IMT

Zna li neko koliko je nova bosh pumpa za S44?
 
Skip iz okolice zg?

Cestitke za prinovu, ako ga nema nitko u okolici, uvijek nekome trebaju takve usluge
 
Skoro sam se bas informisao od drugara koji licno poznaje vlasnika Inis proiz.semeringa i pitam ga koja je to firma i kakva kad pravi po meni odlicne semeringe...Kaze >Covek radio dugo godina kao tehnolog u Vulkanu i normalno da je svo znanje i iskustvo preneo u svoju firmu<
Kod nas se dosta prodaju i Suptex semerinzi. Nisu preterano skupi a i nisu se lose pokazali. Rade radnju. Opet kad uporedim njega i Inis, ovaj drugi je dosta meksi i elasticniji.
 
Sigurno je pisano ali tesko mi je pronadjem u hiljadu stranica . Naime 558 pusta ulje iz motora na rupicu dole . Radjen je prije 2 godine stavljen umjesto pletenice onaj gumeni semering sto se navlaci ali vec nakon mjesec dva ponovo je propiso. Neki kazu da je to i nemoguce rijesiti navodno se pomjeri radilica i sta ja znam . Dali se moze uraditi i sta je tu bitno ?

Listam temu pa naleteh na ovaj post. Ista situacija i kod mene na 539. Pre 3 god skinuli pletenicu i stavili silikonski semering, mesec dana nakon toga počeo da pušta ulje, Danas ponovo stavili grafitnu pletenicu , nadam se da će biti ok.
 
He,he... Malo.
Pa vidi... Ako je traktor spreman za put,stavi koju hoćeš a ako je za kuću-Pobjeda. Imao sam loše iskustvo sa pumpom baš na M-34 motoru i više ne eksperimentišem. Možda neka zamenska i bude dobra,a opet nije isključeno ni da Pobjeda ne bude sa manom.... Al da ga je.em u nju najviše imam poverenja.
 
Ma i da jeste i da nije za put nije to neka velika razlika u ceni, a ne sme se rizikovati.
Da je rotacija, dizna ili nesto slicno pa da spekulisem, ali ako ova stane na par sekundi ...
 
Tačno tako! Ako zategne na par sekundi,ode radilica,klipnjača i ležajevi. + pumpa. A di su još ruke.... Sve je to daleeeko više od trenutne razlike u ceni izmedju rtd i p.t.
Kupuj Pob. i ugradi indikator sas lampicu+zvučnik (onaj mali kockasti piezo) + mamometar,pa valjda nije vrag da posle svih tih drangulija nešto-neko zataji.
Btw,a koji su simptomi stare? Možda je regulator pritiska-sigurnosni ventil (ko ga kako zove). Ostavi pumpu da se što bolje ocedi od ulja i zaroni je (samo usisnu cev) u benzin i zavrti. Ako digne benz onda je dobra,ako ne digne slobodno je eliminiši.
 
Simptomi da je jesenas orao,brao bez paljenja lampice kad na leru radi i na kraju dana, sad ga cale pre par dana vozio i upali se lampica, promeni ulje i filter i opet se lampica upali, danas bio majstor spojili na manometar i hladan ima 1 bar, tako da je sumnja pala na pumpu.

Reparacija...boga mi ako nisu delovi bas original bude veca steta nego korist, lose iskustvo sa pumpom za vodu.
 
Nazad
Vrh