IMT

Ne bih se složio da imaju odličan korak.Fali im tih par brzina.
 
Za vaše uslove gde je laka zemlja da dok kod nas ne.Imao sam 589 DV sa trobrzinskim menjačem.Išao je brže od 577 sa 5 brzina ali oranje treća spora jer prvom ne može.Tanjiranje i predsetvena priprema takođe prvom.
 
Južnije.tužnije ide 0.9lit po strani ulje 90-ka.
Kombajner prvo se raspitaj za rezervne delove za taj traktor.... Vidi gde ima,pošto su.... Može taj traktor lepo da služi,ali i da uvali kad ti je najpotrebniji..... Sve zavisi u kakvom je stanju i šta ćeš ti kasnije da radiš sa njim.
PKB u taj dif ne ide K/T od ferdže. U dif od 5100-5136 ide.
Montoya sa trobrzincem menjačem bi morao ići i drugačiji dif. Odnosno K/T od 558,585,588.... Ali pitanje šta bi onda dobili.... Opet neku sklepotinu....
 
Zato sam i hteo da metem taj motor da ne moram da orem 3 sporom i da ide malo brze u spremanju.Nego me interesuju da li to sve naleze jedno na drugo ili mora da se obradjuje i preradjuje.
 
Neznam mi smo imali sarenu jako mehanizaciju imali smo ih dosta e sad sta je sve tu posle bilo nemogu ni vise da se setim . Verovatno gresim zato hvala na ispravci ,ali ako je neko nesto budzio to smo mi sto na novoj sto na staroj mehanizaciji uvek se pravimo pametni da ispravljamo inzinjere iz fabrike a sta ce ovo izbaci ,a moze to i ovako itd.
 
Neznam bas koliko su mocni ti motori od Zmaja 780.... To su ustvari dva motora od IMT 533... Sve je isto koliko se secam samo sto je ovaj sa 6 klipa....
 
Neznam koliko konja razvija taj motor????? Neverujem da je nesto jaci od S44 motra... Zasto su i ubacivali taj motr nije mi jasno nikako.. Taj motor nema ni karter da bi se zasraio prednji trap...

- - - - - - - - - -

Taj motor ima oko 65ks... :sta:
 
IMT 559..???? Nikad nisam video takakv traktor... Jer je on naslednik IMT 558 ili predhodnik???? :sta:
 
IMT 559 je zapravo verzija IMT 558 za Africko ili Egipatsko trziste sa povecanim hladnjakom i mozda jos nekom sitnom izmenom,jako su inace retki kod nas...
 
Na 559 nemoze petobrzinac menjac,5 brzina trup je malo siri od trupa(533) 558-559.

A ovaj sto je ubacio motor u 560 od zmaja780 nije bas citav,pa to je katastrofa motor,tesko palenje,los pritisak ulja pa oce da prolupa,veliki potrosac,ima lanac,greje se strasno,ma katastrofa,ljudi to izbacivali masovno iz Zmaja780 i 131. Ima tacno 62,5ks.
 
Nazad
Vrh