IMT

Mislim da sa kondezom nema šanse da bude problema, prvo iz razloga što se između laminata i lima nalazi međuprostor koji služi kao izolacija, a kondez nastaje kao poslijedica razlike temperature (unutrašnje i vanjske strane) nekog materijala u ovom slučaju laminata, pošto lamonat nije u dodiru sa vanjskom temperaturom kondeza ne bi trebalo da bude.
Drugo, vrlo teško da se u bilo kojoj IMT kabini zatvore sve šupljine da nema cirkulacije vazduha ("propuha") što takođe smanjuje vjerovatnoću da dođe do kondenzaciju.
 
Поздрав људи .
Радио сам генералну на ИМТ 533 , заменио велику ламелу и друк лежај .
Од скоро се дешава нешто са квачилом.
Кад га притиснем , мотор успори , као да га нешто мало прикочи (на леру , наравно) и кад пуштам квачило , трактор , да кажем , "цуца" .
Некако задрхти док се пушта квачило а кад се пусти, после иде .
Нисам радио ремонт корпе ни пипака , заменио сам поменуто горе и оне шарафе на пипцима .
Има ли ко идеју?
 
Поздрав људи .
Радио сам генералну на ИМТ 533 , заменио велику ламелу и друк лежај .
Од скоро се дешава нешто са квачилом.
Кад га притиснем , мотор успори , као да га нешто мало прикочи (на леру , наравно) и кад пуштам квачило , трактор , да кажем , "цуца" .
Некако задрхти док се пушта квачило а кад се пусти, после иде .
Нисам радио ремонт корпе ни пипака , заменио сам поменуто горе и оне шарафе на пипцима .
Има ли ко идеју?
Ja sam imao takav problem sa podrhtavanjem kada se otpusta kvacilo, pukla mi opruga na jednoj pracni (pipku) pa je potonula i druk lezaj nije imao ravno nalijeganje, potisna ploca isla ukrivo pa je palila lamelu i zamajac. Ne znaci da je i kod tebe isto, ali nesto sljaka ukrivo pa lamela ne nalijeze ravnomjerno po cijelom obimu.A ovo da se motor prikoci nemam pojma, u svakom slucaju otvaraj sto prije, jer je kod mene ona mala osovinica sto drzi pracnu razjebala potisnu plocu.
 
Поздрав људи .
Радио сам генералну на ИМТ 533 , заменио велику ламелу и друк лежај .
Од скоро се дешава нешто са квачилом.
Кад га притиснем , мотор успори , као да га нешто мало прикочи (на леру , наравно) и кад пуштам квачило , трактор , да кажем , "цуца" .
Некако задрхти док се пушта квачило а кад се пусти, после иде .
Нисам радио ремонт корпе ни пипака , заменио сам поменуто горе и оне шарафе на пипцима .

Ako moze pojasni kako si montirao.Mislim kako si skidao i stavljao korpu.Dali si koristio vijke m6 za fiksiranje korpe.
Uglavnom traktor mora napola pa ako moze stavi koju slicicu kako si to podesio.
 
Moze li mi neko reci da li se svaciji Imt 542 tesko mota ili samo moj?Promenjene spone,sve caure u prednjem mostu,puz volana,ali se i dalje tesko mota.Ne bukvalno tesko da ruke odpadaju,ali npr.,dosta teze od Ursusa 355 i Imt 539.
 
Ja sam to sve menjao prosle godine na 542 puz i krajeve spona.Ide onako solidno ali mnogo lakse kad nosi pneumatsku sejalicu jer nije to hidraulicni volan.Mozda prednji tockovi stoje nakoso pa moras sponu da otvaras ili da zatvaras da bi izravnao tockove
 
da,kada nazad ima nesto zakacano ide lakse,a kada nema zabole ruke.Ma ustelovan je trap,sve kako treba.
 
Imam isto iskustvo sa 542 (stari tip), skoro da nije nista laksi na volanu od 560, samo ima veci ajnsalag. Takodje je radjen ceo sistem i stavljene su mu gume vodilje( sa njima je malo lakse )
 
Поздрав људи .
Радио сам генералну на ИМТ 533 , заменио велику ламелу и друк лежај .
Од скоро се дешава нешто са квачилом.
Кад га притиснем , мотор успори , као да га нешто мало прикочи (на леру , наравно) и кад пуштам квачило , трактор , да кажем , "цуца" .
Некако задрхти док се пушта квачило а кад се пусти, после иде .
Нисам радио ремонт корпе ни пипака , заменио сам поменуто горе и оне шарафе на пипцима .
Има ли ко идеју?
Meni se to prošle godine desilo na 540 kad sam otvorio na jednoj žabici mi je pukla opruga sa jedne strane i osovinica od te žabice mi se izvukla do pola, posle popravke toga normalno radi.
 
Nazad
Vrh