IMT

Kod mene je pomocna terala spiralu na prikolici, utovarivac i kipo anje i tockove na masinama
Nikad problem svakih 1000h ulje menjam i filter

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Tako i kod mene na 577 ...nekada berač, rolo presa, markeri, hidromotor spirale u prikolici...na 542 prednji utovarivac, prskalica kipovanje prikolica... bas se puno koristi...
 
Jel ima komplet obe, glavna i pomoćna, da se kupe kvalitetne?. Meni je glavna dobra, mislim da može samo poklopac da se promeni zbog kačenja. Nakačio sam 6 izvoda pa bi da dve pumpe bilo bolje.

Послато са RMX3624 помоћу Тапатока
 
Tako i kod mene na 577 ...nekada berač, rolo presa, markeri, hidromotor spirale u prikolici...na 542 prednji utovarivac, prskalica kipovanje prikolica... bas se puno koristi...
Kako si terao hidromotor? Jel ima neki razvodnik,tj ručice koje ostaju "zaključane" u datom položaju ako me razumeš šta pitam?
 
Nisam ni ja imao problema sa njom na 540, mali traktor pa ne kacim neke zahtevne prikljucke, najteze joj je sto podigne sanduk jednoosovinke 4t maksimalno.
Ali da sve ne bi bilo savrseno sa njom, njaka me kad je traktor okrenut niz breg prednjim krajem ili kad je desna strana nageta niz breg, nece da radi...
Ulja ima i preko otvora za dolivanje.
Recimo kad treba markere da prebacim, to ne mogu uraditi dok ne okrenem traktor.
Kapiram da se slije ulje i filter ostane suv, razmisljam da nalijem jos 4-5l ulja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije ta pomocna pumpa srecno resenje, pogotovo kod starog tipa imt 577 gde je izlazni prikljucak prolazi kroz kuciste, tu strada gumica samo tako i gubi ulje.
Takodje i razvodnik zna popustati, mene pati u oranju okrenem plug i ako je duza njiva pocne popustati hidraulika i onda moram opet po komandi razvodnika da vracam plug u zadati polozaj.
 
Ni na jedan petoletkin razvodnik nisam zadovoljan a imao sam susreta sa mnogo njih.
Na par masina ih imam i svaki upusta, na Rakovici sa 1000rh traktora upusta.
Jednostavno svaki upusta!
To nikako ne bi smelo, taj razvodnik je za neke stvari gotovo neupotrebljiv...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nije ta pomocna pumpa srecno resenje, pogotovo kod starog tipa imt 577 gde je izlazni prikljucak prolazi kroz kuciste, tu strada gumica samo tako i gubi ulje.
Takodje i razvodnik zna popustati, mene pati u oranju okrenem plug i ako je duza njiva pocne popustati hidraulika i onda moram opet po komandi razvodnika da vracam plug u zadati polozaj.
Ovo sam ja isto imao problem proletos na onom sredjenom 577. Tamo je stari tip, i te gumice na izlazu nisu izdržale ni jedan dan posla sa rasurivačem. Pre nekoliko godina menjana je klipna pumpa i stavljeni novi nosači, ali dzabe opet odlaze gumice ko da su od sira. Na kraju smo preradili sve i napravili kao na novijim serijama i sad radi extra...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Ovo sam ja isto imao problem proletos na onom sredjenom 577. Tamo je stari tip, i te gumice na izlazu nisu izdržale ni jedan dan posla sa rasurivačem. Pre nekoliko godina menjana je klipna pumpa i stavljeni novi nosači, ali dzabe opet odlaze gumice ko da su od sira. Na kraju smo preradili sve i napravili kao na novijim serijama i sad radi extra...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
To je Dragan prvo preradio na mom 577 za kupca Bobana ali mi se nešto žalio, nisam ukapirao gde je bio problem, da li do pumpe ili do razvodnika.
 
Koliko su mu uzeli za creva u susici?
Creva komplet sa reducirima krivinama itd + brze spojke 37 000 .

Nemam iskustva sa tim unutrasnjim pumpama o kojima pricate,niti sam neki majstor da se razumem u sve te zajebancije. Ovakav sistem sam napravio na rakovici 60 2016-e godine i do dana danasnjeg ni jedan problem nisam imao .Ocistila stotine tona ovcijeg stajnjaka po stalama,tovarila dzambo vrece dizala traktore po njivama da se menjaju gume-popravljaju itd itd,fakticki dizala od igle do lokomotive po gazdinstvu. Utovarivac sam 2 puta lomio od tereta,hidraulici nista nije falilo.Vodjen tim iskustvom odradio sam isto kod drugara.

Malo da oplemenim ovu IMT temu jednom slikom,posto nisam ljubitelj iste marke. :ROFLMAO: :ppozdrav:
368030544_633374375403126_9216128028053400077_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Nista nije prepravljano,narucena od coveka u Trsteniku.Receno za koji motor ide i takva je stigla,unutra zupcanik pase 1/1 kao i srafovi.
 
Ne znam,to je drugar narucio.Pitacu ga sutra posto je sada kasno pa cu ti poslati. U slucaju da zaboravim sibni mi pp jel sam totalno izlapeo u zadnje vreme 😅
 
To je Dragan prvo preradio na mom 577 za kupca Bobana ali mi se nešto žalio, nisam ukapirao gde je bio problem, da li do pumpe ili do razvodnika.
Imao sam i ja problem u početku. Mala rupa na holenderima pa se ulje greje. Par krugova u špartanju i neće ni da ga digne a kamoli da radi pomoćna hidraulika. Ulje bude ko voda. Posle smo zamenili sa većom rupom i onda nije više bilo problema.

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Creva komplet sa reducirima krivinama itd + brze spojke 37 000 .

Nemam iskustva sa tim unutrasnjim pumpama o kojima pricate,niti sam neki majstor da se razumem u sve te zajebancije. Ovakav sistem sam napravio na rakovici 60 2016-e godine i do dana danasnjeg ni jedan problem nisam imao .Ocistila stotine tona ovcijeg stajnjaka po stalama,tovarila dzambo vrece dizala traktore po njivama da se menjaju gume-popravljaju itd itd,fakticki dizala od igle do lokomotive po gazdinstvu. Utovarivac sam 2 puta lomio od tereta,hidraulici nista nije falilo.Vodjen tim iskustvom odradio sam isto kod drugara.

Malo da oplemenim ovu IMT temu jednom slikom,posto nisam ljubitelj iste marke. :ppozdrav:
368030544_633374375403126_9216128028053400077_n.jpg
Odlicno, samo ja bih napred stavio sire gume i felne.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh