IMT

Dobro veče svima, kao što neki od vas znaju nedavno sam postao vlasnik IMTa 560 '88 godište. Čačkao sam malo ovih dana oko traktora i uočio dva problema kod hidraulike.
Prvo, hidraulika blago drhti kada podiže i dok drži podignut teži priključak, što je posebno vidljivo na leru. Zamenio sam gumice na cevi koja ide od pumpe do poklopca i očistio filter hidraulike, ali problem nije nestao. Da napomenem da lako podiže priključke kako hladan tako i vruć, bez problema podiže rudu jednoosovinke pune pšenice vezanu lancem za poluge kako bi bila zakačena za donju poteznicu. Takođe kipuje bez problema.
Drugo, kada je zakačen priljučak traktor neće na kockice da ga podigne skroz u vis i da počne da nekontrolisano gura ulje u poklopac. Naprotiv, kada zadam kockice u krajnji gornji položajon podigne priključak nekih 20cm i tu stane. Kad raskačim toplink, tada reaguje i diže u vis i počinje da gura ulje u poklopac bez ograničenja. Ovde sam 99% siguran da je problem u balansnoj opruzi a ne čeka mi se jesen i oranje za rešavanje.
Hvala unapred svima koji imaju ideju šta činitii odakle početi.
 
Ulja ima oko 30l, dakle fali oko 5l. Ulje jeste prilično prljavo i staro, procedio sam ga ali ipak će ovih dana uslediti zamena ulja uz pranje kućišta menjača naftom.
Ali ne verujem da je to uzrok drugog problema koji sam naveo.
 
Ulja ima oko 30l, dakle fali oko 5l. Ulje jeste prilično prljavo i staro, procedio sam ga ali ipak će ovih dana uslediti zamena ulja uz pranje kućišta menjača naftom.
Ali ne verujem da je to uzrok drugog problema koji sam naveo.
За други проблем и ја сматрам да је балансна опруга јер ради без топ линка.
Него, које уље сипаш у мењач/хидраулик?
 
Sta može biti problem na 560, naime kad počnem da kočim nikako da počne da hvata kočnica,tek kad stisnem do kraja pedalu uhvati i to odjednom i to kao da ce nešto da otkine.Dal treba dotezati nešto ili moraju trube dole?U pitanju je model sa mokrim kocnicama.
 
Slicno je i kod mene.
Samo sto kod mene to secne ako sam predhodno isao u rikverc pa kad idem u napred i na samom pocetku kocenja nesto lupi, kao da kocione lamele mrdnu klesta u napred par mm....
Nikad nisam video rastavljene te kocnice uzivo, ovo samo nagadjam.
Inace traktor na nizbrdo moze zaustaviti koliki god teret je u pitanju, staje kao putnicki auto.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Dok se ne rastavi tesko je utvrditi sta zeza a i da znas spolja ne verujem da se moze resiti.
Ja to definitivno necu raditi, nek ide kako ide, ne da mi se rvati se sa onolikim trubama

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kod mene na 560 ali sa suvim kocnicama tako lupne jer sam prilikom remonta stavio lamele originalne debljine i ima malo lufta ali samo na jednoj strani.skola za neko sledece skidanje truba da se stavi jedna standardna a druga deblja.
 
Mislim da je i ovde velik zazor to jest potrošene lamele.
Otvori poklopac od pomoćnog klipa pa sa nekom lampom gledaj šta se dešava dok neko koči. Ako je zazor trebalo bi da to možeš videti.
Taj problem možeš ublažiti tako što ćeš odvnuti šraf za štelovanje na klipu. Trebalo bi da možeš bez da vadiš klip.

Mada čudno mi je to što odjenom zakoči i to kako kažeš kao da će nešto da otkine. Kako misliš, da li zablokira točak ili? Možda je neka prljavština. možda klip ne valja..
Možda ima vazduha u sistemu? Da li pedala ima isti otpor tokom celog hoda?

Aj baš pogledaj šta se dešava pa javi . Baš me zanima.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh