IMT

Ne kazem da tako mora ali kalja ti najvjerovatnije puca od takvog tereta koji pumpa dobiva...
 
Како се понаша волан и точкови код хидростатичког управљача кад у меком точкови упадну у земљу а смотан у страну до краја па почне да гура земљу напред док не почне да иде у страну. Као што на тракторима са предњим гумама од неког комбија или камиона кад се смотају али проклизају предњи па трктор иде право неко кратко време док не крене у жељеном смеру.
 
Ako se prilikom takvog skretanja ne drzi volan do kraja, pumpa ne drzi nikakav teret jer orbitrol ima ugradjene sok-ventile u sebi koji sprecavaju povratni udar ili bilo kakvo otimanje tockova. Ako se smota pun pa se jos dodatno drzi volan nategnut tu sok ventil ne dolazi do izrazaja jer ulje cirkulira kroz orbitrol i prelivni ventil i moze doci do nekakvog malog otimanja volana ali to je szvatno rijetko... Dok sam imao los orbitrol na 5106 desavalo mi se da se volan otme iz ruke prilikom tanjuranja a pumpa je nekad znala i zastati posto ju pogoni remen pa je proklizao. Da je bila kruta veza za pogon pumpe garantiram da bi kidalo kajle ne pogonu pumpe ili bi negdje neko crijevo izbilo.
 
Како се понаша волан и точкови код хидростатичког управљача кад у меком точкови упадну у земљу а смотан у страну до краја па почне да гура земљу напред док не почне да иде у страну. Као што на тракторима са предњим гумама од неког комбија или камиона кад се смотају али проклизају предњи па трктор иде право неко кратко време док не крене у жељеном смеру.

Ako treba i popne se na prepreku. Konstantna je to sila
 
Da li neko ima da proda usisnu granu sto ide na glavu motora m34 motor je u pitanju? Moze i od rakovice moze i od IMT ? Ili neki kontak gde mogu kupiti? Hvala
 
Da li neko ima da proda usisnu granu sto ide na glavu motora m34 motor je u pitanju? Moze i od rakovice moze i od IMT ? Ili neki kontak gde mogu kupiti? Hvala

Pa nisu iste od rakovice i imt-a. Imt ima rupu napred za usis jer filter vazduha napred a rajka pozad. A od tamica na sredinu prema gora otvor. Za sta ti konkretno treba?
 
Danas nam je po prvi put posle 43 godine starosti traktora odkazala hidraulika na imt533.Doneo punu zitnu sejalicu na njivu i nije hteo da je spusti.Ugasim motor,ona pocne da pada,upalim traktor ona pocne ponovo dizati,ali sada nece da zautavi...brzo ugasio motor,prekacio sejalicu za drugi traktor,a ovog odslepali kuci...Pitanje za iskusne:u cemu je problem,sta je zveknulo?
 
Oce kad se dugo vozi teret pogotovo po losem putu, mi samo malp drndamo rucicu gore dole i on odglavi. A nekada je potrebno skinuti deklu sa desne strane i odglaviti ventil.
 
Imam i ja jedan problem na mom 539.Imam bocu za vazduh koja se nalazi pored sedišta i uvek malo pritisnem onaj ventil ipod boce da izađe nakupljena voda u njoj.Poslednji put je izašlo i neko ulje.Juče probao da zavrnem crevo i naduvam gumu i vidim da kompresor radi i duva ali onaj odušak ispod boce ništa ne reaguje i manometar stoji.Šta može biti?
 
zapušena cev ili boca puna vode ulja od kondezacije oce da zaštopa ventil da ne može da ispusti na njega skini ga ,odvi cev koja ti je na kompresoru izlaz ka boci i vidi dali tu ima vazduh pa vrati tu pa ravi na sledecem satavu i tako dalje dok ne nađeš gde je zastoj ako je do toga zapušenost cevi ako je cev u pitanju zaprljana skineš je i zapališ je da izgoru sadržaaj unutra cevi i rešen problem i skini boci- ventil da iscuri sve iz boce
 
Ja sam skoro skidao dekl zbog hidraulike...zaglavila se neka tanka sipka sto ide sa balans opruge...Kolega ivanez mi je odmah rekao u cemu je kvar
 
Pa nisu iste od rakovice i imt-a. Imt ima rupu napred za usis jer filter vazduha napred a rajka pozad. A od tamica na sredinu prema gora otvor. Za sta ti konkretno treba?
Stavljam m34 na 533 ... znam da je na rakovici nazad a na 560 napred i necu da stavljam uljani filter nego suvi pa mi je nebitno dal ce da bude od rakovice i 560
 
Na mom IMTu 539 je linijska pumpa Rikard Bencic i razlog sto ovo pisem je taj da mi poprilicno curka ulje na onaj sraf gde je pricvrscena poluga za dodavanje gasa,takodje mi pusta malo i na onaj donji sraf(jedan od 3) koji drzi pupmpu spojenu sa motorom pa me zanima da li ovo prvo mogu sam resiti ili ipak da se javim bosisti


 
Nazad
Vrh