IMT

cisti hidraulik , pusta ulje na cilindru jer moguce da je u tome problem?
 
Mislim da je "kocka" ili orbitor u kvaru a to mora u servis koji se bavi hidraulikom!
Ako je slučaj kad polagano motaš volan točkovi stoje a kad trzneš počmu da skreću.
 
Tako je stralle a i mi poljoprivrednici smo takvi da kad fali ulja nalijemo šta ima a onda se čudimo kad ne radi kako treba.
 
Tako je samo što je sreća što su to domaći traktori pa su popravci jeftini,a i jednostavni inače da je riječ o nekom stranom koštalo bi masno!:udri:
 
Ja sam pre mesec dana na 560 menjao servo pumpu, posto mi je tesko motao volan. Posle zamene par dana je radio kako treba, i onda je opet pocelo po starom. Na leru se jedva okrece a kada dam gas pocne lakse
 
Danas prilikom spremanja spremacem primetim da mi jako lupa iz hidraulika kada podignem spremac.To se culo i pre prilikom nosenja tezeg orudja,ali ovo danas nije kao uobicajno...Da li da nastavim dalje da radim tako ili mi sledi remont hidraulicne pumpe?Spremac je dosta tezak za njega(3,5m)pa mozda je do toga...
 
Danas prilikom spremanja spremacem primetim da mi jako lupa iz hidraulika kada podignem spremac.To se culo i pre prilikom nosenja tezeg orudja,ali ovo danas nije kao uobicajno...Da li da nastavim dalje da radim tako ili mi sledi remont hidraulicne pumpe?Spremac je dosta tezak za njega(3,5m)pa mozda je do toga...
oce jako da lupa kad su rucice za fino stelovanje podignute visoko
 
Proveri sa strane one nosace pumpe. Ispusti deo ulja 13kljuc i zaroni malo pod traktor. Trn,siljak,bolcna imaju razne nazive. Znas na sta mislim,ne?
 
Ujutru kada sam isao do njive,dok je ulje bilo hladno nije se culo nista,kasnije kako se ulje zagrevalo lupanje se pojacavalo...spustio sam "kockice"do dole i lupanje se smanjilo...
 
Ujutru kada sam isao do njive,dok je ulje bilo hladno nije se culo nista,kasnije kako se ulje zagrevalo lupanje se pojacavalo...spustio sam "kockice"do dole i lupanje se smanjilo...

kockice ili ti rucice za fino podesavanje moraju da stoje izmedju dve tacke kad je sve ok i fabricki nastelovan hidraulik
 
Ujutru kada sam isao do njive,dok je ulje bilo hladno nije se culo nista,kasnije kako se ulje zagrevalo lupanje se pojacavalo...spustio sam "kockice"do dole i lupanje se smanjilo...

Normalno da lupa jer kockice kad su dokraja podigniute pompa konstantno gura ulje u cilindar.Tad sigurnosni ventil odradjuje svoj posao.Inace da ti je sigurnosni ventil slucajno tad zatajio polomio bi se poklopac hidraulike sto je cest slucaj.
 
Nazad
Vrh