IMT

I kakvi su sicevi za utvrdjivače bili?
Jel ti misliš na osovinu viljuške reduktora ili šta
Reduktor je planetarni i ja stvarno ne znam kakva osovina ima u njemu??????



Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Vidi, ja da sam to skinuo, napisao bih sta je u pitanju ali dva dobra majstora mi je reklo da je u pitanju neka osovina. Ja to nisam skidao niti cu skidati u narednih mesec dana vec prvo skupljam informacije. O kojoj se radi, videcu. Mislio sam ako neko vec ima iskustva pa da napise. Znam da je planetarni i okvirno imam sliku gde se to nalazi pa zato pitam jel moze i preko poklopaca doci. Koliko sam razume, toliko sam preneo. Kad budem radio, zvacu nekog od njih da dodje samo da pogleda. Sicevi su ok. Radio sam druge stiftove tj trnove utvrdjivaca jer su stari bili pohabani al isto pod teretom krene desetak metara i desava se da izbaci u srednji, neutralni polozaj rucica reduktora. Cak sam cuo da je i drugarov rodjak imao problem isti na 560 i isto su cackali utvrdjivace i sve dok nisu zamenili tu neku osovinu, nisu resili problem
 
I kod mene izbaci nekad reduktor i to samo u tanjiranju kad je menjac u drugoj brzohodnoj.
Traktor ima Bog zna koliko sati rada (po nekom proseku preko 20.000) nista nikad nije otvarano, ako se nista ne promeni necemo ga ni otvarati skoro.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Luka, meni na fergusonu se lako šaltaju brzine u vožnji i lakom radu, ali kad sam zakačio tanjiraču nili plug i na njivi sam, često neće da se šaltaju brzine, tj. teško idu i moram da zapnem dobro sa menjačem da bih izbacio iz jedne i ubacio u drugu. Ulja ima dovoljno, a radnih sati je nešto preko 2 hiljade, on je 86 godište.
 
Luka, meni na fergusonu se lako šaltaju brzine u vožnji i lakom radu, ali kad sam zakačio tanjiraču nili plug i na njivi sam, često neće da se šaltaju brzine, tj. teško idu i moram da zapnem dobro sa menjačem da bih izbacio iz jedne i ubacio u drugu. Ulja ima dovoljno, a radnih sati je nešto preko 2 hiljade, on je 86 godište.
Rastelovani pipci,jedan duzi, drugi kraci..
 
Hoće da krči, mada čim nije pod velikim teretom, sve je u redu. Primetio sam da kad izlazim na uvratine prilikom oranja i kada je traktor još "napregnut" to se dešava. Čim ga na ravno isteram i on se rastereti, ide sve normalno. Nekad jedva sa dve ruke uspem da ga izbacim iz trenutne brzine ali mi se onda dešava da sam odleti u neku sledeću brzinu, preskoči neutralan položaj i onda opet ga cimam da ga vratim u ler pa onda u željenu brzinu. Mislim da sam vam nekako objasnio moj slučaj.
Gde su ti pipci i kako se popravljaju?
Primetio sam kod mene da su pipci prema komšinici malo jači nego prema ženi, e sad i to izgleda treba štelovati.
 
Treba nastelovati lamelu, ako je sisla do kraja cepati traktor pa zamenuti, po meni ako se razdvaja vec i set korpe nov, msm da je oko 2 crvene.
Ma da bi ti sladje komsinicu stelovao koliko ja vidim

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Otvoriš poklopac ispod kvačila 4 štafa 24 ključ ti uzmeš lampu i legneš dole, i gledaš neko drugi polako rukom stisne kvačilo i proveriš jel druck lager u istom momentu dotakne sve tri žabice (pipka)

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Treba nastelovati lamelu, ako je sisla do kraja cepati traktor pa zamenuti, po meni ako se razdvaja vec i set korpe nov, msm da je oko 2 crvene.
Ma da bi ti sladje komsinicu stelovao koliko ja vidim

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Za štelovanje komšinica sam visoko kvalifikovan i stručan!!!!!!

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Ajde Deks mi od kad smo došli u ovaj "gazdački" deo sela zna se da smo SMRT ZA ŽENE!!!
Djed je probio led a mi nastavili njegovim stopama


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Zadnji semering bregaste, neki jako mali u prodavnici IMT delova 300din
Nzm meru

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Otvoriš poklopac ispod kvačila 4 štafa 24 ključ ti uzmeš lampu i legneš dole, i gledaš neko drugi polako rukom stisne kvačilo i proveriš jel druck lager u istom momentu dotakne sve tri žabice (pipka)

Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
Kod mene je jedan sraf otpao i mora da se razdvaja traktor. Koliko ce okvirno da me kosta ta intervencija? Mislim na delove.
 
Klackalice opruge osovinice oko 3000
Lamele od 5_9000 sve zavisi koje
Druk ležaj 1500_2000
Ležaj u zamajcu 300 din
E kad otvoriš semerinzi spojničke
Semering radilice, pluta kartera


Sent from my moto g(6) play using Tapatalk
 
Nazad
Vrh