IMT

provjeri nije ti sgoreg ako mozes to naci onda ga mozes uzeti za male pare
 
Meni na IMT 539 nikad nije kocio desni tocak kao levi sve dok nisam pre par dana izbacio onu polugu na sipci za kocnicu i sad koci kao auto podjednako bez muke... Sad se kajem sto to nisam ranije uradio!!!!
na ovome nekad koci jedan nekad drugi bolje, dosta mu je tvrda kocnica a primetio sam da kad je stisnem (tada losije koci) pustim i odmah ponovo jako zakocim blokiraju oba tocka, kako bih to mogao srediti, da li je kod tebe bilo ovako
?
 
Isto to sto pricas je kod mene bilo samo na desnom tocku ali sad kad sam to izbacio vise nema a levi tocak mi je uvek kocio odlicno i uglavnom sa samo sa njim i kocio jer nisam imao zivaca da jako pritiskam desnu kocnicu zbog one poluge... Sad je sve super... Najbolje jednom kreni od dobosa pa redom videces gde zapinje... :ppozdrav:
 
mozes li da ubacis neku sliku sta si ti tu radio i menjao. hvala :ppozdrav:


Trenutno nemam ni jednu sliku ali je vrlo jednostavno sa desne strane imas jednu polugu koja povlaci ventil za kocenje na prikolici,meni to nikad nije trebalo (niti ce) pa sam lepo to izbacio i sipku povezao direktno pozadi bez te klackalice na sredini... Bice slika.. :ppozdrav:
 
meni ce to trebati za kocenje prikolice ali videcu sutra sta se moze uraditi :kisa:

E onda ne diraj to... Moze i sa tim da se koci samo treba desnu kocnicu jace pritisnuto da bi kocila kao leva ali onda imas kocenje prikolice... Posto ja sam 539 samo sjem i prskai i jos neke lake radove i prikolice skoro nikad ne kacim sa njim meni netreba to... :ppozdrav:
 
pa noviji tip je sličan,malo je duži i zasečen je i sa donje strane i kači se na one nosače na traktoru koji su isto zasečeni godište 78 i novije.
ovima nedostaje šraf odozdo i platna, tako se osigurava a oni noviji se stegnu svi zajedno jednim dužim popreko
 
pa noviji tip je sličan,malo je duži i zasečen je i sa donje strane i kači se na one nosače na traktoru koji su isto zasečeni godište 78 i novije.
ovima nedostaje šraf odozdo i platna, tako se osigurava a oni noviji se stegnu svi zajedno jednim dužim popreko
ok sad mi je jasno vidjao sam zasecene nosace ali nisam znao cemu sluzi prorez na nosacu
 
Na 539 starom 10ak godina mi je pukla ona plasticna rucka na bocnom staklu kabine,pa me interesuje gde ima da se kupi da li u prodavnici delova za IMT-a ili kod nekog ko prodaje stakla za IMT-a?
 
Nazad
Vrh