IMT

U čemu je problem da IMT 533 neće da kipuje prikolicu? Priključio sam hidrauliku, ručicu sa kuglicom stavio na fast a sa ručicom sa kockom sam hteo da kipujem ali ne dešava se apsolutno ništa, probao sam da podignem i ručicu sa kuglicom i isto ništa. Inače hidraulika radi bez problema što se tiče nošenja priključnih mašina i ručica sa kockom radi npr u oranju.
U vezi ovog što sam pitao. Uspelo je da kipuje ali ručica sa kuglicom mora da se digne skorz dok može (da podigne skroz poluge hidraulike) i zatim podignem ručicu sa kockom u skoro sroz gornji položaj i onda kipuje.
Posle toga sam pokušao da ručicu sa kuglicom spustim na fast i da kipujem sa ručicom sa kockom i to je uspelo ali opet ručica sa kockom mora skroz do kraja.
Izgleda da prvi put mora i ručica sa kuglicom da se skroz podigne a posle radi i kad je na fast.
Da li neko zna u čemu je problem? Jer mislim da bi ručica sa kockom trebala da reguje već negde oko sredine.
 
Objašnjavao sam problem je štelanje polužja ispod poklopca imaju 2 matice koje se popuštaju da ručice prije reaguju. Neznam kako da objasnim ako nisi to skidao traži nekog poznanika koji je to radio.
 
Ajde pomoć prijatelja. Drugaru na 560 otišao bočni reduktor, traktor je 85 godište. Ako može neki kontakt gde može da nabavi delove ili ceo reduktor? Hvala unapred...
 
Ajde pomoć prijatelja. Drugaru na 560 otišao bočni reduktor, traktor je 85 godište. Ako može neki kontakt gde može da nabavi delove ili ceo reduktor? Hvala unapred...
Pitanje sta je ćuknulo u reduktoru.? Ja sam moje na 560 rasturao prosli mesec da zamenim semeninge i dotegnem matice, ali kad sam desni rasturio imao sam sta da vidim jedan zupčanik i lezaj stradali, zamenio to sa novim bolcnom i kao nov...

Poslato sa MAR-LX1A pomoću Tapatoka
 
Postoji li imt 577 bez prednje vuce, a sa dodatnim hidraulicnim klipovima? I ako ne, moze li se to ugraditi na neki obican 577?
 
Nemam pojma. To je za druga, ja sam mu samo prosledio brojeve...

Послато са SM-J530F помоћу Тапатока
 
Gledao sam na fejsbuku da prerađuju kočnice u mokre.
Sad nezz kako jer su lamele veće pa ne stanu.
Možda od kojeg drugog ubacuju.
 
Ceo zadnji trup sa mokrim kocenjem i spoljnom hidraulikom se moze naci u zamenu za stari uz doplatu naravno.
Zavrsena prica sa kocnicama bar.
Ozbiljno razmisljam o tome, ma da mi se ne daju pare bas, uvek su me dobro sluzile kocnice i ako su suve.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Naravno da se može ali može se i ugraditi i u ovo.
Sistem je sličan a vjerojatno ću se uskoro i upustiti u to.
 
Bio je jedan takav trup u oglasima u klot varijanti sa podiznim cilindrima za 1.800 evra što je meni bilo malo previše.
 
Nazad
Vrh