IMT

Treba mi misljenje forumasa,doso sam na ideju da na 558 stavim poluosovine od 555 komplet sa kocnicom,lakse mi je da sredim dobos kocnice nego disk razvalim pola traktora zbog njih a kratkog su veka.Hvala unapred :ppozdrav:
 
Pa samo je povuci na dole.

Ne bih pitao da je tako jednostavno. Taj žičani filter je u držaču, koji je crveno obojen na slici, i ne može se izvući od dole jer ga drze neka 3,4 lima, koji su kao paoci na točku. Probao sam da ga cimam, ni makac... a nije mi se skidao citav nosač, tj. ovo "burence".

-Milan
 
Kod mene cim skinem poklopac taj crveni deo ostane u njemu... Nerazumem kako kod tebe nece da izadje...
 
Ne bih pitao da je tako jednostavno. Taj žičani filter je u držaču, koji je crveno obojen na slici, i ne može se izvući od dole jer ga drze neka 3,4 lima, koji su kao paoci na točku. Probao sam da ga cimam, ni makac... a nije mi se skidao citav nosač, tj. ovo "burence".

-Milan
ako mislis na sace filtera ono se nevadi iz kucista tog crvenog. celo kuciste se skine i opere naftom i izduva. ako je bas zaprljano i uvuklo dosta prljavstine ja ga potopim u donje kuciste filtera i naspem odmascivac i ostavim preko noci da odradi svoje. malo ga istresem rukom i operem pod mlazom vruce vode sa gornje strane koja ide ka usisnoj grani i izduvam kompresorom pod vecim pritiskom. ako ti je osteceno sace promeni obavezno ceo taj ulozak da nebi uvukljo u motor slucajno te zice. jedan kod nas je prosao sa generalnom motora zbog toga . sace zicano se pocelo raspadati i motor uvukao sve u sebe
 
@vica022
Nije oštećeno saće, ali vide se komadici granja i prljavštine da vire iz njega, pa sam zato hteo da ga izvadim. Znači, skida se celo kućište pa onda pere. Mada mislim da sam pre više godina čistio samo taj žičani deo, ali se ne sećam tačno....
Hvala.

-Milan
 
Pozdrav, da li neko zna kako se steluje pritisak ulja na imt 533, gura na 6 u leru....?

Skine se cev koja vodi ulje iz pumpe do filtera za ulje, na mestu gde je ta cev pričvršćena za blok se nalazi ventil sa oprugom, kuglicom i zavrtnjem.

Njega izvadiš i odvrtanjem tog zavrtnja smanjuješ pritisak a zavrtanjem povećavaš.
 
Drustvo,pomagajte kako najlakse da zamenim bolcni sto drzi polugu u trupu na 542,pukla mi je. Da li treba da ispustam ulje da bi dosao do njega ili ima neki laksi nacin?
 
@MaliMiša ako je to ona bolcna ispod trube od poluosovine ona se šrafi iznutra što znači da bi je zamenio moraš skinuti trubu komplet ako mislimo na istu meni se bila otpustila i da bi je zategao morao sam da skidam celu trubu
 
Evo ovako,kako nije nikog bilo da pomogne u prvih 20-ak minuta,upustio sam se u to sam. Prvi put se upustam u tezi posao kao sto je skidanje trube da bi dosao do bolcna. Posao je obiman,ali ne i tezak. Prvo sam ispustio ulje,razdvojio tocak,pa krilo,raskacio one sipke od rucne kocnice i nozne,struju,i onda trubu. Kad sam skinuo trubu video sam sta me ceka dalje. Odvrnuo sam sraf na bolcni,otisao,kupio novi zavrnuo. I onda sve to vratio nazad Evo par fotki kako je to teklo:


I razlog svega ovoga: Mogao sam da dam majstoru da ovo uradi,ali kad se nije javio hvala mu. Ustedeo mi neki dinar. Cena bolcna je 1700 dinara. danas sam se opet uverio u pricu sve sto smatras da mozes sam ne daj nikom da radi. Kako sam sam sve slikao,nisam bio u mogucnosti da ispratim sa vise fotografija.
 
Ljudi pritisak ulja na IMT 533 u voznji na pola gasa ili malo manje je oko 6 bara, kad radi na leru onda je oko 2-3 bara. U čemu je problem?
 
Nazad
Vrh