IMT

Da li je neko stavljao motor od kombaj od 105 konja u 577 ili u 560?Vec sam pitao to ali nisam dobio konkretan odgovor.Ako neko zna nekog ko je to radio neka mi posalje njegov tel.Hvala unapred.
0fae7e286292596.jpg
[/URL] [/IMG]
c032b0286293403.jpg
[/URL] [/IMG]
 
IMT 559 je zapravo verzija IMT 558 za Africko ili Egipatsko trziste sa povecanim hladnjakom i mozda jos nekom sitnom izmenom,jako su inace retki kod nas...

Moj kum ima tog IMT-a 559 i ja nisam video nikakvu razliku između njega i 558 (kojeg inače posedujem). Jedina razlika je u haubi, i kod 559 se diže samo gornji deo haube dok maska ostaje pričvršćena. Ako nekog interesuje otićiću do kuma pa da uslikam tog "famoznog" 559.
 
Neznam koliko konja razvija taj motor????? Neverujem da je nesto jaci od S44 motra... Zasto su i ubacivali taj motr nije mi jasno nikako.. Taj motor nema ni karter da bi se zasraio prednji trap...

- - - - - - - - - -

Taj motor ima oko 65ks... :sta:

Sad sam našo u komentarima kakav je to motor i pričaju da na kombajnu je prigušena pumpa do 1800 okr i da tu razvija 62 ks, a navodno da kad se otvori do 2250 okr da onda daje punih 75 ks, e jebaj ga sada, kome verovati.
 
Evo moja cerkica proverava dal je sve spremno za zimu.. Dal nisam ja tu nesto pogresio prilikom pranja 539 i smestanja u garazu... :osmeh: Nemogu da je odvojim od traktora... Ceo dan bi htela da je vozikam traktorima... :osmeh:


p0411131418.jpg


- - - - - - - - - -

p0411131416.jpg
 
IMT 559..???? Nikad nisam video takakv traktor... Jer je on naslednik IMT 558 ili predhodnik???? :sta:
naslednik,stari ga kupio novog 84.god,uplatio 539 ali nije mogao dobiti pa doplatio za ovaj,skoro sve isto ko na 558 samo hauba i kabina drugacija i zadnje gume 16-ke,strasan traktor,vjerujte bez i jednog kvara sve ove godine,samo redovno odrzavanje,mana mu je sto je neudoban ko tenk i spor mu je kardan inace berem sa njim i zmajom 222,kad bi mu ubrzao kardan bilo bi idealno ili da ubrzam berac nekako,par dana sam brao sa imt 549 e onda se stvarno vidi razlika u brzini kardana,sta raditi?
 
parkirao traktor 577 u dvoristu zavrsio radove. Danas ga upalio ali nece da krene sa mesta. Ubacuje u brzine radi i spori brzi hod tj reduktor ali ni makac. UBacujem u brzine bez pritiska na kvacilo :pitam kolege sta moze da bude uzrok ovakvog ponasanja.Krivo mi je sto sam ga ostavio ispravnog tj. doterao ga sa njive. Unapred hvala.
hvala na savetima i misljenjima ali evo danas sam nasao uyrok.Spojnica reduktora se otkacila tj ispala bolcna .Majstor skinuo deknu sa rucicom za kardan i kroz tu rupu odradio posao.
 
malo poravnas taj iskrzani deo parce armature 5-6mm savijes u krug da kugla nemoze van i zavaris okolo. i netreba ti deo. koliko sam ih tako odradio ovde u selu i jos sluze. malo visak obrusis .sem da drzi kuglu da neispadne nikakve druge uloge nema niti veliku silu trpi
 
Nazad
Vrh