IMT

Na traktoru imt 549 imam zadnje gume 13.6-28. Prilikom oranja jako je mali razmak između blatobrana i gume pa se tu nabija blato i guma se troši sa strane. Sada treba da menjam gume i pitam se da li je bolje uzeti uže gume 12.4-28, da li će se smanjiti brzina traktora, da li će se razmak između gume i blatobrana povećati, da li će proklizavati i sl.
 
Smanjiće se brzina traktora jer je 12.4 niža guma od 13.6, samim tim će biti i malo više prostora između blatobrana i gume.
Za proklizavanje ne znam, ne orem sa svojim 542. Na njemu su 12.4-28 i ide nekih 30km/h sa menjačem od 5 brzina.
84f278a1aeb30ec37ad97f0300957f6e.jpg
 
Poslednja izmena:
549 са 12,4х28 је бржи од 542 са истим гумам тако да се за брзину не секирај, нећеш много изгубити на брзини. Добићеш већи простор између гуме и блатобрана и нећеш имати проблема са блатом.
 
Molim za misljenje, imam neku ideju, malo sasava, ali i nije toliko.. hocu da ubrzam operaciju kosenja, tj. da metnem prednju hidrauliku, napravim izvod za pogon i jos jednu kosu napred.
E sad, pitam se, da budu dve kose od 1.65, rotacione standardne sa po dva tanjira, da li bi to terao motor dm34? trenunto je m34 na fergusonu i to sa jednom kosom ide kao mecava, i uz doobro brdo tera 2. brzom ... ne bih mu stavljao s44 to je vec previse za njega.. gledam i neki 577 singl da uzmem pa na njemu to da odradim,bio bi malo traktor i za oranje, itd. ali normalno jeftnija varijanta je ferguson i opet manji traktor i okretniji itd..
 
Poslednja izmena:
Video sam pre nekoliko dana uz put 539 koji ima napred imt roto kosu sa 4 diska i koja kosi desnu stranu isto kao kada je nazad...pogon nije od pozadi prenešen verovatno dobija sa motora...e sad koja je svrha tako montirane ne znam...
 
Kosenje je lak posao za traktor ali ko ima vece povrsine da kosi to je dosta sporo tako da tvoja ideja itekako ima smisla.
Ja sam za drugu, tj skuplju opciju, gledao bih neke uze gume da ima.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Video sam pre nekoliko dana uz put 539 koji ima napred imt roto kosu sa 4 diska i koja kosi desnu stranu isto kao kada je nazad...pogon nije od pozadi prenešen verovatno dobija sa motora...e sad koja je svrha tako montirane ne znam...
Можда коси путеве па да лакше прати због знакова?
 
Rastavi danas IMT i na zamajcu ima 3*2 centa gdje se naslanja lamela potpuno pregrijat taj dio..na lameli i korpi ništa..ravnati je zamajac..dal je moguće da je do toga trzo
 
Па прегријала се јел ти корпа није добро наштелована и ту ти прво належе и проклизава. Зато ти и трза трактор.
 
Nazad
Vrh