavac ali i to sam radio dosta puta i sasvim je ok.Da li si ti radio tj.da li ti je to profesija ili si nosio kod majstora.Zasto nisi zadovovoljan,ako se odradi kako treba nema nikakve razlike od radjenog i novog rukavca cak sta vise stari rukavcisu mnogo kavalitetniji od ovih novih da ne navodim kojih da se ne shvati kao reklama.Napisi ako ti nije problem kako si radio i zasto je resenje nikakvo.Poz.
 
Majstor je radio,ne ja.Nikakvo je zbog toga što se navoj opet počupao i točak spao.Ne znam da li je na ovome većeg prečnika pa ima više mesa i trpi veću silu.Na 577 je to dosta kilavo.
 
Nazad
Vrh