IMT

Koje ulje preporucujete za 539? Do sada je sipano NIS SAE 40, i sasvim je ok. Da li da nastavim sa tim, ili da ipak predjem na nesto drugo?
Pre njega, sipano je FAM SAE 40 i za nijansu ga je vise trosio. Da napomenem, motor nije u savrsenom stanju, "troskari" malo ulje.
 
Poslednja izmena:
Sta vam znaci troskari, malo jede? Moj 539 za 150 radnih sati mesovitog rada svuce sa maksimuma na minimum na meracu, da li je to malo troskarenje?
A pritisak mu je na lelru maksimalno na 3 bara kad je hladan, dok kad je vruc pada u crveno pa sam pojacao ler na 1000 obrtaja.
 
Mi sipamo Modricu 20/50 u starije motore bez obzira na stanje.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Malo da mu olaksamo nosenje sejacice.
48207e5a2b230eba204ecbc80430226d.jpg
 
Necete vjerovat.....ja danas prikopcavam vile za rolobale i neda mi se izvuc bolcn gdje na banani kacim toplink a ono se odvrno onaj veliki saraf i sve ispalo vani....opruga se vidjela 2 centa...
Nisam bio siguran kako to ponovo nastimati pa ce sutra jedan majstor navratit
 
Daj boze da se odvrnuo, njega ne mozes odvrnuti lako ni kada hoces, moze biti i da se navoj sjebao od korozije u ploci, ako nije ona zastitna guma bila citava.
 
Nije navoj otisao ni u ploci ni sarafu...izvadio sam to ....sigurnosni saraf je bio zavrnut al ispred njega je bio mali djelic kao od aluminija koji je pritiskao onaj veliki saraf ....dal je to neko nesto petljo il je fabricki tako bilo...
 
To je fabricki, kuglica od olova, koja se stezanjem sigurnosnog srafa deformise na navoju onog velikog, bas sa ciljem da sprijeci odvrtanje.
 
Unutra je jos bila i okrugla ploca sa rupom pri kraju.
.dal igla ide kroz rupu na toj plocici il udara u sredinu
.vidi se da je udarala usredinu.al da se nesto nije prije smaklo....ma skoro smo skidali poklopac hidraulike i mijenjali upravljacke rucice a da nismo ovo primijetili
 
U mojoj trojci, od kada sam uradio generalnu sipao sam sae 40, bilo je prilicno mraza jedva sam ga upalio, izvadim merac ulje se isteze kao zvaka, ostavio sam ga da se ugreje, otisao u grad kupio 15/40 tada, napravio 50 sati pose toga sam zamenio ponovo i od tada, ide 10/40, ima vec 2000rh pritisak je 6 bari kada je hladan drzi pet kada se zagreje prebaca 5 kada je pod vecim gasom, na ler ne pada ispod 1,8 kada je vruc motor, od ulja sam koristio ,Elf par puta, Divinol 3-4 puta, poslednji put Total kada saam menjao u Autu i pre mesec dana ponovo Divinol, dobro se pokazalo,Ulje menjam na 150RH, traktor radi svakog dana i obradjuje 15-20 hektara kako kad.
 
Unutra je jos bila i okrugla ploca sa rupom pri kraju.
.dal igla ide kroz rupu na toj plocici il udara u sredinu
.vidi se da je udarala usredinu.al da se nesto nije prije smaklo....ma skoro smo skidali poklopac hidraulike i mijenjali upravljacke rucice a da nismo ovo primijetili
Da, igla ide kroz rupu na toj plocici, tako da je moze udariti pecurka balans stangle i izdati komandu hidrauliku da bi tockovi proklizali kada lemesi zapnu od nesto.
 
Nazad
Vrh