IMT

Evo
7b653f6559c206956818ebcddba68fad.jpg
 
Ima li neko predtstavu koji je navoj za slavinu na bloku motora za ispustanje vode/antifriza?? korak je 1.337, kao za 1/4 ili 3/8. ali spoljni nije ni jedno ni drugo, ja mislio da je M14x1.5, ali jok. Doduse na ovoj na slavini je i konusan da bi bolje dihtovao ali je mera pocinje negde malo ispod 14mm i siri se, i jbm li ga :haha: .....
Kolega ako je za grejac ja sam zavio neki mesingani fiting koji je preostao od grejanja(nesto valjda od ozracnog lonceta) i na njega zalemio bakarnu cev od pola cola na koju sam navukao crevo,drugo crevo sam prikljucio na onu krivu cev(imt 539). Sada je razmontirano ali ako hoces slikacu ti i izmeriti sve.
 
^^Ja stavljam slavine, hocu to samo zimi da mi stoji na traktoru.. zatvorim slavinice i poskidam to da mi ne visi preko celog leta-sezone :ppozdrav:....
 
Зар уопште постоји 19 TPI? :oops:

Постој'о или не - свеједно, 'ебо их империјални систем мера, поготово оно изражено у разломцима.
Ćuti, ovo je relativno redovna stvar, ali kakvih akrobacija imaju ovi 'imperijalisti', to je da sedneš i čudiš se šta je engleska stoka izmislila.
Mada, imaju nekih stvari koje su dosta pojednostavljene u odnosu na evropljane, ali retko ko uopšte hoće da se upušta u ANSI materiju..
Znam(valda) ponešto o navojima, ali kada vidim UNC,UNF, UNS,UNJ,UNEF, NPT, NPTF, itd, itd, uvek se iznova naježim.. A svaki od njih ima svoje podgrupe sa podgrupama + cevne..o_O
 
Да, просто ти дође да одеш на поклоњење у Француску и целиваш онај еталон метра. :ROFLMAO:
 
Da, stim što je etalon odavno zastareo, već dva puta do sada je izmenjena definicija metra.
Btw, definicija inča(palca) nije promenjena. Takođe ni stopa nije menjana.. Proverite čiji je palac i stopa uzeti za merne jedinice..:haha:
 
Nazad
Vrh