IMT

A kakva je pa nauka u alnaseru ili alternatoru da bi morao da se šalje na drugi kraj države? Ne mogu da verujem da nema majstora u blizini koji ume da popravi stvar dizajniranu pre 50 godina. Pa ja koji nisam majstor sam rastavim, vidim šta ne valja, kupim novo i sklopim. :D I radi.
 
Da se popravi anlaser ima majstora na svakom ćošku. A da ima zamenski deo (njušku za Iskrin anlaser za drugi traktor) baš i nema puno takvih. E sad što sam ja naleteo na njega i prošao tako kako sam prošao, to se zove kurata sreća.
 
Kod nas hvala Bogu ima majstora za to i sve od delova imaju, mogu reci da posteno rade i naplacuju.
Imam jednog drugara na par km od mene i kad ga zovem uradi mi odmah, bar tu imam srece.
Sa tim specijalcima sto traze u napred pare ne saradjujem.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Bolje da ti je poslao taj zamenski deo i da ga sam spakuješ ili kod nekog u blizini...
Bilo kako bilo, još nas ima koji verujemo drugima. Ja npr kad nešto kupujem online uvek ponudim uplatu unapred ili platim karticom ako je od firme. Do sad nisam imao problem sa fizičkim licima, a sa firmama par puta je bilo drž' ne daj ali kad sve imaš u mejlovima samo im spomeneš inspekciju i vraćaju pare vrlo brzo.
 
Ja sam markovicu poslao rotor da navinkluje i posle malo kasnjenja poslao mi ga nazad...stajao u rezervi par godina...kad je zatrebao ja ga ugradim, anaser ne okreće...odnesem električaru da ga proveri...kaže izgoreo
Znaci samo su obradili kolektor a naplatili vinklovanje
 
A kakva je pa nauka u alnaseru ili alternatoru da bi morao da se šalje na drugi kraj države? Ne mogu da verujem da nema majstora u blizini koji ume da popravi stvar dizajniranu pre 50 godina. Pa ja koji nisam majstor sam rastavim, vidim šta ne valja, kupim novo i sklopim. :D I radi.
Ствар је у тих 50г. Нема више квалитетних делова, ово произведено у прц, Индији, Турској, ... Није ни зашта.
Сваки дан поправљам анлсере и алтернативе па знам. Сит сам кукњаве на мајсторе, шта, донесете исправно па вам мајстор поквари?! Једноставно нема чиме да се ради. Данас сам купио фар, леп у кутији, најлон, оно као сунђер око њега, има и сијалицу и 30цм кабла, реко за 20 мин. да га заменом али прц.
Чим сам га отворио распао се на саставне делове, стакло није ни залепљено за рефлектор, жице 0,05mm2, само једна оптужница за причвршћивање....а на трактори је исти такав који сам лично монтирао пре десетак година и није био тако лош.

За ИБМ Марковић немам добро мишљење чист фушерај, њихов ,,индустријско" ремонтован анласер сам имо прилике да видим.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Шта може да буде узрок, док сам верглао пукло је прилично јако. Сумњам да је искочио ваљчић из бендикса и упао између зуба.
e9bf5e34894cb97ae14f28349f83233a.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Нови анласер 20000 дин. Личи на искру скоро идентичан, продавац каже Lukas, нигде нема никакве ознаке, броја или налепнице. Споља изгледа прилично квалитетно?! Коли то прави, и зашто крије име није ми јасно.
Стављена индијска глава, словеначка AC пумпа, ...анласер и још не ради лепо, трокира и баца бео дим.

Власник је већ полудео, купио га пролетос као добар, ништа није радио. Додуше офарбан је, јесте преко старе праљвштине ал нема везе....
85733a5f0598f4394e05a793cd769ced.jpg


Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Meni lici na polovan "Iskrin" od kineskih delova, ofarban.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh