IMT

A kad se naprijed stavljaju 12.4/24 kakve nazad idu? Vidio sam nekoliko 577 sa prvim pomenute dimenzije a zadnje 16ke i 18ke.
 
Imam mali problem na 539,kada upali (mislim na hladni start,prvo paljenje) ako mu ne dodam gas odmah se nako 1-2 sekunde ugasi a ako dodam gas onda trokira jedno 10-15 sec i posle sve normalno radi. Sta moze biti uzrok toga,pumpa i dizne su uradjene prosle godine negde u septembru.
 
Landini prednje su 9.5-24 a zadnje 18.4-30.
Mirosti kupio sam ceo zglob pre par godina za ne daj bože pa sam ga sada iskoristio.Platio sam ga 150 eura novog,naša domaća proizvodnja sa INA komponentama.Ako treba daću kontakt gde ima da se kupi sve za prednju vuču po pristojnim cenama.
 
Imam mali problem na 539,kada upali (mislim na hladni start,prvo paljenje) ako mu ne dodam gas odmah se nako 1-2 sekunde ugasi a ako dodam gas onda trokira jedno 10-15 sec i posle sve normalno radi. Sta moze biti uzrok toga,pumpa i dizne su uradjene prosle godine negde u septembru.
Probaj pre paljenja nadrukati malo gorivo na AC pumpi. Moze biti da negde gubi pritisak u sistemu za dovod goriva.
 
Kad kazes "odrzavano domacinski" verovatno samo na podmazivanje i jel treba svaki onaj srafic odvrnuti na njegovo mesto privrnut mazalicu i podmazat,kod mene nece bas na svaki da probije totmast....
 
Zanimljivo, kako se speklo. Kod mene na 5106 isti takvi zglobovi i nikad nisu bili mazani, za zivo cudo od 1987 nema puno lufta. Podmazujem jednom godisnje i mast je odmah isla normalno, ikakve probleme nisam imao.

Imam dvije NOVE rezervne poluosovine sa zglobovima kao i dosta djelova prednje vuce za 5106 i imam neke cudne zglobove koje mi je poklonio clan "Kosjerac" s imt 549 koji ne pasu ni na moj 549 a kako mi se cini ni na brenu...

Clan Kico je kod sebe na 5136 radio remont tih zglobova kod nekog majstora jer su dobili lufta. Ne znam kako se to pokazalo kroz par godina rada...
 
Jel se to ne zove "pionir" mazalica (ako mislimo na istu stvar)



Taman trazim nesto po internetu i naidjem na ovaj zanimljiv uredjaj:
Moze i to ali ja sam mislio na ovakvo nesto. drzi lepo pritisak.
Na leto cu napraviti probijac za mazalice s tim da ummesto mazalice zavrnem reducir i njega povezem sa klipom u kome je mast. Imam klip za sabijanje masti i crevo, samo reducire treba strugar da uradi.
 
Gdje kupit ovo?
Nezanm engleski pa me zanima da li ovde prvo koristi neko ulje pa posle totmast,nesto slicno :
https://www.youtube.com/watch?v=Je0Jdyhegx4

Ovaj video je smjesan koliko je jadan... Kao prvo u prvom kadru samo nasloni glavu mazalice na "sisu" i na krivo i tiska mast... Onda kad podmazuje nabije pravo dobro na "sisu" i drzi ravno i nema problema...

Jasno mi je da je ovo snimano samo za potrebe demonstracije kako uredjaj funkcionira al ovo je meni presmjesno odradjeno.

Uglavnom, kazu ulje ali rjedje da lakse prolazi kroz samo "sisu" i mjesto koje treba odglaviti.

Jedini problem kod ovog nasilnog odglavljivanja speknutih mazalica je to sto se taj speknuti i skoreni "krs" gura u lezaj koji treba da je namazan s mascu... ovaj alat je dvosjekli mac al opet bolje da ima prolaza za mast nego da radi na suho.
 
Pa sad kad se probije zapekla mast obicno se to protera dok ne izadje cista mast. Ostane nesto stare masti koja se pomesa sa novom sto je ko sto Bobo rece bolje nego kada radi na suvo.
 
Nazad
Vrh