IMT

Navodno da na s46 nije ista glava kad se radi o turbo i obicnom motoru, moguce da je ista prica i za s44...
 
Dragane zašto bi to radio rjetko ko to prepravlja ako je alnaser u redu i dobar motor mora da pali
Ovim si me samo prisetio da kada sam letos hteo kao da probam nebi li mu jos malo bolje podesio pretpaljenje,na fiberu odvrnem jedan sraf i samo ga pipnem da okrene fiber za pola kruga a on upali,i tako me zezalo vise puta pa sam morao da drzim povucenu rucicu za gasenje da nebi upalio.Spor jeste anlaser ali kada je motor dobar nista mu ne fali,pa oni stari traktori koji su se na kurblama palili zar ih je covek rucno mogao brze okrenuti pa su palili.
 
Skidao sam glavu samo s kombajnskog s46 motora i nisam obracao paznju na apsolutno nista posto smo radili samo zamjenu brtve glave kod kolege. Ne znam ni tko ni kad ali su mi rekli da je za turbo motor drugacija glava. Da je valjda drugacije termicki obradjena nego za "obican" motor. Mozda je to cak i Petar Grbic napisao negdje na FB...
 
Ja koliko sam upoznat izmedju glava S i TS nema razlike cak su i ventili i sicevi isti jer sam pre dva meseca radio glavu na TS i kada sam kupovao vodjice i ventile rekli su mi da su isti kao i na S 46 glavi.Jedina razlika je u tim motorima sto je za TS dugaciji nacin kaljenja bloka motora,klipovi su pojacani u zonama karaika i drugacija je pumpa i dizne.
 
E onda sam ja doveden u zabludu od strane trgovaca jbg!Imama i jednu i drugu glavu kuci bas cu da proverim u cemu je razlika!
 
Zar to ne zna neki tvoj komšija ili pak kolega iz susednog sela? :osmeh:

Vjerujem da znaju bar njih 3-4 jer su imali Brene i zmajeve prije nego sam ja postojao... Nisam se nikad oko toga zanimao pa ne znam tocno, znam samo sto sam kroz pricu cuo i zato sam napisao i "navodno" na pocetku mojeg komentara.

Ne znam sta imas od toga sto mi se podrugujes jer poznam dosta ljudi koje je muka naterala da sami sarafaju i majstore po svojim strojevima. Makar se druzimo jedni s drugima i pomazemo...

Ljudi smo, nismo Sremci ;)
 
Au,ovo je i Bačvanina zabolelo :)
Po pitanju razlike motora.... Ono što sigurno nije isto su klipnjače i klipovi. Na običnom motoru prečnik osovine klipa je 35mm a na turbo 38mm. Ako se dobro sećam,a proveriću kasnije. A razlika u glavi bi trebala biti samo u veličini otvora tj usisno izduvnih kanala. Radilica i blok msm da su isti.
 
Nego,evo proverio ja moju arhivu,i nemam baš nešto puno podataka ali kaže 'vako..
Klipovi nisu isti. Različita im je visina od osovine do vrha,ukupna visina,vrh klipa,osovina i broj karika (imam dimenzije ako nekog zanimaju)
Klipnjače nisu iste-prečnik.
A radilica,ležajevi,ventili kao i vodjice su iste. Mada za radilicu nisam 100 siguran,za ostalo jesam.
 
Neka, neka, nemojte samo lepo. Znaci slobodno sa TS 46 skinite turbinu, al' nemojte na S 46 slobodno da stavite turbinu.

Послато са HTC Desire 825 уз помоћ Тапатока
 
Tema je pocela pitanjem za s44 motor pa sam se ja ubacio s pricom sto mi pricao prijateljevog rodjaka komsija o s46 i ts46...

Posto su s44 i s46 srodni motori vjerujem da ista pravila vrijede ako se i na s44 ubacuje turbo.
 
Nego,evo proverio ja moju arhivu,i nemam baš nešto puno podataka ali kaže 'vako..
Klipovi nisu isti. Različita im je visina od osovine do vrha,ukupna visina,vrh klipa,osovina i broj karika (imam dimenzije ako nekog zanimaju)
Klipnjače nisu iste-prečnik.
A radilica,ležajevi,ventili kao i vodjice su iste. Mada za radilicu nisam 100 siguran,za ostalo jesam.
U pravu si sad sam gledao, glava je ista ali blok nije
 
Nego,evo proverio ja moju arhivu,i nemam baš nešto puno podataka ali kaže 'vako..
Klipovi nisu isti. Različita im je visina od osovine do vrha,ukupna visina,vrh klipa,osovina i broj karika (imam dimenzije ako nekog zanimaju)
Klipnjače nisu iste-prečnik.
A radilica,ležajevi,ventili kao i vodjice su iste. Mada za radilicu nisam 100 siguran,za ostalo jesam.


ako imaš, napiši, baš me zanima.....

vidim podatke da je netko stavljao tkp-6 turbo od belarusa
 
Turbo motor:
Klip fi 98.47mm
Visina od osovine do vrha klipa 69.75mm
Dubina na vrhu klipa -18.67mm
Ukupna visina klipa 107.85mm
Osovina klipa 38mm
Debljina karika 3.16-2.385-4.747 TRAPEZ

Običan motor:
Klip fi 98.47mm
Visina od osovine do vrha 69.91mm
Dubina na vrhu klipa -25.61mm
Ukupna visina klipa 120.71mm
Osovina klipa 34.925 (35)mm
Debljina karika 2.385-2.39-2.39-6.34-6.34
 
Nazad
Vrh