IMT

Okretnica SVAKA puca i SVAKA je varena... To nisi trebao kupovat novo, bacas novce, to ima je serijska greska na svima... U pocetku ces ga sparat mazit pazit pa kad krenes panjeve cupat i kojesta svasta, puci ce i ta nova... Vjeruj mi, skip ima slabu hidrauliku nije ni sjena naj starijem JCB-u al opet lomi okretnicu kao da je od stiropora. Moja je varena pa smo ju mi jos pojacali i sad puca dalje, to je jednostavno tako i tu nema pomoci.

Kocnice za skip idu posebne, ne od traktora. Ja ih radio nisam jer je jako tesko do njih doci, teram ga bez njih jer moj samo tovari stajnjak i cupa panjeve po bascama i to je sve. Radio ih je jedan moj poznanik i kaze da se ne vrijedi zajebavat s obicnim ferodama za 577 da ih skip samo "pojede" na nutovima jer je petezak za obicne kocnice. Isto tako prednji rukavci nisu traktorski nego bas za skipa i oni su mu takodjer bolna tocka ako mislis neke vece terete nositi u prednjoj kasiki. Kod mene je hidraulicni volan a kod vas je servo ili cak mehanicki tako da tu nema pretovara. moj je na prednjoj kasiki nosio teret da su prednje gume bile skoro do kraja spoljostene ali tu nema skretanja, samo sam podigao teret, covjek naterao prikolicu ispod i ja spustio na prikolicu. Isto tako od preterivanja s teretom pucaju i prednje konzole, nosaci prednjeg utovarivaca jer su suplje i glupe rezervoare za ulje. i to je kod mene pojacavano i za sad ne puca...

SKIP trazi jedan period navikavanja al kad se naviknes na njegove mogucnosti sasvim OK stroj koji dugo moze sluziti jednom poljoprivrednom gospodarstvu za jako puno poslova.

Samo jedna od slika mojih zajebancija:

2im72g8.jpg
 
Okretnica SVAKA puca i SVAKA je varena... To nisi trebao kupovat novo, bacas novce, to ima je serijska greska na svima... U pocetku ces ga sparat mazit pazit pa kad krenes panjeve cupat i kojesta svasta, puci ce i ta nova... Vjeruj mi, skip ima slabu hidrauliku nije ni sjena naj starijem JCB-u al opet lomi okretnicu kao da je od stiropora. Moja je varena pa smo ju mi jos pojacali i sad puca dalje, to je jednostavno tako i tu nema pomoci.

Kocnice za skip idu posebne, ne od traktora. Ja ih radio nisam jer je jako tesko do njih doci, teram ga bez njih jer moj samo tovari stajnjak i cupa panjeve po bascama i to je sve. Radio ih je jedan moj poznanik i kaze da se ne vrijedi zajebavat s obicnim ferodama za 577 da ih skip samo "pojede" na nutovima jer je petezak za obicne kocnice. Isto tako prednji rukavci nisu traktorski nego bas za skipa i oni su mu takodjer bolna tocka ako mislis neke vece terete nositi u prednjoj kasiki. Kod mene je hidraulicni volan a kod vas je servo ili cak mehanicki tako da tu nema pretovara. moj je na prednjoj kasiki nosio teret da su prednje gume bile skoro do kraja spoljostene ali tu nema skretanja, samo sam podigao teret, covjek naterao prikolicu ispod i ja spustio na prikolicu. Isto tako od preterivanja s teretom pucaju i prednje konzole, nosaci prednjeg utovarivaca jer su suplje i glupe rezervoare za ulje. i to je kod mene pojacavano i za sad ne puca...

SKIP trazi jedan period navikavanja al kad se naviknes na njegove mogucnosti sasvim OK stroj koji dugo moze sluziti jednom poljoprivrednom gospodarstvu za jako puno poslova.

Samo jedna od slika mojih zajebancija:

2im72g8.jpg

Neznam za jcb , za novije znam ali čini mi se jači od torpedove jer je ona slabo vadila panjeve .
Jako slabo i sporo .
Ali ovaj je reparirao hidruliku jedino to.
Ma za okretnicu traži 1000 kn nisu neki novci možda odmah ju dati pojačati pravom bravaru.
I naš ima hidrulični orbitrol i na mostu klip kao na 560.
Volan radi dobro motor pali ko mina .
A kočnice cu sredit jer su masne probat cemo pa cemo vidit.
 
Pocnem juce na fergi pravit nadstresicu da sunce ne przi kad radim a dode rodak i rece....Kupim ti retrovizore ako spustis sprijeda i uradis sofersajbu...

Idemo u nedjelju na pijacu...ram je vec gotov.....

Jel neko skoro kupovao pleksiglas u prnjavoru il banjaluci....neznam gdje ima
 
Nemogu staklo...nisu mi mjere standardne...Nisam mjerio prema kabinama vec odoka a da nesmeta preglednosti...

Bice slika kad priceram kraju i dok ulovim nekog da mi postavi koju sliku.....

Sutra bi trebao ic trazit komad lima da mi limar smota poklopac......treba li jaci od 2 milimetra
 
Vidjet cu gdje ima nesto slicno kod nas...povrsina nije velika pa nije bitno koliko ce izac....sutra cu svakako u grad pa se raspitat kod staklara
 
Imas u Samcu covjeka koji prodaje stakla po mjeri. Ja sam kupovo kod njeg. Korektan covjek. Ako treba broj, poslacu.
 
Kao sto landini rece pravac Samac. Covjek je korektan i realan.. Pleksigas te nece iyaci jeftinije, a brzo ce otici od sunca...
 
Danas se raspitivo...kvadrat pleksiglasa je 80 marki i buse rupe za sajbu...kvadrat duplo staklo a u sredini neka folija kosta 85 marki......Sajba orginal od ferge je 45 marki stim sto meni nepase al je dogovoreno da uzmem mjere i obiljezim tacno gdje idu rupe i narucuje se pravljenje sajbe po mjeri....bit ce malo skuplja....nek bude

Ja sam se sjebo...ovo sad vec lici na kabinu samo sto nisam pohvato tacne mjere
 
Ova sa duplim staklom, lemistal ti ne bi preporucio. Kod mene dok sam namontiro je pukla odma, posto je u pitanju obicno staklo za lepilom izmedju nije kaljeno. Meni su za pleksiglas trazili skoro pa duplo vise u odnosu na lemistal. Pokusaj nac priblizno neku sajbu pa ubaci jer s ovim pravljenim se mozda neces usrecit
 
Meni je receno da se mjere salju negdje u srbiju gdje rade sajbe i da se rade kao i orginalne..kaljene samo bude skuplje i cekam oko 15 dana dok dode
 
Meni pukla zadnja sajba na univerzalu i nisam mogao da nadjem nigdje za njega. Isto sam tako dao mjere i evo vec 3 godine, kao orginal.

Послато са SM-A500FU уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh