IMT

Ima vise kombinacija.U mjenjacu i na konusno tanjirastom.
 
Ko nije spartao u brdu taj i nezna sta je spartanje i muka:osmeh:
Ciro da ti kazem nesto da se ne filozofira mnogo i gleda samo iz svog dvorista.U srbiji najmanje ima ravnice.
Ako si u ravnici mozes da spartas sa cetvororednim veoma lako bez problema,a ako si u brdu od te rabote nema nista,ima da iseces pola kukuruza.
Rakovica odlicno sparta,kod mene u kraju svi spartaju sa njom,ko ima samo rajku.

Spartacu sa rakovicom ali samo ako kupim cetvororedni spartac... Ja nemam ni jednu njivu na brdu ili na bregu... Kod mene je ravnica i to 99%... Moracu da vidim da nadjem neki cetvororedni oltov za rakovicu....
 
Napravi 4 redni sklopivi i resen problem i oko supe i oko transporta a i oko njiva. Mozes da spartas stalno sa 4 reda,a ako zapne mozes da dignes 2 krajnje baterije i 2 krajnje motike pa za 5min imas dvoredni spartac za neki deo njive ako je ostao,uvratine ili neki razor veliki ili sta vec...
 
na IMT 577 kad ga upalim ide para(ili dim) na čep hladnjaka,sto je veci gas pusenje se povecava,a na čepu se osjeti miris izgaranja? nije valjda brtva glave?
 
Ako je dihtung to je danas prilicno jeftin zahvat,moze ga uraditi i ko nikad nije skidao glavu,ravnanje i adekvatno zategnuti.Koliko znam na S motorima glava ne crkava tako lako.
 
glava skinuta,otišla je brtva i prvi cilindar je bio pun antifriza,dao sam glavu na obradu! odmah sam provjerio dizne i slabe su,na koliko se štelaju,jer 180bara?
 
Danas iskoristio da proverim dizne na 539, jedna bila losa pa je promenjena nova
img4110.jpg
-
img4113.jpg
 
pa ovaj 539 S po opisu kataloga je ocito da drugacije nekazem (542) jer motor 31kw,pa pet brzina i ostlao sve odgovra opisu od (542) ili se ja varam
 
Ne znam jel moze za 539 da se uzme pogon sa vratila pozadi i da se kardanom sprovede u prednji dif?Bilo bi to jednostavno resenje bez razvodnika za prednju vucu.
 
Nazad
Vrh