IMT

ncsnd.jpg


Danas mi je prilikom dizanja spremaca pocelo da sprica ulje izmedju tog ventila i trupa.

Evo jos jedne slike...
2z5p207.jpg
 
Bravo kralju :haha:.... Pitam da mi odgovore oni koji znaju....inace traktor je imt 577

Posto tu siklja ulje hteo bih da znam da li se ta rucica moze skinuti i staviti neka blinda
 
Na tu ručicu bu trebao da puštaš ulje za pomoćnu hidrauliku,mislim na ona dva ventila gde su proključci za kipovanje
 
Pomocna hidraulika je vezana preko ventila sa gornje stane,a ovaj je blindiran.Posto pusta pored same rucke trebalo bi skinuti taj ventil i blindirati sa necim.
 
Mirmag možeš blokirati taj izlaz. NIsam 100% siguran za šta u originalu služi ali evo recimo mi koristimo tu slavinu ako nam zaglavi radni ventil hidraulike pa pomoću nje pustimo ulje tj pritisak i ventil se odglavi. Retko se dešavalo ali kad se desi ta slavina nam je itekako pomogla! Btw verovatno je samo zveknula O ring gumica i zato ti šiklja ulje....
 
Taj ventil sluzi da se udvoje glavna i pomocna pumpa prilikom rada sa spoljnim potrosacima kojima je potrebna 'jaca pumpa' od pomocne pumpe. Obicno je taj ventil raskacen ili totalno izbacen. Na modelu sa mokrim kocenjem taj ventil ne postoji jer su inzenjeri uvideli da to nije bas srecno resenje. Cep moze da se kupi istih dimenzija koji se koristi na mestu gde se zavrce cev ili crevo hidraulika za kipovanje prikolica. Identican cep ide i sa desne strane ploce na mesto gde se zavrce crevo za pomocni klip hidraulika koji je takodje na vecini 577 raskacen jer retko ko od vlasnika zeli to da remontuje iako dosta znaci.

@zeljko025

Proveri da li ti pasu srca od 558 na te tvoje tockove ili da li mogu uz minimalne prepravke da se namontiraju jer ces onda moci da stelujes razmak po zelji a srca relativno lako mogu da se pazare i pasu na IMT originalne uske tockove a pasu i na bandas od 560 ako hoces da ti traktor bude laksi za potrebe spremanja i bacanja vestaka.
 
Moze da se izbaci taj ventil a da zupcasta pumpa i ostatak hidraulike budu kompletni i ispravni za spoljne potrosace. Potrebno je samo staviti cep na plocu hidraulika i cep na razdelnik ulja koji je u obliku kockice i nalazi se pricvrcen da kuciste diferencijala ispod rucne kocnice.
 
Ma nama je zveknuo zub od zupčanika pogona zupčaste pumpe i napravio dar mar od nosača iste. Zato je ona izletela napolje a slavina je ostala i kasnije dobila ulogu koju je igrala par godina sve dok nije radni ventil zamenjen. Sad nema problema sa ventilom ali ipak slavina ostaje...
 
Kod mene taj ventil kao da nema nikakvu ulogu okrenut u bilo kom smeru nema nikakvog efekta, bar se ne oseca razlika nikakva.
al kad mi bio pomocni klip na remont strasno mi hidraulika cudno radila, dosta neprecizno! kad smo ga vratili nestali su tikovi.
a od pre neki dan kad sam hteo iskipovati jednu prikolicu nece ni da cecne, stalno neka frka sa tim traktorom!
bar sam kocnice opravio :haha:
nikako da stignem da stavim neku sliku.

- - - - - - - - - -

Treba mi hitna pomoc.
na fergi mi crkla vodena pumpa, pa kad sam vec skinuo masku i hladnjak promenu cu i semering na radilici i biksne prednjeg mosta.
ono sto me interesuje, kad vec radim to sve hteo bi da promenim i karike na kompresoru jel gura ulje u bocu, dali je komplikovana ta operacija i dali jos nesto treba da promenim uz karike?
popodne treba da sejem pa nebi zakomplikovao sebi stvar!
molim na brz odgovor?
 
Da li je neko pravio onu "nadstrešnicu" ili krov za traktor 533-539?
Ja sam planirao ovih dana pravim taj rol-bar sa krovom od lima za prijateljev traktor. Visina bi bila 150cm od diferencijala (od mjesta gdje se blatobran šarafi) pa me interesuje da li je to nisko, a više ne može biti jer u protivnom traktor neće moći ući u garažu.
Inače to mu treba jer radi mnogo oko sjena pa čisto radi hlada.
 
I ja pravim trem za 533, ja sam visok nekih 186cm i meni je rol bar na 150cm, cak neki cm i manje, to je sasvim dovoljno, ako bas hoce jos u vis mozes da napravis nesto na sklapanje zbog garaze.
 
Dragane nije ništa komplikovano a sa karikama ćeš postići manju potrošnju ulja ukoliko stublina nije ovalna i oštećena. Znači karike sigurno a možda i stublinu. Ili ga skini ako ga ne koristiš...
 
I ja pravim trem za 533, ja sam visok nekih 186cm i meni je rol bar na 150cm, cak neki cm i manje, to je sasvim dovoljno, ako bas hoce jos u vis mozes da napravis nesto na sklapanje zbog garaze.

Pa razmišljao sam da napravim sa mogućnosti da se može skinuti međutim malo mi je to komplikovanije nego ovako kako sam zamislio. U tom slučaju bi morao raditi dole na nosačima "ženske" cijevi a odozgo dvije "muške" i da se ubada jedna u drugu i recimo prišarafi po 1 šaraf malo jači.
Dobra je to stvar kad je jako sunce a kad je koševina. Na to sam planirao da ugradim i 4 rasna svijetla po dva naprijed i 2 nazad tako da će da ima višestruku funkciju, barem bi tako trebalo.
Da li je problem da ovi stubovi koji nose krov idu pravo?
Vidim na slikama da svi idu malo ukoso prema zadnjem dijelu traktora?
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh