IMT

Kod mene na torpedu pritisak padne na nulu na leru kad se zagreje a ne troši ulje i radi normalno. Kad ga upalim kazaljka naanometru ode do nekih 2-2.5 bara i kao zakoci. Onda je kucnem pa ode na 6. Posle, kad se ugreje to kuckanje ne dovodi do rezultata. Ulje SAE 30.
 
Simptomi da je jesenas orao,brao bez paljenja lampice kad na leru radi i na kraju dana, sad ga cale pre par dana vozio i upali se lampica, promeni ulje i filter i opet se lampica upali, danas bio majstor spojili na manometar i hladan ima 1 bar, tako da je sumnja pala na pumpu.

Reparacija...boga mi ako nisu delovi bas original bude veca steta nego korist, lose iskustvo sa pumpom za vodu.

Tako je i moj 549 poceo prije koju godinu na manje od pola gasa lampica svijetli ko luda, dam mu veci gas ona se ugasi... Totalno zaboravio da ima elektricni davac u bloku. Otac slucajno to napomene i zbilja, izvrnem davac, odem kupim novi, uvrnem sve OK i na toplo i na hladno. Kad ugasim traktor lampica se upali, dakle davac radi, tvornicki podatak je na radnoj temperaturi na ler gasu je dozvoljeno 0.8 bar pritisak ulja. Kad otvoris motor vidi da se nije pumpa otpustila kao kod kolege "kico" na breni... Nema pritiska ulja nista i kad su skinuli karter nasli odmah u kojem grmu lezi zec. Mislim cak da je i ovdje postavljao slike tog zahvata.

Sto se tice reparacije, nisam odmah skuzio da se prica o uljnoj pumpi nego sam nesto zamislio da se prica o pumpi vode pa sam zato i spomenuo remont.
 
Ostavi pumpu da se što bolje ocedi od ulja i zaroni je (samo usisnu cev) u benzin i zavrti. Ako digne benz onda je dobra,ako ne digne slobodno je eliminiši.
Sad vidim da sinoć možda nisam bio jasan... Kada rastaviš traktor i skineš pumpu onda možeš da je ispitaš na način koji sam opisao.... Inače treba da proveriš i ventil i gumicu na usisnoj cevki. Možda i nije pumpa u pitanju. A pre svega možeš probati sa gušćim uljem. Zna da pomogne.
 
Jesenas sipano neko gusce tipa 20-50, vidite jesen je bila topla i nije mu lako sa dvorednim beracem po ceo dan i nije palio lampicu tad na leru sa starim uljem, sa tim istim uljem je upaljen i lampica je pocela da sija, promenjeno ulje i filter i on i dalje sija...nije do motora, nego do nekog brzedelujuceg kvara.
Imao sam stari 533 taj je radio na 0 bara, eventualno 1 bar u bas retkim situacijama, ali kad se promeni ulje znao je da drzi preko 1 bar pritisak.

Majstor ce pregledati sve, samo sam hteo da vidim koju pumpu, jer cene po nekim internet prodavnicama tipa Jusel znaju biti i 50% jeftinije od ove u Sidu.
 
Pa šta misliš di se te prodavnice snabdevaju? Jusel,Agrim,Agrogas.....
Moj ti savet,ako kupovao novu,da potražiš Pobjedinu pumpu eventualno Tešanjsku. :)
 
Možete li mi reći koje ulje preporučujete za nasuti u 539, trenutno kada se zagrije motor dobrano, pritisak ulja varira sa visinom obrtaja.. momentalno nisam u mogućnosti raditi mu generalku, pa da izdrži još malo :)
 
Pa šta misliš di se te prodavnice snabdevaju? Jusel,Agrim,Agrogas.....
Moj ti savet,ako kupovao novu,da potražiš Pobjedinu pumpu eventualno Tešanjsku. :)
Vidjecemo, sad je bilo zasedanje kazu kao ginekolozi ima majstori da odrade i izvade pumpu bez skidanja kartera, samo kroz rupu prednje kolevke pa pregled i onda narucivanje.
 
