IMT

Imama jedno pitanje za vas... Na moj IMT 539 jako malo podize spartac od zemlje jedva da ga odlepi od zemlje,pa sam ja malo pomerio nagore onaj granicnik (dokle moze da ide rucka nagore) jer mi je dosadilo da malo malo iskrivim motike prilikom izlaska iz redova... Sad sam pomerio malo granicnik na gore i moze da ga podigne super cak i previse,a samo sto sam pomerio malo nagore,pa me zanima koliko smem da podignem taj granicnik na gore a da nesto nepokvarim???? Nadam se da ste me razumeli...

- - - - - - - - - -

Kameni- Sad ces da me nateras da se kajem sto nisam menjao spartac za veci... :sjasi:
 
Treba da ostane malo lufta da mozes rukom da podignes poluge jos malo u vis, i tako odredi gde ce da ti stoji granicnik, da ne bude previse podignuto pa da sigurnosni ventil pusta ulje itd.
 
Ko nije spartao u brdu taj i nezna sta je spartanje i muka:osmeh:
Ciro da ti kazem nesto da se ne filozofira mnogo i gleda samo iz svog dvorista.U srbiji najmanje ima ravnice.
Ako si u ravnici mozes da spartas sa cetvororednim veoma lako bez problema,a ako si u brdu od te rabote nema nista,ima da iseces pola kukuruza.
Rakovica odlicno sparta,kod mene u kraju svi spartaju sa njom,ko ima samo rajku.
 
Glupo je terati 2 reda sa tolikom ragetinom 4 red ok. al 2 nema smisla.
sta fali ferdzi i 2 reda spartaca pa da mora rajka da ga menja???

- - - - - - - - - -

Siguran sam da ferga moze 6redi oltov spartac da vuce, ako moze 4 reda 2brza, moze i 6redi 1brza. za ravnicu.
 
Poslednja izmena:
Sto mislis da bi sa Rakovicom bolje islo????

Ja mislim da bi tek sa cetvororednim sav kukuruz posekao... Imao sam ponudu da menjam moj dvoredni za cetvororedni ali nisam smeo....

Ćiro ja špartam sa rakovicom 76 pre sam špartao sa 539 i mislio da njemu nema ravnog u špartanju nijedan traktor da mu nije dorastao tek kad sam povećao površine pod kukuruzom pa sa 1 traktorom nisam mogao da stignem i da prskam i da špartam stavio sam uže gume na rakovicu i nek bude šta bude.Kad sam krenuo da špartam s njom stvarno me preporodila u kabini nije zagušljivo od prašine i toplote,na velikoj si visini jako je pregledno hidro volan i ušteda vremena ogromna dok sa 539 nisam imao sve te prednosti jedino što sam imao kod njega bolji orijentir za pravac to je jedina bolja stvar ja pošto nemam dobar osećaj za pravac vozim je u drugoj brzoj na 1400 obrtaja motora a moj sin koji ima dosta bolji osećaj za pravac tera je 2 brzom pun gas i jedva seče tako da odustani od 539 i od T-25 da s njima špartaš to ti je samo gubljenje vremena,živaca, i zdravlja stavi četvororedni IMT na tvoju rakovicu i ima da špartaš kako god želiš!!!
 
Potpuno isto kao i Univerzal sam i ja otkrio da je sa Rakovicom lakse spartanje.Na staroj sa mehanickim volanom pravac sam hvatao sa desne strane na sponu 2 brza i rucni gas na 2000o/min.
 
Ko nije spartao u brdu taj i nezna sta je spartanje i muka:osmeh:
Ciro da ti kazem nesto da se ne filozofira mnogo i gleda samo iz svog dvorista.U srbiji najmanje ima ravnice.
Ako si u ravnici mozes da spartas sa cetvororednim veoma lako bez problema,a ako si u brdu od te rabote nema nista,ima da iseces pola kukuruza.
Rakovica odlicno sparta,kod mene u kraju svi spartaju sa njom,ko ima samo rajku.

To je logično da ko ima rakovicu taj sigurno će sa njim i špartati ako mu je to jedini traktor.
 
Ja spartam IMT 533 i cetvororedni spartac i lepo ide,nije mu problem brdo,ravnica nego navaljena njiva.Gde god se pojavi neki nagib on posece sve zivo,zato na takvim njivama i ne spartam.
 
Imama jedno pitanje za vas... Na moj IMT 539 jako malo podize spartac od zemlje jedva da ga odlepi od zemlje,pa sam ja malo pomerio nagore onaj granicnik (dokle moze da ide rucka nagore) jer mi je dosadilo da malo malo iskrivim motike prilikom izlaska iz redova... Sad sam pomerio malo granicnik na gore i moze da ga podigne super cak i previse,a samo sto sam pomerio malo nagore,pa me zanima koliko smem da podignem taj granicnik na gore a da nesto nepokvarim???? Nadam se da ste me razumeli...
Nije preporucljivo dirati taj granicnik. Bolja varijanta je posto na desnoj strani imas polugu koju mozes podesavati a na levoj strani fiksnu, da kupis i na levu stranu tu na podesavanje i onda si u ovakvim situacijama resio problem. Ja sam imao isti problem i otkako sam to zamenio sada bez problema mogu podesiti kakvu god hocu visinu dizanja.
 
Brži je ustvari ovaj standardni. A onaj spori..... Joooj užasno je spor! Mala serija tamo negde od 70-te do 72-ge su se proizvodili. A razlika se vidi čim se sedne za volan i zažari 3-om pun gas.
 
Nazad
Vrh