IMT

da li bi trebao sa 539 da kosim sa ukljucenim kardanom u donjem ili gorenjem polozaju?
 
Vasovac po meni to nisu male pare.Kupiš nov IMT koji je mačka u džaku i ne znaš šta da očekuješ od njega.U gornjem položaju je preko motora a u donjem preko točkova.
 
pa sad jel mu lakse da radi sa kosom i balirkom u gronjem ili donjem polozaju i na koliko obrtaja ima 540obr/min u donjem polozaju
 
U gornjem polozaju ima 540 na 1500 motora , u donjem brzina zavisi od brzine kretanja tockova i mislim da ni u trecoj brzohodnoj nema 540.
 
Evo poteznice na mom 539 poteznica je nekolko meseci mlađa od traktora a traktor je 87 godište
photo0174m.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
photo0175j.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
photo0176q.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
Ne moram je uopšte skinuti jer ni u jednoj operaciji sa kardanom uopšte mi ne smeta :osmeh:
 
znam sad ću to da radim posle žetve zato što nemam vremena za njega više 539 sad samo vrti krunjač,prska nekoliko jutara zemlje i baca mineralno đubrivo mada i bacanje mineralnog đubriva do jeseni s njim ću ipak prestati da radim ako kupim veći raspiač za njega za 12500 radnih sati izgleda ekstra to što propušta malko on se za svoje godine i radne satove ne da zato što sam ga ja godinama pazio i održavao !!!
 
Danas namestio nogostup na desnoj strani kabine, kod mene na dva 539 i kod mog strica isto na dva 539.Potpuno je neshvatljivo da fabrika to nije sama uradila, vec je montiran samo na levoj strani kabine.Pitam se, sta u stvari rade ti inzenjeri u razvojnom odeljenju fabrike, ako ono uopste i postoji, pravi isti traktor 50 godina i nije osavremenio ni jedan deo..............................
 
JEdnom druze uzeo ja 542 (ovj sad sto koristim) bez oba vrata i kad me ubila promaja bolela me glava i vrat nekoliko dana odmah sam pronasao vrata i vratio ih... Svala cast vlasniku kako moze tako...
 
Dobro je kad mozes.... Ja mogu bez jedna ali vec bez oba hoce ponekad da me ubije promaja... Uff sto mrzim ovaj 542 sto vozim sad sto ima auspuh ispod,ono je da se ugusis od dima!!! I da ogluvis samo...
 
Kod mene bi bilo dzabe da imas stepenik sa desne strane kad nema uopste brava da bi otvorio vrata sa spoljne strane (mislim na desna vrata).. :haha:
Mi smo imali takvu kabinu na 539 '98.god.To je ona na kojoj je staklo na vratima vece od rama vrata.Deda je izmislio na tim desnim vratima neku bravicu,tako da su mogla i ona da se otvore sa spoljne strane.Cesto je bila koriscena,pogotovo kad se zuri,pa da se ne obilazi
 
Isto tako i ja otvaram ako je desni prozor otvoren ali retko kad to radim jedino kad trebam da spustim poluge a necu da se penjem u traktor... Evo kakva je kabina..

110712155048.jpg
 
Ja ne razumem, zasto fabrika nije namontirala nogostup i rekla mora da se doplati za njega i svako bi platio 2000 din, i da ulazi u kabinu bez gimnastike.Takodje mogli su umesto one cerade pozadi, da se to koliko-toliko zatvori ,da ne ulazi prasina i hladnoca.I na kraju , nije mi jasno da ne moze da se u krov kabine ubaci sistem za ventilaciju i grejanje, naravno, neka ga fabrika naplati koliko on kosta, a ne da se zimi smrzavas unutra............Ne znam kome fabrika misli da radi izvoz i prodaje traktore u inostranstvu, ovo nije 1955 godina, ovo je 2013.............Uzgred, moj majstor je ta 4 kom nogostupa i jos jedan deo za garazu naplatio 4 000 din, njegov materijal...........
 
Nazad
Vrh