IMT

Gledosam malo je skučeno imam i konpresor ispred bos punpe! A sta da radim sa tvorničkim oduškom?
 
Tvornicki odusak ostaje i dalje kakav jeste.Samo dodajes jos jedan .Mozes na otpadima naci orginalan poklopac sa tamica 60-ke.
 
Tvornicki odusak ostaje i dalje kakav jeste.Samo dodajes jos jedan .Mozes na otpadima naci orginalan poklopac sa tamica 60-ke.

Hvala na savjetu. ako ne nadjem tamov probusiću ovaj svoj! jeli mora pored bos punpe da prodje odušak ili mogu sa desne strane pored alnesera?

Vidim da ste stručnjak za mehaniku, recite mi zasto izbacuje ulje na odusak u cemu je problem ?
 
mora da skines kompresor i to deklo da bi ga probusio i zavario jer ce ti opiljci uci u motor ,odusak najpre mora ici uvis pa tek onda da ga okrenes prema dole,ja sam koristio lule od kucnog grejanja vario sa mesingom treba ih tri i onda nastavim gumeno crevo da ga sprovedem do dna motora vodi racuna gde ces postaviti da bi posle mogao da vratis kompresor
 
Hvala na savjetu. ako ne nadjem tamov probusiću ovaj svoj! jeli mora pored bos punpe da prodje odušak ili mogu sa desne strane pored alnesera?

Vidim da ste stručnjak za mehaniku, recite mi zasto izbacuje ulje na odusak u cemu je problem ?

Vrijeme mu je za osvjezavanje.Sa drugim oduskom uglavnom se produzi vijek motora za jos koju godinu.Ovisno koliko radi.Ako neradi puno mozes odgoditi sređivanje motora 5 i vise godina.
 
Neradim puno oko 70 dulma! Nemam balirke,berača i freze a niti usluge radim! Imam poznanika iz susjednog sela isti traktor imo on dosta posla radi cak i usluge, isti problem imo radio generalku dok je dotjero traktor kući izbacijo svo ulje!
Mehaničari se žale na klipove imaju kao neko udubjenje gasne komore pa to je razlog sto izbacuje ulje!
 
Ako imaju ta udubljena to su klipovi za indijske perkinsove motore za koje nema delova a i tesko se rade imaju neki povecan kompresioni prostor drugaciju pumpu ubrizgavanje itd .
 
mravicanac samo ti uradi ovako kako sam ti ja rekao i neboj se nisi ti jedini sa tim problemom
 
Ја сам тај проблем решио тако што сам урадио генералну и немам проблема,прво су мењане карике само и то је трајало 100 сати.Док се не уради генерална нема ништа од посла.Ако будеш возио као баба има да те послужи трактор тако још 100 година.
Имао сам и ја 549:osmeh:::novac::::novac::::novac::
 
I kod mene u selu stavljaju i dodaju taj jos jedan odusak iza kompresora i kad se traktor malo vise ugreje ili optereti jos brze izbaci ulje jer izbacuje i na fabricki i na taj dodatini.. :osmeh: Sve u svemu tesko je uraditi bilo sta sem naravno pune generalke.. :ppozdrav:
 
Neznam sta da vam kazem, traktor zimi pali ko lud! Vise puta na pijacu idem i moram poraniti nijeme jos izdo u palenju! Poslusacu ja galka stavicu taj drugi odusa!
 
Imam IMT 560 i ne znam na koliko se kg steze glava ?
Ako mozete sto pre da mi odgovorite,hvala ! :ppozdrav:
 
Poslednja izmena:
Nemoj na pamet pritezati.
Imam ja negde tablicu, ako nadjem ubacicu.
Steze se spram debljine brezona i oznake na maticama.

Da ne lupim napamet.
 
@Conc, evo imas ovdje na forumu u teh. dokumentaciji radionicki prirucnik za "sesticu", detaljno objasnjeno nacin montaze, redosljed stezanja vijaka kao i potrebne sile.
 
Ja sam posle prilicno proucavanja dosao do sledece iskustvene metode:

1. Prvi put pritezes na 8-9 kg(to je po fabrickom uputstvu). Nastelujes ventile, stavis poklopac ventila i upalis. Kada motor odradi jedno pola sata, da je onako jace topao pod rukom, gasis i prelazis na drugu fazu
2. Skines deklo i klackalice i onda stezes na 11 kg. Posle toga netreba ono sto neki savetuju stezati posle 25 sati.
Ovako radim jer ovi danasnji dihtunzi glave motora nista nevaljaju, a to se najbolje vidi na drugoj fazi stezanja, jer se na srafovima glave bukvalno ne oseca nikakav otpor, nema ni 2 kila). Nakadasnji bakarni dihtunzi su mogli od prve da se stegnu na 10 kg i gotovo.
Sve drugo je dovodilo do produvavanja dihtunga.
 
Mirosti nejde ta procedura badava tako ide postepeno da bi se postepeno pritiskao dihtung da nebi doslo do ostecenja prilikom stezanja da se nebi ustinuo nemoze odma na potrebnu kilazu to se prosto neradi tako .
 
nikad ali nikad nisam dotezao glavu na imt posle generalne ili nekog remonta i nijedan nije produvao ali zato imam ureznicu kojom procistim navoje u bloku i nemam problema ,ako neko bude jurio da kupi ureznicu da se nezezne kao ja oznaka te ureznice je 7/16 ,20 koraka
 
Nazad
Vrh