IMT

Obrtomer na IMT-u uništava predugačka sajla koja aksijalno pritiska mehanizam, i podere ga za par desetina radnih časova.
Potrebno je skratiti sajlu za par milimetara, toliko da nimalo ne gura mehanizam, i sat traje kod mene preko 5000 rč.
 
Sinoć skinuti orbitrol, pumpa, posuda za ulje, pa danas nosim kod hidraulicara da sve predihtuje i izremontuje šta treba. Ujedno cu da uradim i nova creva.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Opet ce to negde sliniti. Hidraulika je to. Ako me direktno onda ce isparenja od ulja da se konenzuju. Probao i bakarne platne i aluminijske a i mg prstenove
 
Obrtomer na IMT-u uništava predugačka sajla koja aksijalno pritiska mehanizam, i podere ga za par desetina radnih časova.
Potrebno je skratiti sajlu za par milimetara, toliko da nimalo ne gura mehanizam, i sat traje kod mene preko 5000 rč.

Tacno je to da je sajla predugacka ali mislim da tih par milimetara nebi bilo dovoljno da ne gura sajlu u mehanizam,bar je tako na 577,kod 539 mozda pomogne
 
Jel zna ko gde ima da se kupi kuciste vazdusnog filtera kao na 549 sto je ? Hocu uljni da skinem sa 558 i stavim suvi.
Nesto sam gledao po netu izgleda je vazdusni od 549 isti kao i za imt 577 posto cu pre naci kuciste od tam-a 75 ne znam jel isto kao i na 577 s obzirom isti motor da nose


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Poslednja izmena:
Opet ce to negde sliniti. Hidraulika je to. Ako me direktno onda ce isparenja od ulja da se konenzuju. Probao i bakarne platne i aluminijske a i mg prstenove
Dsa slini malo, ne bi bio problem, kod mene pušta i to dosta.
A pritom je i na pumpi otišao semering pa mi je puštala ATF ulje u motor.
Inace uradio sam nova creva danas, 3000 Din su koštala.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Svaka cast ali sam se nagledao dosta 560 i 577 s crnim satovima i pootpadalim kazaljkama... Cak je i Bubu na svojoj sedmici izmjestao neke satove bas sto ih vibracije ubijaju...

Onda je moj 560 iznimka orginal sat i 3800 sati na njemu.
Za sad radi malko treska al broji .
I to je još ona serija yenkay neki .
 
Kod mene je originalni teleoptikov otkuco skoro pa 1500 sati i jos sve funcionise perfektno. Dogodine cu uradit pregradu izmedju motora i kabine, tablu fiksirat na kabinu pa vibracija skoro pa nece ni biti. Do tad valjda izdrzi.
 
Vecina kod mene ima ovakve satove (slika posudjena s interneta):

2j62zyr.jpg


I to ne samo ovaj sat, nego i ovi za tlak zraka i ulja... Pocrne od vibracija (valjda ova crna farba otpada s pozadine kad se rasklima) kazeljke pootpadale i tako. Strasne vibracije. Malo je tih traktora da su svi satovi ispravni. Doduse, imaju i dosta godina iza sebe al opet, 560 i 577 samo na njima sam to vidjao (565 nitko nema).
 
Meni na Rakovici teleoptik otvaran na 500rc. Kao popravljen kad on ne valja. Skala samo skace aa radne casove cas broji cas ne. Na Torpedu pokazuje skoro 8000rc. Skala igra mozda nekih 50ak obrtaja i to najvise na leru. A kod rodjaka na 533 originalan i traktometar a i merac pritiska ulja. traktor je 1970. godiste i ima preko 10000rc.
 
Pocerina@ koliko traktor ima radni sati kad je pumpa i orbitol za remont.Interesuje me koliko može da izdrži da se i ja pripremam.
Pumpa je već remontovana pre 3 godine, sada se menja samo semering.
Pa koliko tačno ima radnih casova to nr znam, pošto je sat davno stao na 6000 rč, a mi smo traktor kupili nov 1986 godine.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
Druže traktor se dobro naradio moj je daleko manje radio negdje oko 3000 sati.Kupljen je sa 250 sati 27.3.1991.godine Imao sam problema s orbitolom dok je došao volan je kad se ugrije bio težak za upravljanje i puklo je crijevo do cilindra. Majstor je zamjenuo crijevo i ozračio ga od tada nema problema osim što pokazuje malo ulja na orbitolu gdje se kopčaju cjevi.
 
Danas me zvali iz servisa gde sam ostavio delove od volana.
Remont pumpe 12000 Din, i orbitrol moram nov da kupim, 120 evra.

Послато са LT26w уз помоћ Тапатока
 
IMG_20170315_165258_zpsrmuw6xdj.jpg

IMG_20170315_165339_zpsve8eracd.jpg

IMG_20170315_165346_zpsjldhgzvi.jpg

Današnja zanimacija.Pukla šolja,ispao trn a i ležaj iz druge šolje,oštećeno kućište šolje.Zamenjeno kućište,ubačen nov trn i nove šolje.Sutra montaža.
 
Nazad
Vrh