Mora karter dole ,a da bi karter sišo mora da se razmakne prednji trap i da se malo razdvoji dabi brezoni se ivvukli iz zvona
 
Ajmo malo znalci više o skipu koje ulje u mjenjač, jel obični hipenol pošto nema hidrulike unutra.
U motor znamo , u hidruliku ćemo isto staviti novi hidrol.
i koji hidrol u njega najbolje ima hidrol 22, 32, 46 ili 68
 
Poslednja izmena:
Ajmo malo znalci više o skipu koje ulje u mjenjač, jel obični hipenol pošto nema hidrulike unutra.
U motor znamo , u hidruliku ćemo isto staviti novi hidrol.
i koji hidrol u njega najbolje ima hidrol 22, 32, 46 ili 68

Imamo skipa vec dosta godina u njemu je u mjenjacu dosao hipenol i nisam ga ni takao sve ove godine posto godisnje skip spali 20l dizela i nista vise... U hidrauliku smo sipali hidraol 46 i po zimi je to muka isusova za upaliti (kod mene je uljna pumpa direkt na radilici naprijed i ne mogu ju iskljuciti, mislim da vi na vasem mozete posto je iza na izlazu kardana) i kad se napokon upali zuji do iznemoglosti jer je pregusto ulje i dok se ne zagrije sve komande sporo reagiraju i trzaju jer pumpa vuce zrak. Uslijed toga sto vuce zrak, iz jednog rezervoara vuce ulje a u drugi vraca a rezervoari spojeni samo jednim hidraulicnim crijevom da preljeva iz jednog u drugi pa se po zimi ovaj prvi napuni do vrha i jos taj zrak stvori pjenu pa onda fino cekas na leru da izbaci 5-6l ulja na zemlj i onda polako kreces raditi komandama da se svo ulje "razbije" ;)

Sretno sa skipom i nemoj slucajno u njega sipati plavi dizel, kod nas je jedan dobio kaznu 2000€ jer je imao neregistriran bager i plavi u rezervoaru. Na registraciju mu zazmirili na jedno oko posto nema firmu i radi samo za sebe malo oko kuce al za gorivo je fino najebao...
 
Samo da se nama naš Bobo vratio na forum,živ i zdrav,ostalo će biti lako!?
Sutra idem u tvoj kraj na sahranu kod sestre od tetke,selo Podgorač opština Našice.
 
Imamo skipa vec dosta godina u njemu je u mjenjacu dosao hipenol i nisam ga ni takao sve ove godine posto godisnje skip spali 20l dizela i nista vise... U hidrauliku smo sipali hidraol 46 i po zimi je to muka isusova za upaliti (kod mene je uljna pumpa direkt na radilici naprijed i ne mogu ju iskljuciti, mislim da vi na vasem mozete posto je iza na izlazu kardana) i kad se napokon upali zuji do iznemoglosti jer je pregusto ulje i dok se ne zagrije sve komande sporo reagiraju i trzaju jer pumpa vuce zrak. Uslijed toga sto vuce zrak, iz jednog rezervoara vuce ulje a u drugi vraca a rezervoari spojeni samo jednim hidraulicnim crijevom da preljeva iz jednog u drugi pa se po zimi ovaj prvi napuni do vrha i jos taj zrak stvori pjenu pa onda fino cekas na leru da izbaci 5-6l ulja na zemlj i onda polako kreces raditi komandama da se svo ulje "razbije" ;)

Sretno sa skipom i nemoj slucajno u njega sipati plavi dizel, kod nas je jedan dobio kaznu 2000€ jer je imao neregistriran bager i plavi u rezervoaru. Na registraciju mu zazmirili na jedno oko posto nema firmu i radi samo za sebe malo oko kuce al za gorivo je fino najebao...

auu da plava dobro si mi rekao.
Onda možda mrvicu rijeđi uzet.
Da iza ima pumpu , naručio sam za mjenjač transhidrol jd 50 od ine pošto je skoro ista cijena ko hipenolu .
E sad će biti brdo još posla po njemu .
Reduktor mu je gotov našli smo polovan i spojničku , kočnice sredit obojat ga .
Okretnica druga ce ici našli smo je ova je sva varena .
Čini mi se dosta jaka hidrulika , pumpa je reparirana inače.
 
Nazad
Vrh