IMT

Da li je neko menjao ili prepravio donje poluge hidraulike sa kat.I na kat.II na IMT 539?
 
Ja sam na drugim nekim traktorima.. Što te muči, kupe se drugi krajevi poluga, stari se odseku, novi se zavare i teraj
 
Ja sam na drugim nekim traktorima.. Što te muči, kupe se drugi krajevi poluga, stari se odseku, novi se zavare i teraj
Mislio sam ako odgovara od nekog drugog traktora da uzmem da bude jaca i sama poluga sa kat,II.
Gledao sam kraj poluge da kupim,ali je to sire na preseku...
 
Samu polugu ne moraš da menjaš, ako je ona jača onda popusti treger, ako njega zameniš popusti bolcna, ili puknu ramena... Ako ti je frka zbog tereta... Za onaj teret za koji je on predviđen i za koji je kadar to je sasvim ok...
 
Hvala na odgovorima.
Najvise mi treba za prskalicu 600lit,kada je neka manja povrsina pa ne treba puna prskalica,ili za prskanje psenice zbog uzanijeg tocka.Inace nosi Zetor,ali nemam uzane tockove.
 
Imam moravinu od 600l, 450l nosi ferga bez prednjih tegova, bez problema, čim naspem 500l dize se kad je malo neravno

Poslato sa ANA-NX9 pomoću Tapatoka
 
Dobar dan ! Imam IMT 539 sa motorom M33 i linijskom pumpom. Prošle godine, bez preke potrebe dali smo pumpu na štelovanje majstoru iz Aranđelovca, jer smo morali da je skinemo zbog drugih popravki (otkinuti brezoni na izduvnoj grani). I od tada traktor ne drži nizbrdo. Znači na nizbrdici od sigurnih 30° traktor sa lakom presom u drugoj direktnoj prebacuje maksimalni broj obrtaja. Kao ibertura samo što se ne dešava na ravnom. Zatim sa praznom prikolicom u prvoj direktnoj isto prebacuje obrtaje. Čak i na kratkoj nizbrdici u drugoj direktnoj na zemljanom putu krene da naglo diže obrtaje sa praznom prikolicom. To se pre nikada nije dešavalo. Sa prvom direktnom izvlači bez problema prikolicu sa balama sena uz isto brdo. Mi smo se majstoru požalili i on je došao i zamenio neku zvezdu koja drži kuglice. Prvo nam je uradio sa našom zvezdom koja je bila oguljena na mestu kuglica. Onda je stavio novu. Moj otac je to prihvatio. Ja sad kad sam išao niz to brdo (asfaltni put) katastrofa. Da li neko zna šta je uzrok tome ?
 
Verovatno iz nekog razloga letva zaglavljuje i ne vraća skroz nazad na nula goriva već samo na ler ili malo ispod. Probaj da kad krene nizbrdo povučeš i držiš ručicu gasenja. I promeni bošistu
Misliš na letvu za gas ? Jasno mi je da po logici stvari, zbog nagiba ubrizgava previše goriva i da neka regulacija tu ne funkcioniše. Npr. na blagoj nizbrdici 5-10% ne diže obrtaje i ne zaleće sa punom prikolicom u trećoj direktnoj. Dok u trećoj sporoj na onoj nizbrdici i prazan podigne malo obrtaje, ali ne zaleće valjda ga prenos drži. Nije toliko ni zaleteo koliko je obrtaje podigao i prebacio max, pa samim tim mora i da ubrza. Imam utisak da bi podigao obrtaje i kad bi ga zaustavio na nizbrdici na leru. Da li njegovo "štelovanje" zbog promene onog dela uopšte važi ? Mada ovako radi ok, ništa se ne primećuje, vuče ok, ore, samo na nizbrdici kao da ulazi u iberturu. Da ne bude da mu zbog nagiba ulje ulazi u kompresioni prostor pa zato diže obrtaje ?
 
Misliš na letvu za gas ? Jasno mi je da po logici stvari, zbog nagiba ubrizgava previše goriva i da neka regulacija tu ne funkcioniše. Npr. na blagoj nizbrdici 5-10% ne diže obrtaje i ne zaleće sa punom prikolicom u trećoj direktnoj. Dok u trećoj sporoj na onoj nizbrdici i prazan podigne malo obrtaje, ali ne zaleće valjda ga prenos drži. Nije toliko ni zaleteo koliko je obrtaje podigao i prebacio max, pa samim tim mora i da ubrza. Imam utisak da bi podigao obrtaje i kad bi ga zaustavio na nizbrdici na leru. Da li njegovo "štelovanje" zbog promene onog dela uopšte važi ? Mada ovako radi ok, ništa se ne primećuje, vuče ok, ore, samo na nizbrdici kao da ulazi u iberturu. Da ne bude da mu zbog nagiba ulje ulazi u kompresioni prostor pa zato diže obrtaje ?
Pa jesi li i pre te intervencije na pumpi vozio tim nagibom? Ako je do ulja valjda bi se tako desavalo i ranije.
 
Pa jesi li i pre te intervencije na pumpi vozio tim nagibom? Ako je do ulja valjda bi se tako desavalo i ranije.
Jesam. To je u mestu u kome živim put do jedne njive. Od kako ga imamo od 1984. svake godine je išao tuda. Kažem to se pre nije dešavalo. Tek od prošle godine pošto mi je ovaj radio pumpu. Komšija isti traktor, ista pumpa, punu cisternu spušta drugom direktnom. I mi smo tako prazni drugom spuštali, pod teretom prvom išli uz brdo.
 
Па скини пумпу и пошаљи је неком крштеном бошисти да је уради. Безвезе тражиш савете и помоћ од нас овде кад свакако сам немаш шта пуно на пумпи да чачкаш. Ја би рекао да је нешто сјебано око регулатора чим он мења режим рада на нагибима значи да, је нешто остало лабаво у пумпи. Исплати ти седа је скинеш и брзом поштом пошаљеш Жеравици, Рамачу или неком познатом бошисти. А видим да си, из БГ-а јбг у центру си државе све ти је близу.
 
Па скини пумпу и пошаљи је неком крштеном бошисти да је уради. Безвезе тражиш савете и помоћ од нас овде кад свакако сам немаш шта пуно на пумпи да чачкаш. Ја би рекао да је нешто сјебано око регулатора чим он мења режим рада на нагибима значи да, је нешто остало лабаво у пумпи. Исплати ти седа је скинеш и брзом поштом пошаљеш Жеравици, Рамачу или неком познатом бошисти. А видим да си, из БГ-а јбг у центру си државе све ти је близу.
Hvala puno na odgovoru. Baš to sam za regulator pričao ocu malo pre gledajući snimak Uroša Davidovića sa bošistom kod Puškaša. Radio je rotacionu i rekao je da su neki Zetori imali problem sa regulatorom i da su dizali obrtaje. Pitao sam jer me interesovalo da znam zbog čega je to. Jasno je da nije dobro uradio, ali šta konkretno.
 
Nazad
Vrh