IMT

Luka koje elektro pumpe ubacuješ i koliko koštaju?Da li skidaš staru pumpu ili je samo raskačiš?Ako je skidaš onda se mora napraviti blinda da zatvori tu rupu.
 
Na 8000rh tek se razradio, moj je nagurao 16000 rh bez otvaranja motora, i idalje palio na zub i zimi, imao snage ali mi dizna zaglavila pa mi probilo pored klipa (nagoreo) pa je morala generalna jer je radio na maltene 2 klipa.A i na ta 2 klipa bolje je palio nego 558 i mtz .

Prska, seje, tarupa, vukao po dve uvrsene zmajevke, vuce balirku najvise od svega itd itd.
Odvrnuta pumpa bila zadnjih 15 godina na 3000 obrtaja.Isao kao nevreme 40+ .
Svi govorili raspasce se, smanji ali nista se od toga nije desilo.

Menjac i direrencijal, hidraulika jos pipnuti nisu.

Ne bih ga dao nema tih para, prezadovoljn traktorom.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
 
I kakve su bile karike, kada si ga rasklopio na tih 16k sati?
Voleo bih to znati iz razloga, jer kada sam ja posle otprilike toliko rh, otvorio moj motor(isti tip na MF65), karike su se toliko istanjile da su se raspale u rukama..
Ja mislim da, koga ne mrzi, preventivno bi trebalo menjati karike, baš na 6-8 hiljada sati..
 
Na 8000rh tek se razradio, moj je nagurao 16000 rh bez otvaranja motora, i idalje palio na zub i zimi, imao snage ali mi dizna zaglavila pa mi probilo pored klipa (nagoreo) pa je morala generalna jer je radio na maltene 2 klipa.A i na ta 2 klipa bolje je palio nego 558 i mtz .

Prska, seje, tarupa, vukao po dve uvrsene zmajevke, vuce balirku najvise od svega itd itd.
Odvrnuta pumpa bila zadnjih 15 godina na 3000 obrtaja.Isao kao nevreme 40+ .
Svi govorili raspasce se, smanji ali nista se od toga nije desilo.

Menjac i direrencijal, hidraulika jos pipnuti nisu.

Ne bih ga dao nema tih para, prezadovoljn traktorom.


Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk
Na koliko sati menjas ulje?
 
Dane pravio si sa njim između 800-1000 radnih sati godišnje?To je baš dosta i čudi me da je toliko izdržao bez diranja motora, potrefi se da bude dobar.
 
To je stvar baš šta se potrefi
Moj 533 je išao oko 16k sati
Zetov 560 1984 je stao sat 1995 na 8500h i nastavio posao istim tempom i još ide
Komšiji sam radio genelnu na 539 na 3500h i sada ima 8000 posle generalne još je full
Moj 539 ima sad 10000h ide super pali super ne duva
A ima dosta slučajeva u selu da traktori imaju 8_10_12k sati i dobro rade

Biće mi u planu uzeti nov mali 539_tafe 42 pa daće Bog da i on ide neko vreme a ostavio bi i ovaj 539 da manje prekačujem i da malo rasteretim jedan
Taj tafe mi se svidja što je jači motor 47ks i 4 brzine bez sinhrona za balirku je odličan
Ima jedan u selu 2003g sa oko 10k sati bez većih problema a baš je kod Indijanaca
A 533 masej bi ostavio pa nek raducka koliko je u mogućnosti
Ima i po nižoj ceni ova mi prva izašla, ali pumpe su iste

Sent from my moto e5 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Vozio sam se malo u tom tafeu 42, i bas mi se svideo. Da zameni 539-549 dobro resenje, za 4 reda sejalicu i malu prskalicu, presu za baliranje.. Prijatelj ima dva, jedan 11000rh nije dirnut, drugi sad uzeo nov na povracaj.

Послато са Redmi 6A помоћу Тапатока
 
Malo inovacije na Imt 549, sredjena glava upravljaca, izuzetno lagano, kao servo ali nije.
 
Poslednja izmena:
Imam 549, ne bi iz mog dvorista otisao, da mi neko da 8 hiljada eura, iako ne vredi ni priblizno, jer meni te pare ne znace nista, a sredjen 549 od maske do vucnika, tesko se moze naci, ako izuzmemo samo zamazane i ofarbane bez detalja i ulaganja....
 
Moze se naci, kad-kad izleti neki lep primerak. Ali za tako nesto se mora naravno dobro izuti!

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh