IMT

Nikada nisam trošio manje od 10l/kj, na najlakšem zemljištu. 10+ cm dubine, sa 577DW i tobraznim posavcem oltovim.
 
Ja sa imt 560 i Leopardom 2x35 bude oko 17-8 litara na hektar, drugari imaju 577 ali nisu nikada kukali na toliku potrosnju...

Poslato sa RKY-LX1 pomoću Tapatoka
 
Traktor 2003 god nikad nista radjeno na njemu ja prvi vlasnik, jedino mozda mi problem prave plugovi, prva brazda cesto zna da mijenja zahvat, često hvata pola sirine nego druga brazda.


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Ni 560 ne trosi toliko a veci je potrosac, treba proveriti pumpu i dizne.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ту, дефинитивно, није нешто у реду са плугом ако он теби како кажеш оре са пола прве бразде, онда он у већини случајева оре само са задњом. 3-4 сата за хектар то, је преко 2 сата по кј. Одатле ти и толика потрошња, замени плуг или позајми од некога и пробај да ореш. Са другом брзом ти би требао за 1,2сата да узореш 1кј односно за 2 сата би требало 1ха. Ту ти, је дефинитивно проблем у потрошњи ти ореш са једном браздом. Ово сам и ја имао проблем са Зетором и 757 плугом исто ми, прва бразда бежала у разор и није орала или хватала само на пола. Заменио сам плуг и орем сада са леопардом криви гредељ хвата пун захват и за сат и двадесет минута орем 1 кј. Само ти плуг замени и решио си муку.
 
Ne mora da menja plug. Samo neka odvrne šrafove kolenaste osovine i čekićem je pomeri ka oranom. Ostatak pluga ide ka neoranom. Imao sam isti problem sa Zetorom 7011 i 757 i tako sam ga rešio.
 
560 sa (krivim) leopardom 10_17l/kj
Sve zavisi od uslova 17l znaci muke i stajnjak
10l kad je bas bas idealno
Sa 610.14 vrlo slicna potrosnja
Obicno se vrti 12_14l/kj sto mu dodje oko 19_21l/ha


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Ne mora da menja plug. Samo neka odvrne šrafove kolenaste osovine i čekićem je pomeri ka oranom. Ostatak pluga ide ka neoranom. Imao sam isti problem sa Zetorom 7011 i 757 i tako sam ga rešio.
Ima dosta do pluga evo imam 2_3 pluga NEMA SANSE USTELOVATI!!
jedan je takav od kad je nov kupljen
A druge smo malo pokrivili u brazdi

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Meni sa fergom i dve brazde treba dosta sati da uzorem 1 ha, na 25-26 cm i 3SH. Potrošnja je lepa, nisam nikad precizno merio ali...
 
Baš tako, ceo dan, a moram obično prekinuti na pola, teško je izdržati u ovim godinama ceo dan na njemu.
Kad stignem u dvorište i siđem sa njega, ne mogu da hodam...Kad treba da orem, komšinici se ne javljam nedelju dana.
 
Siroma sam ja, Case (mislim da se tako piše) sam video samo na slici, tako da ne mogu dati odgovor na tvoje pitanje. :nono:
Poboljšao sam uslove rada na fergi, namontirao zaštitni ram i to sa sve rotacijom i atestom, imenjače moj. Komšinici ne treba zaštitni ram, prošla je tu fazu bezbednosti u radu, lakše se prevrće.
 
Ne mora da menja plug. Samo neka odvrne šrafove kolenaste osovine i čekićem je pomeri ka oranom. Ostatak pluga ide ka neoranom. Imao sam isti problem sa Zetorom 7011 i 757 i tako sam ga rešio.

Mozes li precizirat koliko cm. ti je izvucena kolenasta , to sam bas na njivi uradio i poprilicno je pomerio ali volio bih znat koliko je kod vas??


Gesendet von iPhone mit Tapatalk
 
Nazad
Vrh