IMT

3 je kolko znam. Al nije obican menjac već je 3. nesto sumanuto brza valjda
U mom 560 je neki ludački odnos brzina, a kad sam pre 15g išao u imt da obidjem proizvodnju, po serijskom broju traktora nadjemo da je komunalni
Npr dok sam imao 16,9r 28 gume išao je oko 40km/h
Nije bilo šanse orati 1 i setvospremirati 2
Sad sa 14,9 gumama slaba razlika u brzini ali može sa manjim plugom i setvospremačem 2,2m ali se moraš potruditi da ostaneš u kabini
Ali 1 kad tanjiraš to je vrh
Isto i kad oreš
Malo je spora za setvospremač ali ide 2,9 bez problema mogao bi i veći
3 je baš dosta brža od 2
Ali navikne se čovek
A nikako da uhvatim vremena da ubacim S44 eno ga već 6_7g na paleti u kotlarnici
Onda će moći sve kako treba





Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
U jednoj firmi za koju radim imaju dva imt skipa, jedan sa starom limarijom i drugi sa novom, oba imaju tri brzine ali onaj sa novom limarijom kao sto je neko vec napisao u trecoj ide kao lud dok sa starom se ponasa kao klasican imt sa 3 brzine.
 
Finese su u pitanju, ma da bi mi godio jedan za transport da ide 40km/h

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Jesi li vukao nekad teret traktorom pri brzini od 40 km/h?
Vukao sam ja cisternu od 16000l sa jedno 12000l vode preko malo preko 40km/h,kad sam naisao na rupu pa kad se voda zaljuljala unutra, jedva sam stao da se ne prevrnem koliko je bacala cisterna traktor. Takve brzine uopste nisu za velike terete, generalno samo za voznju traktora samog ili sa malo balasta iza, sve preko je il glavu izgubiti il nekom je skinuti.
 
Поготово уз неко брдо. Овде са белорусима накупе брзину на равном и кад почну у брду да мењају брзине буде свашта. Поготово где је коцка уместо асфалта а иде без предње вуче. Буде пшенице јечма и кукуруза за цело село

Сви мисле да је мени лако, не дај боже да им је овако.
 
Vozim traktore kao da sam ih ukrao ali samo kada su prikolice prazne, solo traktor ili neki priključak.Pod teretom sa punim prikolicama nema divljanja ni slučajno.
 
Drugar pakuje.
76167bd47a13252d05a6e693ac0e0f44.jpg
30b1a20b264d9809e821f40acc3ca6c0.jpg
201f1a01b34dd9c8812bd51c31d8645a.jpg
a5bb691b39739fd7fc744da407282835.jpg
b97d12fbccda76bb967b36a956bc736f.jpg


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Kompresor nije toliko bitan, al pumpa volana vrijedi pola traktora, kad sam prodavao 577, prvo pitanje jel ima hidro volan..... Kao i kod 533, jel dvostepeno kvačilo, ako nije možeš baciti traktor....
 
Ma to pakuje starcu, ovaj ne radi mnogo.. ko provodi po ceo dan u traktoru bez hidro volana je tesko.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Finese su u pitanju, ma da bi mi godio jedan za transport da ide 40km/h

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Imam dva traktora koji idu 40, a jedan od njih ide i brže (MTZ-892). Pod teretom i uz kočnice na prikolicama nema brze vožnje, do 30-32 km/h plafon. A imao sam, između ostalih traktora sa kojima sam do sada radio (svake fele marki i veličina), priliku voziti i IMT-560 E sa ubačenim mjenjačem 5 brzina (od IMT-567). Na cesti prazan ide 43 km/h (mjereno navigacijom) na cca 2000-2100 o/min (uglavnom nije na punom gasu). I uz mokre kočnice (koje rade dobro) nisam imao osjećaj sigurnosti. Previše brzo je to za tako mali traktor sa malim prednjim točkovima (7,5-16). Sve u svemu, nema jurcanja sa teretom.
 
Kompresor nije toliko bitan, al pumpa volana vrijedi pola traktora, kad sam prodavao 577, prvo pitanje jel ima hidro volan..... Kao i kod 533, jel dvostepeno kvačilo, ako nije možeš baciti traktor....
Nije bitan kompresor, veliku gumu možeš i pumpom naduvati a kočnice na prikolicama možeš i kuxcom naduvati!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Prikolice su 3-3,3 t pšenice stane, imaju kočioni uređaj, al nisam nikad koristio, iako imam sve ispravno.... Al 560 da nema servo, nebi ni radio s njim, a tu prikolicu pustim niz koje brdo poželim, pa čak i 5,5t sa zmajevkom sam puštao bez problema, a sve preko toga bi trebale kočnice
 
Nazad
Vrh