IMT

A tuga je sto sve ostalo imam, i cilindre, čak i sajle ručne, pokušaću nešto uraditi sa ovom pločom pa i ako je uništim nju bar mogu naći da kupim
 
Za ostalo ne znam, ali uzubljen je dobro. Da se oznake poklope treba izvrteti motor, ako sam dobro zapamtio oko 250 okretaja. Postoji i skraćena verzija provere uzubljenosti kojoj si veoma blizu.
Postupak: Okreni motor za jedan zub(gledajući sliku ponovo ipak mi se čini da ne moraš). Obeleži zupčanike radilice, pumpe i bregaste negde naspram kućišta razvoda u tom položaju. Zatim izvadi međuzupčanike (oni u sredini) i vrati ih nazad ali tako da uklopiš njihova obeležja sa obeležjima ostalih zupčanika(gornji međuzupčanik se rotira za zub da se uklopi sa ostalima a donji za 9zuba i to je to). Kad to završiš uporedi sOnim obeležjima kućišta razvoda koja si ti obeležio. Poklapaće se.
 
Poslednja izmena:
Битно је само да се трактор не кида овако како га овај тракториста вози он ће трајати дуго. Мени је КТ трајао 15 година, а предходни власници су их мењали на сваких 3-5 година.
 
Ovo mi je opet prihvatljivije od onog nadvlacenja i kidanja traktora.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Namontirao sam ram na 539, dobio sam i one reflektivne trake za katadioptere. Ima li neko pravilo oko rasporeda lepljenja ili po slobodnoj volji?

Послато са DN2103 помоћу Тапатока
 
Necu spavati u krevetu sa njim pa da mi se ne svidja.
Traktor nista nije radio, hladnjak kao nov, stanje vrhunsko, odavno nisam video traktor da je ovako malo radio, najvise ga ostetio zub vremena.
Meni nije bitna sminka...
A i za ove pare nema skoro nista.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Deks 3000 traktor
120e akomulator
500e gume
150e ulja i filteri
50_80e sediste
Dodjosmo do 4000e za dobar uljudan 540 iz 1980g
Mnogoooooo

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Битно је само да се трактор не кида овако како га овај тракториста вози он ће трајати дуго. Мени је КТ трајао 15 година, а предходни власници су их мењали на сваких 3-5 година.
Koje sve poslove je obavljao kod tebe?
 
Deks 3000 traktor
120e akomulator
500e gume
150e ulja i filteri
50_80e sediste
Dodjosmo do 4000e za dobar uljudan 540 iz 1980g
Mnogoooooo

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Pusti Luka te price, kakve 4000, imamo neka alternativna resenja pa ni blizu nece biti.
Ja tako nabrajam samo pred prodavcem kad kupujem
Bacite oko malo na oglase, ja opet tvrdim da slicno za ove pare nema!!
Traktor zaista malo radio i vredi svaki dinar, jeste neizgledan na prvi pogled ali iz bliza skroz druga prica.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Koje sve poslove je obavljao kod tebe?
Орање, сетвоспремачење, тањирање, вукао приколице, таруп 4 реда. Али само сам га ја возио за неких 16 година код мене отац је узорао можда једно кј и толико и припремио.
 
Ја
Pusti Luka te price, kakve 4000, imamo neka alternativna resenja pa ni blizu nece biti.
Ja tako nabrajam samo pred prodavcem kad kupujem
Bacite oko malo na oglase, ja opet tvrdim da slicno za ove pare nema!!
Traktor zaista malo radio i vredi svaki dinar, jeste neizgledan na prvi pogled ali iz bliza skroz druga prica.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Имам понуду 542 стари тип са кабином оном већом 3800евра фијат мотор, очуван гаражиран, деда радио својих 5кј. Тако да овај твој, није баш повољан али ајде сад нема назад.
 
Ma ja nisam ni rekao da je povoljan.
Povoljan bi bio za 2000e.
To jedino naci u selu negde naslednici ako prodaju ili tako nesto, kod trgovca mora da se plati, pogotovo kad je dobra roba.
Ajde sad da je sve idealno i gume i akumulator itd, bio bi sigurno 3500e ako ne vise, a ovaj spremio 3000e i nema vise da ga okrenes naopako.
Sad ce da kupuje jedno po jedno od penzije.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A da, napisao si da nije bas povoljan. Posle si napisao da je placen 3000. Daleko je to od povoljnog za to stanje, a nije ni tacno da ne moze da se nadje povoljnije. Samo sto to povoljnije se tesko nalazi po oglasima. Kad pogledam oglase sve novi ferdze iz 80-ih godina i pojedini vec dosezu 7-8000 evra🤣.
 
A da, napisao si da nije bas povoljan. Posle si napisao da je placen 3000. Daleko je to od povoljnog za to stanje, a nije ni tacno da ne moze da se nadje povoljnije. Samo sto to povoljnije se tesko nalazi po oglasima. Kad pogledam oglase sve novi ferdze iz 80-ih godina i pojedini vec dosezu 7-8000 evra🤣.
Кад видим цене 539 и 577 само се спустим полако на земљу из седећег у лежећи положај и дигнем горе ноге да ми се крв врати у главу. 🤕
 
Zurilo mu se da kupi, ima neku sumu pre zime da isece, povoljno da naletis treba cekati.
Uzeo sam ja pre 2 godine 542 i fak loznicu 4t zadnja serija, za 2500e.
Nema cesto takve prilike.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Na 577 mokro kočenje i odlične lamele kočione..nov cilindar dole na trombli...koči odlično..e...ispočetka kočnica na sredini i meka a što više stišćeš ona sve tvrđa i višlja..nekad dođe da imaš samo cent lufta i odma ukoči...kao da ne vraća cilindar ili nešto tak...šta zeza
 
Nazad
Vrh