IMT

Da l' nema neko ovakav far iz blatobrana da bi prodao?
f67af32e64c2551e58f55995a0aeedea.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jel problem zameniti gumice na roto pumpi od 560, curi na polugici gasenja, cini mi se i kad prenoci da povuce vazduha.
 
Nije, samo treba biti pazljiv jer ima sitnih delova, narocito opruga gasa i pomocna ler opruga i njena vodjica. Plus treba obratiti paznju pri skidanju poklopca u koje rupe je prikacena opruga gasa (mada treba da pise i na natpisnoj plocici. Pri vracanju nazad najtezi deo je ubosti polugicu gasenja u svoje mesto.
Evo komplet postupak na snimku:
 
Negdje je postavljena slika sistema izmještenog menjača na 577 i nemogu je naći...imali ko da ponovo okači
 
Tu sliku gde se vidi menjač nemam. To sam slikao kod majstora u dvorištu na nekom drugom traktoru. A kod mene se to sad ne vidi...

Послато са SM-A515F помоћу Тапатока
 
Treba ti preklopni ventil, na njega spojis ravodnik, iz razvodnika ulje na cep za dosipanje, probusis cep, urezes navoj...
Najjednostavnije tako.

Ja sam probusio ovu deklu sa strane i tu uvrnuo crevo da mi ne ide u kabinu.
Razvodnik bilo kakav polovan, ja sam ovaj platio 30e ispravan.
d251bce9db37fbc7bdec167fa714034d.jpg
410e58c6ef7237495532899a877e4a2a.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Poslednja izmena:
Samo napomena, ne valja da bude povrat na cep za dolivanje, jer uzima ulje iz kucista diferencijala a vraca u menjac i onda ne stize ulje toliko brzo da se prelije nazad do pumpe a naliva napred bezveze.. ove godine kacio na 558 razvodnik sa 3 sekcije, izbusim cep, ali nisam imao ureznicu u momentu u i reko aj samo da probam kako radi , skinem cep i stavim crevo da vraca unutra, posle kratkog vremena napuni se napred i prekri sve zupcanike, au reko ovo ne valja, i stavim povrat u cep na ploci hidraulike sa leve strane ...
 
Imaš u temi "ugradnja hidrauličnog volana" kako sam ja ubacio na 540 i po meni mnogo bolja varijanta od ove jer nema poprečnu sponu ovako nisko napred, al opet i ovako nije loše. 👍
 
Мени, се не свиђа овај систем са попречном споном поготово овако вареном. Ја имам исто као колега Јохн и мени је тај систем одличан не смета ничему, а има и даље добар нагиб предњи мост.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh